App Store Google Play

У Дніпрі суд скасував декомунізацію і повернув Калініна замість Нігояна

30.06.2017 12:40
У Дніпрі суд скасував декомунізацію і повернув Калініна замість Нігояна

Мешканці проспекту ім. Сергія Нігояна 22 червня домоглися скасування перейменування і повернення до назви Калініна. Про це на прес-конференції у медіа-центрі «Забеба» повідомила мешканка проспекту, позивач Елеонора Кузнєцова.

28 січня 2015 року міська рада затвердила перейменування проспекту Калініна на Сергія Нігояна. Мешканці стверджують, що таке рішення міської ради не можна вважати законним, адже воно було прийняте без громадських слухань і без урахування думки жителів проспекту. Ініціаторами перейменування виступила, серед інших, Вірменська церква, однак мешканці продовжують стверджувати, що це є порушенням їхніх прав.

Елеонора Кузнєцова виступила позивачем у судовій справі щодо незаконності подібного перейменування. Справу розбирали більше двох років, і 22 червня в Апеляційному адміністративному суді Дніпра позивачу вдалося виграти справу – тепер проспект знову носить ім’я червоного комісара Калініна. Однак мешканці проспекту розуміють, що радянську назву зберегти не вдасться через закон про декомунізацію. Враховуючи це, мешканці мають пропозицію – перейменувати проспект Калініна у Чечелівський.

«16 червня 2017 року мером міста паном Філатовим було видане, в процесі розгляду апеляційної скарги, розпорядження про проведення громадських слухань у зв’язку з тим, що мешканці незадоволені перейменуванням і звернулись до суду. Через два з половиною роки – «з метою врахування думки мешканців»! З клопотанням про приєднання цього документу до матеріалів справи виступив на суді представник міськради, однак йому у цьому було відмовлено», - розповідає про реакцію міської влади позивач.

Мешканці стверджують, що їх підтримує більшість мешканців проспекту. Вони пропонують перейменувати вулицю Леваневського у вулицю Сергія Нігояна, адже саме на ній розташована Вірменська церква. Як стверджують жителі, проти постаті героя вони нічого не мають, однак просять поважати їх права.

Тепер триватимуть громадські слухання. Процес присвоєння нової назви проспекту може зайняти близько трьох місяців. Богдан Науменко, мешканець проспекту, стверджує, що об’єднатися навколо однієї ідеї буде важко, адже деякі мешканці вже змінили документи і прописку, однак закликає всіх згуртуватися навколо історичної назви проспекту і підтримати його перейменування у Чечелівський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...