App Store Google Play

Річки по-європейськи: у Дніпрі пропонують спустити воду з дамб

04.08.2017 08:00
Річки по-європейськи: у Дніпрі пропонують спустити воду з дамб

Вчора, 3 серпня, в медіа-центрі «Забеба» розповіли про стан малих річок в Дніпропетровській області. Про це повідомляє Дніпроград з місця проведення.

«Хочу сказати, що головна причина деградації річок навколо Дніпра - побудова дамб. До того ж, мілководдя природньо сприяє збільшенню водоростей. Дуже багато шкоди заподіяно через затоплення порогів. В цей час у Укргідроенерго говорять виключно про енергоефективність», - стверджує директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України, член-кореспондент НАН України Аркадій Шапар.

Лауреат державних премій в галузі науки і техніки України, доктор технічних наук Олег Скрипник переконує, що у водосховищах більше води втрачається, ніж зберігається. Наразі щорічні втрати сягають 20 кубічних кілометрів питної води.

«Малим річкам нікуди текти, вони вже деградують від гребель. Необхідно демонтувати ГЕС на річках Дніпропетровської області, а водосховища спустити. Таким чином, вони будуть відроджуватися і ставати рекреаційно привабливими. В першу чергу, потрібно спустити дамбу ДніпроГЕСу», - вважає Олег Скрипник.

Спікери підкреслили, що розчищення - лише допомога річці зберегтися в тому вигляді, в якому вона перебуває. Але з точки зору якісного поновлення, такі заходи не надто ефективні.

«Наша пропозиція полягає в розчищенні річки в одному місці. У владних органах міста поки що декларативно прийняли нашу розробку. До грудня маємо вирішити всі нюанси», - пообіцяв доктор технічних наук Олег Скрипник.

Нагадаємо, що у Дніпрі на дамбі між житловим районом Таромське і селищем Карнаухівкою підприємці спиляли величезні дерева, коріння яких укріплювали дамбу. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...