App Store Google Play

Коли можна буде побачити сонячне затемнення та зорепад на Дніпропетровщині? - відповідь астрономів

01.08.2017 17:20
Коли можна буде побачити сонячне затемнення та зорепад на Дніпропетровщині? - відповідь астрономів

Сьогодні, першого серпня, в ІА "МОСТ ДНІПРО" директор Дніпровського планетарію Сергій Линговський розповів, коли можна буде спостерігати сонячне і місячне затемнення. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

І якщо місячне затемнення чекає на уважних глядачів вже скоро, а саме під час повні 7 серпня близько 21:20 за київським часом, то на сонячне дніпрянам доведеться почекати.

"На привеликий жаль сонячне затемнення у Дніпрі ми побачемо не скоро. Взагалі затемнення це досить ординарна подія, двічі на рік відбувається сонячне затемнення і двічі на рік - місячне. Через нахили орбіт Землі і Місяця вони не завжди трапляються в одному і тому ж місці. Але якщо не "ганятися" за затемненнями спеціально, то його можна побачити декілька разів у житті", - розповів Сергій Линговський. 

Також Лінговський зазначив що наступне затемнення у Дніпрі можна буде побачити у 2022 році, втім воно буде не повним. Повне затемнення можна буде застати лише у 2035 році. 

"На сонце неозброєнним оком ні у якому разі дивитися не можна! Спостерігати за цим потрібно через комп'ютерний диск, декілька сонцезахисних окулярів або ж через шматочок проявленої плівки. Були неодноразові випадки коли у глядачів обгорала сітківка", - додав Линговський.

Найближче сонячне затемнення можна буде спостерігати вже 21 лютого наступного року. Воно захопить частково Чукотку, Північну Америку, трохи Південну Америку з Африкою і трохи Західну Європу. 

Втім, любителів дивитись на небо астроном заспокоїв - багато цікавого чекає вже найближчим часом і без затемнень. В ніч з 11 на 12 серпня можна буде побачити зорепад Персеїди (метеоритний дощ), котрий спостерігається щорічно у серпні з боку сузір'я Персея. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...