App Store Google Play

Річки по-європейськи: у Дніпрі пропонують спустити воду з дамб

04.08.2017 08:00
Річки по-європейськи: у Дніпрі пропонують спустити воду з дамб

Вчора, 3 серпня, в медіа-центрі «Забеба» розповіли про стан малих річок в Дніпропетровській області. Про це повідомляє Дніпроград з місця проведення.

«Хочу сказати, що головна причина деградації річок навколо Дніпра - побудова дамб. До того ж, мілководдя природньо сприяє збільшенню водоростей. Дуже багато шкоди заподіяно через затоплення порогів. В цей час у Укргідроенерго говорять виключно про енергоефективність», - стверджує директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України, член-кореспондент НАН України Аркадій Шапар.

Лауреат державних премій в галузі науки і техніки України, доктор технічних наук Олег Скрипник переконує, що у водосховищах більше води втрачається, ніж зберігається. Наразі щорічні втрати сягають 20 кубічних кілометрів питної води.

«Малим річкам нікуди текти, вони вже деградують від гребель. Необхідно демонтувати ГЕС на річках Дніпропетровської області, а водосховища спустити. Таким чином, вони будуть відроджуватися і ставати рекреаційно привабливими. В першу чергу, потрібно спустити дамбу ДніпроГЕСу», - вважає Олег Скрипник.

Спікери підкреслили, що розчищення - лише допомога річці зберегтися в тому вигляді, в якому вона перебуває. Але з точки зору якісного поновлення, такі заходи не надто ефективні.

«Наша пропозиція полягає в розчищенні річки в одному місці. У владних органах міста поки що декларативно прийняли нашу розробку. До грудня маємо вирішити всі нюанси», - пообіцяв доктор технічних наук Олег Скрипник.

Нагадаємо, що у Дніпрі на дамбі між житловим районом Таромське і селищем Карнаухівкою підприємці спиляли величезні дерева, коріння яких укріплювали дамбу. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...