App Store Google Play

Збанкрутілий "Аеросвіт" Коломойського збирається стягнути з Приватбанку 9 мільйонів

14 Червня 09:20
Збанкрутілий "Аеросвіт" Коломойського збирається стягнути з Приватбанку 9 мільйонів

Збанкрутіла авіакомпанія «АероСвіт» просить стягнути з Приватбанку списані в ході націоналізації кошти. Про це повідомляє Дніпроград, посилаючись на сайт Української правди.

22 травня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом компанії «АероСвіт» до Нацбанку України, Міністерства фінансів України, Приватбанку та Фонду гарантування вкладів.

«АероСвіт» просить суд визнати протиправними рішення Нацбанку України про визнання авіакомпанії, яка пов'язана з Приватбанком особою і рішення Фонду гарантування про списання коштів з рахунків Приватбанку - 6,7 млн гривень, майже 30 тис євро і 46,4 тис доларів.

Судове засідання у справі призначено на 6 грудня.

Раніше суд без розгляду повернув позов ліквідатора «Авіакомпанії «АероСвіт» до Національного банку України, Фонду гарантування та Держказначейства щодо визнання протиправним рішення про стягнення коштів на користь позивача.

Нагадаємо, що компанію «АероСвіт» пов’язували з групою «Приват». У 2015 році Господарський суд Київської області визнав її банкрутом та відправив на ліквідацію.

У рамках справи про банкрутство суд визнав кредиторські вимоги Ігоря Коломойського до "Аеросвіта" на 3 млрд грн. Згідно з судовими матеріалами, Коломойський був поручителем по борговим зобов’язанням "Аеросвіта" перед Приватбанком, у зв`язку з чим до бізнесмена перейшло право вимагати виконання відповідних зобов`язань.

Як відомо, статутний капітал Приватбанку під час націоналізації був збільшений на 29,4 млрд грн за рахунок операції bail-in , тобто примусової конвертації коштів необмежених зобов’язаннями осіб банку в капітал, як-то єврооблігації.

На докапіталізацію Приватбанку держава вже витратила 116,8 млрд гривень. Передусім за рахунок випуску держоблігацій,  тобто через нарощування держборгу. Як зазначали в Нацбанку, діра в капіталі банку виникла, передусім, через величезні обсяги інсайдерського кредитування, суть яких в позиках, виданих Приватбанком для структур, пов’язаних з екс-власниками.

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...
Дмитро Томчук

В ожидании "халявы"

Есть у меня знакомый народный депутат из Днепра. До того, как стать нардепом, он был бизнесменом. Человек небедный. И , как многие люди этого круга, привыкший считать деньги до копейки. Это старая бух...