App Store Google Play

У Дніпрі суд скасував декомунізацію і повернув Калініна замість Нігояна

30.06.2017 12:40
У Дніпрі суд скасував декомунізацію і повернув Калініна замість Нігояна

Мешканці проспекту ім. Сергія Нігояна 22 червня домоглися скасування перейменування і повернення до назви Калініна. Про це на прес-конференції у медіа-центрі «Забеба» повідомила мешканка проспекту, позивач Елеонора Кузнєцова.

28 січня 2015 року міська рада затвердила перейменування проспекту Калініна на Сергія Нігояна. Мешканці стверджують, що таке рішення міської ради не можна вважати законним, адже воно було прийняте без громадських слухань і без урахування думки жителів проспекту. Ініціаторами перейменування виступила, серед інших, Вірменська церква, однак мешканці продовжують стверджувати, що це є порушенням їхніх прав.

Елеонора Кузнєцова виступила позивачем у судовій справі щодо незаконності подібного перейменування. Справу розбирали більше двох років, і 22 червня в Апеляційному адміністративному суді Дніпра позивачу вдалося виграти справу – тепер проспект знову носить ім’я червоного комісара Калініна. Однак мешканці проспекту розуміють, що радянську назву зберегти не вдасться через закон про декомунізацію. Враховуючи це, мешканці мають пропозицію – перейменувати проспект Калініна у Чечелівський.

«16 червня 2017 року мером міста паном Філатовим було видане, в процесі розгляду апеляційної скарги, розпорядження про проведення громадських слухань у зв’язку з тим, що мешканці незадоволені перейменуванням і звернулись до суду. Через два з половиною роки – «з метою врахування думки мешканців»! З клопотанням про приєднання цього документу до матеріалів справи виступив на суді представник міськради, однак йому у цьому було відмовлено», - розповідає про реакцію міської влади позивач.

Мешканці стверджують, що їх підтримує більшість мешканців проспекту. Вони пропонують перейменувати вулицю Леваневського у вулицю Сергія Нігояна, адже саме на ній розташована Вірменська церква. Як стверджують жителі, проти постаті героя вони нічого не мають, однак просять поважати їх права.

Тепер триватимуть громадські слухання. Процес присвоєння нової назви проспекту може зайняти близько трьох місяців. Богдан Науменко, мешканець проспекту, стверджує, що об’єднатися навколо однієї ідеї буде важко, адже деякі мешканці вже змінили документи і прописку, однак закликає всіх згуртуватися навколо історичної назви проспекту і підтримати його перейменування у Чечелівський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...