App Store Google Play

Дніпровські депутати відмовились жити в місті з багатою історією

21 Червня 12:00
Дніпровські депутати відмовились жити в місті з багатою історією

Сьогодні, 21 червня, під час двадцять другої чергової сесії міської ради депутати обговорили питання щодо передатування міста Дніпро. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Зокрема, перед депутатами вситупив декан історичного факультету ДНУ, професор Сергій Світленко із пропозицією змінити літочислення обласного центру з 1776 року на 1524 рік.

Історик зазначив, що передатування нашого міста - це не спонтанне рішення. Вперше це питання було розглянуто у 2010 році. На конференції "Історії степової України 16-18 століття" в Запорізькому Національному університеті в 2012 році ця концепція урбогенезису, тобто походження міста, пройшла зовнішню Всеукраїнську експертизу. І сьогодні науковці виходять з клопотанням актуалізувати та розв'язати цю проблему.

"Радянська версія заснування Дніпра ґрунтується на тому, що в 1776 році було записано Катеринославським цивільним губернатором Чертковим до намісника края графа Потьмкіна рапорт про плани будівництва міста Катеринослава. Проте, на сучасному етапі існування Радянська візія вже не витримує наукової критики. Дослідження наших археологів 2010-2012 років, внаслідок яких було розкопано понад 3 тис. кв метрів площі Старої Самарі, і в 2012 310 кв метрів дослідження найстарішої частини свідчать про таке: знайдена грамота польського короля Стефана Батурія 1576, де згадується старовинне козацьке містечко Самарь, вона знаходить підтвердження архіологічними артефактами. На сьогодні знайдено понад 30 печаток Старої Самарі, понад 17 товарних пломб. Вони свідчать, що вже в 16 сторіччі існувала на теренах сучасного Дніпра адміністративно-територіальне, соціально-економічне і духовне життя. Звертаю увагу на унікальні товарні пломби 1524 року та 1525 року, які свідчать, що в той час на рубежі першої та другої чверті 16 століття в Старій Самарі функціонувало економічне життя. Ці пломби приєднувалися до великих сукняних тюків, вони переміщувалися із Західної Європи до нас, і це вже свідчить про існування саме міського поселення. Також знайдено сотні монет литовсько-польської доби 14-16 сторічь. Це свідчить, що існував виражеий культурний шар. Таким чином є серйозні наукові підстави переглянути літочислення нашого міста, удревнити його, і вважати, що Дніпро засноване у 1524 році", - наголосив Світленко.

Під час обговорення без сумніву історичного питання визначення віку Дніпра, думки депутатів розділились: обранці від групи «За Дніпропетровськ» та «Опозиційний блок», зокрема, висловились проти зміни дати заснування міста. При цьому вони піддали сумніву думку як історика Світленка, так і столичних експертів.

Не підтримали проект рішення і депутати від «БПП-Солідарність», які, як з’ясувалось, вперше почули про відкриття учених та про винайдені ними факти. Вони запропонували перенести розгляд цього питання на наступну сесію.

Підсумовуючи дискусію, автор проекту рішення, Володимир Панченко пояснив депутатам діючий механізм визначення дати заснування міст.

«Є три критерії визначення віку міста: перша згадка про місто в документах та літописах, по офіційному документу про заснування, а також по наявним артефактам. Наразі для визначення дати використовується комплексний підхід»,  - зауважив він, додавши, що та нація, яка не має пам’яті, ніколи не матиме грошей.

Питання, зрештою, було виключено з сьогоднішнього порядку денного, аби винести його на розгляд наступної сесії, а в міжсесійний період провести серед депутатів інформаційну роботу, аби донести до обранців, від волі яких залежить офіційне визначення віку міста, слушність аргументів істориків.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Вчера товарищ с гордостью показывал мне подготовленный к покраске кузов его будущей новой игрушки – мерседеса 70-х годов. Главным предметом его гордости было то, что кузов в семидесятых на завод...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...