App Store Google Play

Річки по-європейськи: у Дніпрі пропонують спустити воду з дамб

04.08.2017 08:00
Річки по-європейськи: у Дніпрі пропонують спустити воду з дамб

Вчора, 3 серпня, в медіа-центрі «Забеба» розповіли про стан малих річок в Дніпропетровській області. Про це повідомляє Дніпроград з місця проведення.

«Хочу сказати, що головна причина деградації річок навколо Дніпра - побудова дамб. До того ж, мілководдя природньо сприяє збільшенню водоростей. Дуже багато шкоди заподіяно через затоплення порогів. В цей час у Укргідроенерго говорять виключно про енергоефективність», - стверджує директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України, член-кореспондент НАН України Аркадій Шапар.

Лауреат державних премій в галузі науки і техніки України, доктор технічних наук Олег Скрипник переконує, що у водосховищах більше води втрачається, ніж зберігається. Наразі щорічні втрати сягають 20 кубічних кілометрів питної води.

«Малим річкам нікуди текти, вони вже деградують від гребель. Необхідно демонтувати ГЕС на річках Дніпропетровської області, а водосховища спустити. Таким чином, вони будуть відроджуватися і ставати рекреаційно привабливими. В першу чергу, потрібно спустити дамбу ДніпроГЕСу», - вважає Олег Скрипник.

Спікери підкреслили, що розчищення - лише допомога річці зберегтися в тому вигляді, в якому вона перебуває. Але з точки зору якісного поновлення, такі заходи не надто ефективні.

«Наша пропозиція полягає в розчищенні річки в одному місці. У владних органах міста поки що декларативно прийняли нашу розробку. До грудня маємо вирішити всі нюанси», - пообіцяв доктор технічних наук Олег Скрипник.

Нагадаємо, що у Дніпрі на дамбі між житловим районом Таромське і селищем Карнаухівкою підприємці спиляли величезні дерева, коріння яких укріплювали дамбу. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...