App Store Google Play

У Дніпрі Центр допомоги учасникам війни на Сході за два роки підтримав майже 15 тисяч бійців

16.06.2017 14:40
У Дніпрі Центр допомоги учасникам війни на Сході за два роки підтримав майже 15 тисяч бійців

Сьогодні, 16 червня, працівники Центру допомоги учасникам війни на Сході країни при ДніпроОДА  відзначають дворічний ювілей діяльності. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Як зазначається, за два роки роботи вдалося реалізували десятки важливих соціальних проектів та підтримали тисячі бійців.

«Воїни захищають нас – ми підтримуємо їх. До нашого Центру допомоги бійцям при обладміністрації звернулися майже 15 тисяч воюючих та їхніх рідних. Центр реалізував понад 60 соціальних проектів. Хлопці проходять реабілітацію не тільки в санаторіях, а на спортивних змаганнях, творчих вечорах, навіть танцювальних майданчиках. Ми не думаємо на цьому зупинятися - маємо ще багато нових ідей і планів», – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

У сквері біля ДніпроОДА нещодавно відкрили Алею пам’яті – на честь півтисячі героїв, загиблих в Революції Гідності та на фронті. Імена та фото полеглих увічнені на скляних стелах, що підсвічуються вночі.

Для бійців та волонтерів провели різдвяний та бузковий бали «Мужність і грація». З цією ініціативою виступили самі воїни – а Центр та ДніпроОДА її підтримали. Добру традицію збираються продовжувати.

Реабілітаційний центр прийняв уже 1,5 тисячі бійців. Протягом 18 днів хлопці можуть безкоштовно пройти лікування, фізичну та психологічну реабілітацію.

Понад чотири тисячі бійців отримали земельні ділянки - передусім, для власного господарства. Ще 8 тисяч - оформлюють документи.

На «гарячу лінія» психологічної підтримки при ОДА надійшло більше трьох тисяч дзвінків. На неї звертаються не тільки військові, а й їхні близькі - впоратися зі стресом цим людям допомагають кваліфіковані психологи.

Один із способів адаптації демобілізованих до мирного життя – освітні проекти. Безкоштовні курси з англійської та програмування вже завершили 720 бійців. Набір у нові групи проходить регулярно, запис – у Центрі.

Музичний фестиваль, на якому презентували на великій київській сцені унікальний диск фронтових пісень, став щорічним. Перший пройшов у травні 2016 року, другий – у травні 2017-го. Лауреати фесту подорожують Україною з гастролями.

У Дніпрі відкрили унікальний Музей війни на Сході України з вуличною та внутрішньою експозиціями. Там – більше п'яти тисяч експонатів, які розповідають про подвиг мешканців Дніпропетровщини на Донбасі.

«За два роки нам вдалося створити мережу Центрів допомоги бійцям по всій області. Вони працюють в кожному місті та районі. Аби допомогти демобілізованим оговтатися після війни, організуємо для них різні заходи. Бійці приходять разом з рідними. Сьогодні думаємо не тільки про досягнення, а й про те, що можемо зробити в майбутньому. У планах – створення мережі кваліфікованої психологічної підтримки», – наголосила координатор Центру допомоги учасникам бойових дій при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Центр допомоги при ДніпроОДА запрацював першим в Україні - 17 червня 2015-го. Досвід Дніпропетровщини тепер перейняла вся країна.

«У Центрі працюють чуйні люди. Вперше сюди звернулася після загибелі на Донбасі чоловіка – допомогли стати в чергу на житло, дали путівку на оздоровлення. У 16-річного сина після смерті батька погіршився зір – і знову знайшли підтримку в Центрі», – розказала дружина полеглого воїна Оксана Кушіль.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...