App Store Google Play

ДІти переселенців та ветеранів війни повернулися з Литви до Дніпра

01.08.2017 16:40
ДІти переселенців та ветеранів війни повернулися з Литви до Дніпра

Діти переселенців та АТОвців повернулися з Литви. Річне навчання в міжнародній гімназії Вільнюса стало можливим завдяки спільному проекту ДніпроОДА та почесного консульства Литви у Дніпрі, про це повідомив очільник ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Такі поїздки організуємо третій навчальний рік поспіль. П'ятнадцять восьмикласників із Дніпропетровщини та Луганщини провели десять місяців у міжнародній гімназії «Вільнюський дім литовців» – там навчаються діти з 20 країн світу. Для підлітків, яким в юному віці довелося багато пережити, це унікальна можливість побачити світ, познайомитися з однолітками з інших країн, а головне – отримати якісну європейську освіту. Трьом нашим відмінникам, до речі, вже запропонували продовжити навчання за поглибленою програмою», – зазначив Валентин Резніченко.

Діти повернулися, сповнені вражень та емоцій. Майже рік навчання в європейській гімназії в центрі Вільнюсу, прогулянки столицею Литви, насичена розважальна програма, зокрема, на канікулах – спогадів учням вистачить надовго.

«Особливо вразив президентський палац, також запам’яталася виставка живопису. А ще були аквапарк, ковзанка, боулінг, дуже багато екскурсій – просто не перелічити», – поділився син загиблого бійця АТО Андрій Зозуля.

«Я б не змогла своєму синові організувати таку поїздку, тим більше, навчання за кордоном. Діти жили практично в центрі Вільнюса, в шикарних умовах, – розповіла переселенка з Донецька, багатодітна мати Наталя Казакова. – Така допомога постраждалим від війни сім’ям – найкраще, що можна було зробити для нас».

Зі своєї подорожі діти привезли не тільки спогади, але й плани на майбутнє.

«Ми всі швидко здружилися, – поділилася переселенка з Донецька Аліна Масолова. – Дуже вдячна всім, хто організував для нас цю поїздку. Я побачила Литву, як живуть європейці, і сама змінилася за цей рік. Планую вже восени продовжити навчання у Вільнюсі».

Спільний проект ДніпроОДА та почесного консульства Литви у Дніпрі з навчання дітей переселенців і АТОвців у Вільнюсі продовжиться й у наступному навчальному році. Вже у вересні у Литву поїдуть ще 15 учнів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...