App Store Google Play

У Дніпрі Центр допомоги учасникам війни на Сході за два роки підтримав майже 15 тисяч бійців

16.06.2017 14:40
У Дніпрі Центр допомоги учасникам війни на Сході за два роки підтримав майже 15 тисяч бійців

Сьогодні, 16 червня, працівники Центру допомоги учасникам війни на Сході країни при ДніпроОДА  відзначають дворічний ювілей діяльності. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Як зазначається, за два роки роботи вдалося реалізували десятки важливих соціальних проектів та підтримали тисячі бійців.

«Воїни захищають нас – ми підтримуємо їх. До нашого Центру допомоги бійцям при обладміністрації звернулися майже 15 тисяч воюючих та їхніх рідних. Центр реалізував понад 60 соціальних проектів. Хлопці проходять реабілітацію не тільки в санаторіях, а на спортивних змаганнях, творчих вечорах, навіть танцювальних майданчиках. Ми не думаємо на цьому зупинятися - маємо ще багато нових ідей і планів», – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

У сквері біля ДніпроОДА нещодавно відкрили Алею пам’яті – на честь півтисячі героїв, загиблих в Революції Гідності та на фронті. Імена та фото полеглих увічнені на скляних стелах, що підсвічуються вночі.

Для бійців та волонтерів провели різдвяний та бузковий бали «Мужність і грація». З цією ініціативою виступили самі воїни – а Центр та ДніпроОДА її підтримали. Добру традицію збираються продовжувати.

Реабілітаційний центр прийняв уже 1,5 тисячі бійців. Протягом 18 днів хлопці можуть безкоштовно пройти лікування, фізичну та психологічну реабілітацію.

Понад чотири тисячі бійців отримали земельні ділянки - передусім, для власного господарства. Ще 8 тисяч - оформлюють документи.

На «гарячу лінія» психологічної підтримки при ОДА надійшло більше трьох тисяч дзвінків. На неї звертаються не тільки військові, а й їхні близькі - впоратися зі стресом цим людям допомагають кваліфіковані психологи.

Один із способів адаптації демобілізованих до мирного життя – освітні проекти. Безкоштовні курси з англійської та програмування вже завершили 720 бійців. Набір у нові групи проходить регулярно, запис – у Центрі.

Музичний фестиваль, на якому презентували на великій київській сцені унікальний диск фронтових пісень, став щорічним. Перший пройшов у травні 2016 року, другий – у травні 2017-го. Лауреати фесту подорожують Україною з гастролями.

У Дніпрі відкрили унікальний Музей війни на Сході України з вуличною та внутрішньою експозиціями. Там – більше п'яти тисяч експонатів, які розповідають про подвиг мешканців Дніпропетровщини на Донбасі.

«За два роки нам вдалося створити мережу Центрів допомоги бійцям по всій області. Вони працюють в кожному місті та районі. Аби допомогти демобілізованим оговтатися після війни, організуємо для них різні заходи. Бійці приходять разом з рідними. Сьогодні думаємо не тільки про досягнення, а й про те, що можемо зробити в майбутньому. У планах – створення мережі кваліфікованої психологічної підтримки», – наголосила координатор Центру допомоги учасникам бойових дій при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Центр допомоги при ДніпроОДА запрацював першим в Україні - 17 червня 2015-го. Досвід Дніпропетровщини тепер перейняла вся країна.

«У Центрі працюють чуйні люди. Вперше сюди звернулася після загибелі на Донбасі чоловіка – допомогли стати в чергу на житло, дали путівку на оздоровлення. У 16-річного сина після смерті батька погіршився зір – і знову знайшли підтримку в Центрі», – розказала дружина полеглого воїна Оксана Кушіль.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Рік після призначення екс-очільника місцевого беркута керівником муніципальної поліції я не коментував ситуацію в Дніпрі.Старався бути об‘єктивним і виваженим, щоби не заважати міській владі про...
Чим більше наближаються вибори, тим більше маніпуляцій влади із суспільством можна побачити. Одна з таких маніпуляцій була здійснена під час нещодавнього форуму “Валити не можна залишитись&rdquo...
Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...