App Store Google Play

Коли можна буде побачити сонячне затемнення та зорепад на Дніпропетровщині? - відповідь астрономів

01.08.2017 17:20
Коли можна буде побачити сонячне затемнення та зорепад на Дніпропетровщині? - відповідь астрономів

Сьогодні, першого серпня, в ІА "МОСТ ДНІПРО" директор Дніпровського планетарію Сергій Линговський розповів, коли можна буде спостерігати сонячне і місячне затемнення. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

І якщо місячне затемнення чекає на уважних глядачів вже скоро, а саме під час повні 7 серпня близько 21:20 за київським часом, то на сонячне дніпрянам доведеться почекати.

"На привеликий жаль сонячне затемнення у Дніпрі ми побачемо не скоро. Взагалі затемнення це досить ординарна подія, двічі на рік відбувається сонячне затемнення і двічі на рік - місячне. Через нахили орбіт Землі і Місяця вони не завжди трапляються в одному і тому ж місці. Але якщо не "ганятися" за затемненнями спеціально, то його можна побачити декілька разів у житті", - розповів Сергій Линговський. 

Також Лінговський зазначив що наступне затемнення у Дніпрі можна буде побачити у 2022 році, втім воно буде не повним. Повне затемнення можна буде застати лише у 2035 році. 

"На сонце неозброєнним оком ні у якому разі дивитися не можна! Спостерігати за цим потрібно через комп'ютерний диск, декілька сонцезахисних окулярів або ж через шматочок проявленої плівки. Були неодноразові випадки коли у глядачів обгорала сітківка", - додав Линговський.

Найближче сонячне затемнення можна буде спостерігати вже 21 лютого наступного року. Воно захопить частково Чукотку, Північну Америку, трохи Південну Америку з Африкою і трохи Західну Європу. 

Втім, любителів дивитись на небо астроном заспокоїв - багато цікавого чекає вже найближчим часом і без затемнень. В ніч з 11 на 12 серпня можна буде побачити зорепад Персеїди (метеоритний дощ), котрий спостерігається щорічно у серпні з боку сузір'я Персея. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...