App Store Google Play

Коли можна буде побачити сонячне затемнення та зорепад на Дніпропетровщині? - відповідь астрономів

01.08.2017 17:20
Коли можна буде побачити сонячне затемнення та зорепад на Дніпропетровщині? - відповідь астрономів

Сьогодні, першого серпня, в ІА "МОСТ ДНІПРО" директор Дніпровського планетарію Сергій Линговський розповів, коли можна буде спостерігати сонячне і місячне затемнення. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

І якщо місячне затемнення чекає на уважних глядачів вже скоро, а саме під час повні 7 серпня близько 21:20 за київським часом, то на сонячне дніпрянам доведеться почекати.

"На привеликий жаль сонячне затемнення у Дніпрі ми побачемо не скоро. Взагалі затемнення це досить ординарна подія, двічі на рік відбувається сонячне затемнення і двічі на рік - місячне. Через нахили орбіт Землі і Місяця вони не завжди трапляються в одному і тому ж місці. Але якщо не "ганятися" за затемненнями спеціально, то його можна побачити декілька разів у житті", - розповів Сергій Линговський. 

Також Лінговський зазначив що наступне затемнення у Дніпрі можна буде побачити у 2022 році, втім воно буде не повним. Повне затемнення можна буде застати лише у 2035 році. 

"На сонце неозброєнним оком ні у якому разі дивитися не можна! Спостерігати за цим потрібно через комп'ютерний диск, декілька сонцезахисних окулярів або ж через шматочок проявленої плівки. Були неодноразові випадки коли у глядачів обгорала сітківка", - додав Линговський.

Найближче сонячне затемнення можна буде спостерігати вже 21 лютого наступного року. Воно захопить частково Чукотку, Північну Америку, трохи Південну Америку з Африкою і трохи Західну Європу. 

Втім, любителів дивитись на небо астроном заспокоїв - багато цікавого чекає вже найближчим часом і без затемнень. В ніч з 11 на 12 серпня можна буде побачити зорепад Персеїди (метеоритний дощ), котрий спостерігається щорічно у серпні з боку сузір'я Персея. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...