App Store Google Play

Китайський базар та ним навіяне

05.08.2017 18:00
Китайський базар та ним навіяне

Усі його речі коштують рівно один долар. Інших у нього немає, але цих – безліч.

Браслет, що показує інтенсивність ультрафіолетового випромінювання. Він пояснює: «Намистинки змінюють свій колір від білого до бузкового – в залежності від активності UV-променів».

Портативна терка для цитрини й імбиру. Подушка у вигляді гігантської креветки.

Копія голови Брюса Вілліса в масштабі 1:6. Автентичні листи з Гоґвартса. Тематичний набір з п’ятдесяти вічних наклейок на всі життєві казуси.

Пісочні годинники, силіконові яйця. Гармата, що стріляє попкорном.

Розумний пластилін, який світиться в темряві.

Коробка з пластиковими тарганами. Це на випадок, якщо хтось не має поруч своїх живих домашніх.

Селфі-палиці, палички для їжі. Аератори для води й вина. Мішки для картоплі, карабіни для риболовлі, гачки для кухні, кліпси для чайних пакетиків.

Пінцети для збирання окулярів. Краватка-метелик, пов’язка-бандана. Пігульниці та гольниці (футляри для таблеток та голок відповідно).

М’ячі для котів, кістки для собак.

Термоскотчі й бурсопротектори. Маски для сну, помпки для повітряних кульок.

«А далі, – каже він, – найважливіше!».

Мультиключ, мультикарта, мультипаспорт. Як у героїні Міли Йовович з «П’ятого елементу». Міні-викрутка, міні-ніж, міні-скальпель і нарешті бестселер – каблучка-відкривачка для пива. Незамінна річ у теперішню літню спеку.

Від усього цього скарбу моя голова починає йти обертом, і я забуваю, що зайшов сюди придбати USB-кабель.

«Мій товар такий дешевий, бо я замовляю його без посередників, у виробника. Й відразу великими партіями, – пояснює він далі. – Ось, бачите світлові спінери зі знижкою? Лишилося зовсім мало. Іграшка, що рятує від стресів. Купіть, не пошкодуєте! Навіть син Дональда Трампа має такий спінер!».

Повертівши в руках це невибагливе диво іграшкової еволюції, я доходжу висновку, що крутити спінер цілком успішно міг би не лише син, а й сам Трамп. Поки американці судяться між собою за авторські права, китайські заводи зупинили виробництво електроніки і перелаштувалися на спінери.

Може, й нам би щось таке більш-менш актуальне взяти у виробництво і підняти нарешті національну економіку? Наприклад, змавпувати пару якихось геніальних японських винаходів? Поки китайці захопилися спінерами.

От, скажімо, затискачі для носа. Дуже корисна річ. Для виправлення форми носа в домашніх умовах. Якщо у вас раптом заширокий ніс, а ви хочете мати його тоненьким, то ви надягаєте цю штуку й ходите з нею, поки ніхто не бачить. Ну бо ходять же люди з брекетами! І затискачі носити теж залюбки будуть. Або чудо-маски для зменшення габаритів обличчя. Депутати скуповуватимуть їх тисячами! Їм же треба буде якось тренувати свої фізії. Люди ж більше не дивляться політичних шоу на екранах великих телевізорів. А спробуй-но помістися в екран китайського айфону!

Китайський крам остаточно й лавиноподібно засипав наші домівки. І поки ми в палких суперечках нагадуємо самим собі про статус української, може трапитися, що доведеться вчити китайську. Бо весь світ, як, зрештою, й очікувалося, цілком очевидно перетворюється на Глобальний Китай.

А китайці – не українці. Вони люблять, щоб усе було своє, рідне. Щоб усе рідною мовою і щоб їжа теж лише своя. Москву і Пітер, наших окупантів, вони вже окупували. І до нас, на Франківщину, спершу зайшли їхні товари, одяг, іграшки. Ще рік-два – й Аліекспресом з його безкоштовним довезенням у цупких паперових клунках потягнуться й самі китайці. Їх і нині визнано наймобільнішими у світі. Тобто нацією, що найбільше й найохочіше подорожує і змінює місця проживання. Що зможемо протиставити цьому ми, яких, виявляється, аж 69 відсотків ніколи в житті жодного разу не побували за жодним кордоном?

Здається мені, що нічого ми їм протиставити не зможемо. Зате, як то з нами найчастіше буває, нашвидку пристосуємось. І підемо працювати на нових китайських господарів за умовну миску рису на день. А єдине, що може потішити в цій неминучій перспективі, – це те, що з росіянами відповідні процеси відбудуться ще раніше. І в нашому з ними тисячолітньому спорі останнє слово буде таки за нами.  

Zbruc

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...