App Store Google Play

Річки по-європейськи: у Дніпрі пропонують спустити воду з дамб

04.08.2017 08:00
Річки по-європейськи: у Дніпрі пропонують спустити воду з дамб

Вчора, 3 серпня, в медіа-центрі «Забеба» розповіли про стан малих річок в Дніпропетровській області. Про це повідомляє Дніпроград з місця проведення.

«Хочу сказати, що головна причина деградації річок навколо Дніпра - побудова дамб. До того ж, мілководдя природньо сприяє збільшенню водоростей. Дуже багато шкоди заподіяно через затоплення порогів. В цей час у Укргідроенерго говорять виключно про енергоефективність», - стверджує директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України, член-кореспондент НАН України Аркадій Шапар.

Лауреат державних премій в галузі науки і техніки України, доктор технічних наук Олег Скрипник переконує, що у водосховищах більше води втрачається, ніж зберігається. Наразі щорічні втрати сягають 20 кубічних кілометрів питної води.

«Малим річкам нікуди текти, вони вже деградують від гребель. Необхідно демонтувати ГЕС на річках Дніпропетровської області, а водосховища спустити. Таким чином, вони будуть відроджуватися і ставати рекреаційно привабливими. В першу чергу, потрібно спустити дамбу ДніпроГЕСу», - вважає Олег Скрипник.

Спікери підкреслили, що розчищення - лише допомога річці зберегтися в тому вигляді, в якому вона перебуває. Але з точки зору якісного поновлення, такі заходи не надто ефективні.

«Наша пропозиція полягає в розчищенні річки в одному місці. У владних органах міста поки що декларативно прийняли нашу розробку. До грудня маємо вирішити всі нюанси», - пообіцяв доктор технічних наук Олег Скрипник.

Нагадаємо, що у Дніпрі на дамбі між житловим районом Таромське і селищем Карнаухівкою підприємці спиляли величезні дерева, коріння яких укріплювали дамбу. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...