App Store Google Play

Збанкрутілий "Аеросвіт" Коломойського збирається стягнути з Приватбанку 9 мільйонів

14.06.2017 09:20
Збанкрутілий "Аеросвіт" Коломойського збирається стягнути з Приватбанку 9 мільйонів

Збанкрутіла авіакомпанія «АероСвіт» просить стягнути з Приватбанку списані в ході націоналізації кошти. Про це повідомляє Дніпроград, посилаючись на сайт Української правди.

22 травня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом компанії «АероСвіт» до Нацбанку України, Міністерства фінансів України, Приватбанку та Фонду гарантування вкладів.

«АероСвіт» просить суд визнати протиправними рішення Нацбанку України про визнання авіакомпанії, яка пов'язана з Приватбанком особою і рішення Фонду гарантування про списання коштів з рахунків Приватбанку - 6,7 млн гривень, майже 30 тис євро і 46,4 тис доларів.

Судове засідання у справі призначено на 6 грудня.

Раніше суд без розгляду повернув позов ліквідатора «Авіакомпанії «АероСвіт» до Національного банку України, Фонду гарантування та Держказначейства щодо визнання протиправним рішення про стягнення коштів на користь позивача.

Нагадаємо, що компанію «АероСвіт» пов’язували з групою «Приват». У 2015 році Господарський суд Київської області визнав її банкрутом та відправив на ліквідацію.

У рамках справи про банкрутство суд визнав кредиторські вимоги Ігоря Коломойського до "Аеросвіта" на 3 млрд грн. Згідно з судовими матеріалами, Коломойський був поручителем по борговим зобов’язанням "Аеросвіта" перед Приватбанком, у зв`язку з чим до бізнесмена перейшло право вимагати виконання відповідних зобов`язань.

Як відомо, статутний капітал Приватбанку під час націоналізації був збільшений на 29,4 млрд грн за рахунок операції bail-in , тобто примусової конвертації коштів необмежених зобов’язаннями осіб банку в капітал, як-то єврооблігації.

На докапіталізацію Приватбанку держава вже витратила 116,8 млрд гривень. Передусім за рахунок випуску держоблігацій,  тобто через нарощування держборгу. Як зазначали в Нацбанку, діра в капіталі банку виникла, передусім, через величезні обсяги інсайдерського кредитування, суть яких в позиках, виданих Приватбанком для структур, пов’язаних з екс-власниками.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Рік після призначення екс-очільника місцевого беркута керівником муніципальної поліції я не коментував ситуацію в Дніпрі.Старався бути об‘єктивним і виваженим, щоби не заважати міській владі про...
Чим більше наближаються вибори, тим більше маніпуляцій влади із суспільством можна побачити. Одна з таких маніпуляцій була здійснена під час нещодавнього форуму “Валити не можна залишитись&rdquo...
Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...