App Store Google Play

Безкоштовні екскурсії та сюрпризи: як у Дніпрі вшанують пам'ять Яворницького

4 Серпня 13:40
Безкоштовні екскурсії та сюрпризи: як у Дніпрі вшанують пам'ять Яворницького

Сьогодні, 4 серпня, у Дніпрі відбулося покладання квітів до могили Дмитра Яворницького у зв’язку з роковинами з дня його смерті. Про основну програму до дня вшанування пам'яті академіка, яка відбудеться завтра, 5 серпня, повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події.  

5 серпня 1940 року пішов з життя дослідник козаччини та етнографії Дніпропетровщини, засновник та директор історичного музею в Дніпрі Дмитро Яворницький. Вчений відомий своїми художніми працями та класичним стилем, якому він завжди був вірний.

Співробітники меморіального будинку-музею Яворницького готуються до заходу, що відбудеться завтра, у суботу, а також запрошують всіх бажаючих завітати на безкоштовну екскурсію. Екскурсії відбуватимуться об 11:00, 13:30, 15:00, в інший час – самостійний огляд експозиції.

Цього року виповнюється 77 років з дня смерті академіка та 57 років від дня перепоховання праху вченого під стінами історичного музею, яким він опікувався протягом свого наукового життя.

«Яворницький – перший вчений, з професійним життям якого я знайомилася як історик. Іншими словами, приміряла роль та методи його дослідження. Науковий доробок вченого чималий. Він зібрав унікальні матеріали з історії нашого краю, у вивченні козаччини займає провідні позиції. Наразі історикам неможливо ігнорувати матеріали, які виявив Яворницький, хоча верифікувати та продовжувати дослідження необхідно. Я з цікавістю проводила час в історичному музеї, хоча й бувала там неодноразово. Деякі зали непогано передають атмосферу епохи. Особливо та, що стосується 20-х років ХХ століття», - поділилася враженнями студентка історичного факультету Наталія.

Програма до дня вшанування пам'яті Яворницького передбачає, що завтра, у суботу, окрім звичного дня відкритих дверей у Меморіальному будинку-музеї на відвідувачів чекатиме сюрприз.

Також о 10:30 біля пам'ятника вченого-дослідника гостей зустріне екскурсовод, який проведе безкоштовну пішохідну міні-екскурсію «Стежками Д. Яворницького». Відвідувачі зможуть пройти шляхом вченого від його історичного музею до садиби.

З 10:00 до 16:00 заплановано День відкритих дверей у Меморіальному будинку-музеї Яворницького. Окрім основної експозиції, гостям пропонуються виставка художника-архітектора Олега Гаврилова «Архітектурні скетчі Дніпра», інтерактивні заходи з археології та краєзнавства.

 Нагадаємо, що історичний музей проводить реконструкцію скверу з половецькими бабами

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...