App Store Google Play

У Дніпрі триває Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

03.08.2017 16:40
У Дніпрі триває Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

З 1 по 8 серпня у м. Дніпрі проводиться Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування під гаслом: «Підтримаймо грудне вигодовування разом!». За словами головного акушер-гінеколога департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Галини Одінцової, акція головним чином направлена на те, щоб вкотре привернути  увагу молодих батьків, родин, що готуються до народження малюка, до значення та користі годування грудьми.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпровської міської ради. 

«Грудне вигодовування є найважливішим чинником повноцінного та  здорового розвитку дітей раннього віку. Годування дитини материнським молоком — це не лише її харчування, а й збільшення часу безпосереднього контакту немовляти з мамою, психологічного спілкування матері та дитини, джерело любові, тепла та захищеності малюка. Кожна жінка повинна знати, що  грудне молоко є найбільш повноцінною їжею для її дитини з перших днів після народження та протягом першого року життя. Разом з унікальними поживними якостями воно має адаптогенні, протиінфекційні, захисні властивості. В наших центрах первинної медико-санітарної допомоги лікарі розповідають майбутнім матерям ще під час вагітності про важливість і користь грудного вигодовування. У деяких закладах є навіть спеціальні класи з підготовки до народження дитини, де спеціалісти консультують вагітних з різних питань, зокрема грудного вигодовування, наголошують на його перевагах», – сказала Галина Одінцова.

Вона також наголосила, що неабияку роль у цьому процесі відіграє родина жінки, коли чоловік та родичі створюють усі комфортні умови для годування дитини грудним молоком – це і здоровий сон мами, і її повноцінне харчування.

Акушер-гінеколог клініко-діагностичного відділення пологового будинку №1 Олена Яременко вже багато років проводить навчання у «Школі мами». «Сьогоднішня наша лекція присвячена грудному вигодовуванню. Постійно про це говоримо, зокрема й зараз, оскільки триває всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. Детально розповідаємо жінкам про основні принципи цього процесу, перший з яких – прикладання малюка до грудей упродовж першої години після його народження, що сприяє пришвидшенню появи молока у мами», – наголосила лікар.

Правилам грудного вигодовування дітей та необхідним гігієнічним навичкам також навчають і в пологових будинках міста, коли жінка вже народила. Всі ці заклади акредитовані як «Лікарні, доброзичливі до дитини». Однією з умов отримання такої акредитації є залучення якомога більшої кількості жінок до грудного вигодовування.

Наталя зі своєю новонародженою донечкою Дашею сьогодні виписуються з пологового будинку №1. Для жінки – це вже треті пологи і довгоочікувана донечка. «Маю двоє старших синів, 5-ти та 2,5 років, і от сьогодні виписуємося з нашою принцесою. Однозначно годуватиму її грудним молоком, як і двох старших. У першу чергу – це здоров’я дитини, її імунітет, захист від хвороб. До того ж,  грудне молоко значно заощаджує  кошти на харчування малюка. Закликаю всіх жінок годувати своїх дітей грудним молоком доти, доки це можливо», – розповіла Наталя.

Своєю чергою мама двох дітей Тетяна, лікар за професією, розвіює міф, що начебто грудне вигодовування заважає жінкам будувати кар’єру. «Це зовсім не так. Кожну дитину годувала грудьми по два роки. При цьому встигали і навчатися, і складати іспити на сесіях, і працювати. Тому, якщо є грудне молоко – якомога довше годувати лише ним», – зазначила молода матуся.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...