App Store Google Play

Безкоштовні екскурсії та сюрпризи: як у Дніпрі вшанують пам'ять Яворницького

04.08.2017 13:40
Безкоштовні екскурсії та сюрпризи: як у Дніпрі вшанують пам'ять Яворницького

Сьогодні, 4 серпня, у Дніпрі відбулося покладання квітів до могили Дмитра Яворницького у зв’язку з роковинами з дня його смерті. Про основну програму до дня вшанування пам'яті академіка, яка відбудеться завтра, 5 серпня, повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події.  

5 серпня 1940 року пішов з життя дослідник козаччини та етнографії Дніпропетровщини, засновник та директор історичного музею в Дніпрі Дмитро Яворницький. Вчений відомий своїми художніми працями та класичним стилем, якому він завжди був вірний.

Співробітники меморіального будинку-музею Яворницького готуються до заходу, що відбудеться завтра, у суботу, а також запрошують всіх бажаючих завітати на безкоштовну екскурсію. Екскурсії відбуватимуться об 11:00, 13:30, 15:00, в інший час – самостійний огляд експозиції.

Цього року виповнюється 77 років з дня смерті академіка та 57 років від дня перепоховання праху вченого під стінами історичного музею, яким він опікувався протягом свого наукового життя.

«Яворницький – перший вчений, з професійним життям якого я знайомилася як історик. Іншими словами, приміряла роль та методи його дослідження. Науковий доробок вченого чималий. Він зібрав унікальні матеріали з історії нашого краю, у вивченні козаччини займає провідні позиції. Наразі історикам неможливо ігнорувати матеріали, які виявив Яворницький, хоча верифікувати та продовжувати дослідження необхідно. Я з цікавістю проводила час в історичному музеї, хоча й бувала там неодноразово. Деякі зали непогано передають атмосферу епохи. Особливо та, що стосується 20-х років ХХ століття», - поділилася враженнями студентка історичного факультету Наталія.

Програма до дня вшанування пам'яті Яворницького передбачає, що завтра, у суботу, окрім звичного дня відкритих дверей у Меморіальному будинку-музеї на відвідувачів чекатиме сюрприз.

Також о 10:30 біля пам'ятника вченого-дослідника гостей зустріне екскурсовод, який проведе безкоштовну пішохідну міні-екскурсію «Стежками Д. Яворницького». Відвідувачі зможуть пройти шляхом вченого від його історичного музею до садиби.

З 10:00 до 16:00 заплановано День відкритих дверей у Меморіальному будинку-музеї Яворницького. Окрім основної експозиції, гостям пропонуються виставка художника-архітектора Олега Гаврилова «Архітектурні скетчі Дніпра», інтерактивні заходи з археології та краєзнавства.

 Нагадаємо, що історичний музей проводить реконструкцію скверу з половецькими бабами

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...