App Store Google Play

Відчай та розпач: на околиці Дніпра люди потерпають від гранітного кар'єру

23.06.2017 09:00
Відчай та розпач: на околиці Дніпра люди потерпають від гранітного кар'єру

Вибухи в 30-ти метрах від житлових будинків, робота гранітного кар'єру вночі, каравани 40-60 тонних вантажівок, які нескінченно везуть щебінь та відсів, постійний грохіт, потріскані будинки та розбиті дороги місцевого значення - мешканці селищ Чаплі та Старі Чаплі протягом двох років потерпають від роботи "Любимівського кар'єру". Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила мешканка одного із селищ Ірина Черниш, передає Дніпроград.

Попри масові мітинги селян, заборону возити вантаж вулицями седищ, вести підривні роботи "Любимівський кар'єр" продовжує надалі фкнкціонувати, нахабно та зухвало порушуючі усі санітарні норми.

"Наша ініціативна група займається цими проблемами два роки. Ми пройшли всі можливі шляхи - переговори, усні обіцянки, позапланові перевірки, десятки нарад в кабінетах різного рівня чиновників, акції протесту. Проте ніхто в області нам реально не допоміг. У нас накопичилися тонни відписок", - зазначила Черниш.

Наразі селяни звернулися в Держгеонадра з вимогою відкликати спеціального дозволу на користування надрами та заборонити продовження для ТОВ «Любимовський кар'єр» як несумлінного і соціально-безвідповідального користувача.

"Один з дозвілів закінчується на початку липня 2017 року. Все, що нам відповіли, що підприємство надало весь пакет документів на продовження і саме зараз розглядається це питання", - розповіла мешканка селища.

Ірина Черниш також зазначила, що мешканці селища наразі заручилися підтримкою народного депутата Андрія Денисенка. 

"Проте інші чиновники просто закривають на нас і нашу проблему очі. Дехто пише звичайні відписки, мовляв не в нашій копетенції, інші говорять про необхідність укладення соціального договору. Тільки як його укласти, якщо цього хоче тільки одна сторона?
Голова Дніпровського району Артем Фісунов каже, що це не його компетенція. Хто в області може, а головне хоче нам допомогти? По-справжньому?", - питається Черниш.

За її словами, мешканці мелищ у такому відчаї, що готові й надалі протестувати.

"Всі чекають перекриття доріг? Впевнена, що це почнеться вже завтра. Хочуть голодування десятків жителів? Вони готові і на це. І я боюся навіть спрогнозувати, на що будуть готові люди, чий будинок остаточно впаде з вини власника кар'єра і «задруженних» їм чиновників різних рівнів. Люди озлоблені і в розпачі", - повідомила вона.

Нагадаємо, ТОВ «Любимівський кар'єр» - підприємство з виробництва щебню, включає в себе запаси і виробничі потужності Любимівського і Чаплинського кар'єрів, що містять 18 млн. м3 запасів з максимальною річним видобутком 780 тис. м3 на рік. 

При проведенні підривних робіт інтенсивність сейсмічних і ударних повітряних хвиль настільки потужна, що приватна забудова, яка знаходиться через ріку Шиянка, зазнає постійного деструктивного впливу та викликає пошкодження будинків.

Теги: Чаплі, кар'єр

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....