App Store Google Play

У Дніпрі суд скасував декомунізацію і повернув Калініна замість Нігояна

30 Червня 12:40
У Дніпрі суд скасував декомунізацію і повернув Калініна замість Нігояна

Мешканці проспекту ім. Сергія Нігояна 22 червня домоглися скасування перейменування і повернення до назви Калініна. Про це на прес-конференції у медіа-центрі «Забеба» повідомила мешканка проспекту, позивач Елеонора Кузнєцова.

28 січня 2015 року міська рада затвердила перейменування проспекту Калініна на Сергія Нігояна. Мешканці стверджують, що таке рішення міської ради не можна вважати законним, адже воно було прийняте без громадських слухань і без урахування думки жителів проспекту. Ініціаторами перейменування виступила, серед інших, Вірменська церква, однак мешканці продовжують стверджувати, що це є порушенням їхніх прав.

Елеонора Кузнєцова виступила позивачем у судовій справі щодо незаконності подібного перейменування. Справу розбирали більше двох років, і 22 червня в Апеляційному адміністративному суді Дніпра позивачу вдалося виграти справу – тепер проспект знову носить ім’я червоного комісара Калініна. Однак мешканці проспекту розуміють, що радянську назву зберегти не вдасться через закон про декомунізацію. Враховуючи це, мешканці мають пропозицію – перейменувати проспект Калініна у Чечелівський.

«16 червня 2017 року мером міста паном Філатовим було видане, в процесі розгляду апеляційної скарги, розпорядження про проведення громадських слухань у зв’язку з тим, що мешканці незадоволені перейменуванням і звернулись до суду. Через два з половиною роки – «з метою врахування думки мешканців»! З клопотанням про приєднання цього документу до матеріалів справи виступив на суді представник міськради, однак йому у цьому було відмовлено», - розповідає про реакцію міської влади позивач.

Мешканці стверджують, що їх підтримує більшість мешканців проспекту. Вони пропонують перейменувати вулицю Леваневського у вулицю Сергія Нігояна, адже саме на ній розташована Вірменська церква. Як стверджують жителі, проти постаті героя вони нічого не мають, однак просять поважати їх права.

Тепер триватимуть громадські слухання. Процес присвоєння нової назви проспекту може зайняти близько трьох місяців. Богдан Науменко, мешканець проспекту, стверджує, що об’єднатися навколо однієї ідеї буде важко, адже деякі мешканці вже змінили документи і прописку, однак закликає всіх згуртуватися навколо історичної назви проспекту і підтримати його перейменування у Чечелівський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...