App Store Google Play

ДІти переселенців та ветеранів війни повернулися з Литви до Дніпра

01.08.2017 16:40
ДІти переселенців та ветеранів війни повернулися з Литви до Дніпра

Діти переселенців та АТОвців повернулися з Литви. Річне навчання в міжнародній гімназії Вільнюса стало можливим завдяки спільному проекту ДніпроОДА та почесного консульства Литви у Дніпрі, про це повідомив очільник ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Такі поїздки організуємо третій навчальний рік поспіль. П'ятнадцять восьмикласників із Дніпропетровщини та Луганщини провели десять місяців у міжнародній гімназії «Вільнюський дім литовців» – там навчаються діти з 20 країн світу. Для підлітків, яким в юному віці довелося багато пережити, це унікальна можливість побачити світ, познайомитися з однолітками з інших країн, а головне – отримати якісну європейську освіту. Трьом нашим відмінникам, до речі, вже запропонували продовжити навчання за поглибленою програмою», – зазначив Валентин Резніченко.

Діти повернулися, сповнені вражень та емоцій. Майже рік навчання в європейській гімназії в центрі Вільнюсу, прогулянки столицею Литви, насичена розважальна програма, зокрема, на канікулах – спогадів учням вистачить надовго.

«Особливо вразив президентський палац, також запам’яталася виставка живопису. А ще були аквапарк, ковзанка, боулінг, дуже багато екскурсій – просто не перелічити», – поділився син загиблого бійця АТО Андрій Зозуля.

«Я б не змогла своєму синові організувати таку поїздку, тим більше, навчання за кордоном. Діти жили практично в центрі Вільнюса, в шикарних умовах, – розповіла переселенка з Донецька, багатодітна мати Наталя Казакова. – Така допомога постраждалим від війни сім’ям – найкраще, що можна було зробити для нас».

Зі своєї подорожі діти привезли не тільки спогади, але й плани на майбутнє.

«Ми всі швидко здружилися, – поділилася переселенка з Донецька Аліна Масолова. – Дуже вдячна всім, хто організував для нас цю поїздку. Я побачила Литву, як живуть європейці, і сама змінилася за цей рік. Планую вже восени продовжити навчання у Вільнюсі».

Спільний проект ДніпроОДА та почесного консульства Литви у Дніпрі з навчання дітей переселенців і АТОвців у Вільнюсі продовжиться й у наступному навчальному році. Вже у вересні у Литву поїдуть ще 15 учнів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...