App Store Google Play

Збанкрутілий "Аеросвіт" Коломойського збирається стягнути з Приватбанку 9 мільйонів

14.06.2017 09:20
Збанкрутілий "Аеросвіт" Коломойського збирається стягнути з Приватбанку 9 мільйонів

Збанкрутіла авіакомпанія «АероСвіт» просить стягнути з Приватбанку списані в ході націоналізації кошти. Про це повідомляє Дніпроград, посилаючись на сайт Української правди.

22 травня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом компанії «АероСвіт» до Нацбанку України, Міністерства фінансів України, Приватбанку та Фонду гарантування вкладів.

«АероСвіт» просить суд визнати протиправними рішення Нацбанку України про визнання авіакомпанії, яка пов'язана з Приватбанком особою і рішення Фонду гарантування про списання коштів з рахунків Приватбанку - 6,7 млн гривень, майже 30 тис євро і 46,4 тис доларів.

Судове засідання у справі призначено на 6 грудня.

Раніше суд без розгляду повернув позов ліквідатора «Авіакомпанії «АероСвіт» до Національного банку України, Фонду гарантування та Держказначейства щодо визнання протиправним рішення про стягнення коштів на користь позивача.

Нагадаємо, що компанію «АероСвіт» пов’язували з групою «Приват». У 2015 році Господарський суд Київської області визнав її банкрутом та відправив на ліквідацію.

У рамках справи про банкрутство суд визнав кредиторські вимоги Ігоря Коломойського до "Аеросвіта" на 3 млрд грн. Згідно з судовими матеріалами, Коломойський був поручителем по борговим зобов’язанням "Аеросвіта" перед Приватбанком, у зв`язку з чим до бізнесмена перейшло право вимагати виконання відповідних зобов`язань.

Як відомо, статутний капітал Приватбанку під час націоналізації був збільшений на 29,4 млрд грн за рахунок операції bail-in , тобто примусової конвертації коштів необмежених зобов’язаннями осіб банку в капітал, як-то єврооблігації.

На докапіталізацію Приватбанку держава вже витратила 116,8 млрд гривень. Передусім за рахунок випуску держоблігацій,  тобто через нарощування держборгу. Як зазначали в Нацбанку, діра в капіталі банку виникла, передусім, через величезні обсяги інсайдерського кредитування, суть яких в позиках, виданих Приватбанком для структур, пов’язаних з екс-власниками.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...