App Store Google Play

Збанкрутілий "Аеросвіт" Коломойського збирається стягнути з Приватбанку 9 мільйонів

14 Червня 09:20
Збанкрутілий "Аеросвіт" Коломойського збирається стягнути з Приватбанку 9 мільйонів

Збанкрутіла авіакомпанія «АероСвіт» просить стягнути з Приватбанку списані в ході націоналізації кошти. Про це повідомляє Дніпроград, посилаючись на сайт Української правди.

22 травня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом компанії «АероСвіт» до Нацбанку України, Міністерства фінансів України, Приватбанку та Фонду гарантування вкладів.

«АероСвіт» просить суд визнати протиправними рішення Нацбанку України про визнання авіакомпанії, яка пов'язана з Приватбанком особою і рішення Фонду гарантування про списання коштів з рахунків Приватбанку - 6,7 млн гривень, майже 30 тис євро і 46,4 тис доларів.

Судове засідання у справі призначено на 6 грудня.

Раніше суд без розгляду повернув позов ліквідатора «Авіакомпанії «АероСвіт» до Національного банку України, Фонду гарантування та Держказначейства щодо визнання протиправним рішення про стягнення коштів на користь позивача.

Нагадаємо, що компанію «АероСвіт» пов’язували з групою «Приват». У 2015 році Господарський суд Київської області визнав її банкрутом та відправив на ліквідацію.

У рамках справи про банкрутство суд визнав кредиторські вимоги Ігоря Коломойського до "Аеросвіта" на 3 млрд грн. Згідно з судовими матеріалами, Коломойський був поручителем по борговим зобов’язанням "Аеросвіта" перед Приватбанком, у зв`язку з чим до бізнесмена перейшло право вимагати виконання відповідних зобов`язань.

Як відомо, статутний капітал Приватбанку під час націоналізації був збільшений на 29,4 млрд грн за рахунок операції bail-in , тобто примусової конвертації коштів необмежених зобов’язаннями осіб банку в капітал, як-то єврооблігації.

На докапіталізацію Приватбанку держава вже витратила 116,8 млрд гривень. Передусім за рахунок випуску держоблігацій,  тобто через нарощування держборгу. Як зазначали в Нацбанку, діра в капіталі банку виникла, передусім, через величезні обсяги інсайдерського кредитування, суть яких в позиках, виданих Приватбанком для структур, пов’язаних з екс-власниками.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...