App Store Google Play

Дніпрянам розповіли, як законно їздити на іноземних номерах в Україні

02.08.2017 13:40
Дніпрянам розповіли, як законно їздити на іноземних номерах в Україні

В Україні налічується більше 600 тис. транспортних засобів, які зареєстровані за кордоном і вільно використовуються громадянами держави. Але за українським законодавством такі нерозмитнені автомобілі можуть належати лише іноземним громадянам або фірмам. Українці вводять себе в оману і стають заручниками маніпуляцій з боку хитрих перегонщиків авто з Європи. Про це сьогодні, 2 липня на прес-конференції у медіа-центрі "Мост-Дніпро" повідомив юрист Антон Деньгуб, передає Дніпроград.

За словами фахівця, в Митному кодексі України є 380 стаття, яка регулює тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування на митну територію України. За чинним нормативно-правовим актом, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється лише на строк до одного року.

Юридично "покупець" із довіреністю не має до автомобіля ніякого відношення, автомобіль в будь-який момент можуть забрати.

При ввезенні автівок резидентами України дозволяється після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів за умови наявності письмового зобов’язання зворотного вивозу. 

Також українець може проїхати через кордон на автомобілі за умови, що він поверне її через п’ять днів, якщо буде проїжджати на тому ж митному пункті.

"Ті автівки, які зареєстровані на іноземців та передані за довіреністю громадянам України, апріорі не можуть бути повною власністю останніх. Довіреність від іноземних фірм, як це у нас найчастіше роблять, може надаватися лише для використання автомобіля у певних службових цілях і не більше. Якщо при зупинці такої автівки патрульною поліцією водій підтвердить, що використовує транспорт для своїх власних потреб, він автоматично порушить закон", - повідомив під час прес-конференції Антон Деньгуба. 

При порушенні законодавства у сфері ввезення автомобілів на іноземних номерах без сплати відповідних митних зборів передбачається штраф у розмірі 300% від несплаченого мита. 

Компанії, які займаються "продажом" нерозмитнених авто запевняють клієнтів, що ті стають власниками автомобілів. Тим не менше, факт передачі грошей, як і перехід права власності на машину ніде не реєструється і зв'язок з фірмою є лише умовним.

У разі викрадення водій не може звернутися в поліцію і розраховувати на подальше розслідування. Якщо іноземна фірма збанкрутує, машину можуть забрати через суд або на неї покладуть око колектори. 

Якщо водія автомобіля на іноземних номерах затримує поліція, йому необхідно пояснити, що він лише керує даним транспортним на таких-то умовах і показати документи, які це підтверджують. Якщо водій буде доводити, що це його автомобіль, поліцейський може викликати представника митної служби, який буде змушений скласти протокол про порушення митного кодексу. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...