App Store Google Play

Студенти проти рабства в гуртожитках: боротьба триває

13.06.2017 12:40
Студенти проти рабства в гуртожитках: боротьба триває

ГО «Студентський контроль діє» та Соборна молодіжна районна адміністрація продовжують боротьбу проти примусової праці студентів у гуртожитках. Про це вони розповіли сьогодні у медіа-центрі Zabeba.li, передає Дніпроград.

Після того, як молодь заявила про корупційні схеми та примусову працю у гуртожитках, до активістів стало звертатися все більше студентів, які потерпають від свавілля керівництва гуртожитків. Так, студент НГУ та мешканець гуртожитку №5 Денис Скачко розповів, що сам зіткнувся з необхідністю чергувати та прибирати гуртожиток замість відвідування занять:

«Коли у студента накопичується багато господарських годин, яких при заселенні спочатку нараховують 40, він потрапляє до будбригади. Штрафні господарські години нараховують навіть за невідвідування студради. У дні чергувань ми не йдемо на навчання. Нам дають якусь довідку, однак в університеті вона нікого не цікавить і нам нараховують прогули», - поділився власним досвідом студент НГУ.

Хлопець розповів, що взимку до його кімнати зайшли представники студради у той момент, коли в кімнаті не було нікого з трьох мешканців, тобто фактично порушили приватність студентів. За зошити на столі та чашки з-під чаю трьом студентам нарахували штрафні години господарських робіт.

Також Денис наголошує, що будбригада, до якої він потрапив за систематичне невиконання господарських робіт, буде безоплатно фарбувати стіни та займатися іншою працею у той час, коли студенти проходять навчальну практику. Студрада повідомила хлопцю, що робота у цій бригаді буде зарахована за навчальну практику, однак в університеті цю інформацію не підтвердили.

Артем Трапезніков, голова Соборної районної молодіжної адміністрації, розповів про залякування студентів студрадою та керівництвом гуртожитків, і через це, на думку активістів, молодь боїться відкрито заявити про своє небажання виконувати трудові повинності, невідомо ким вигадані, замість навчання в університеті.

Наразі ГО «Студентський контроль діє» та Соборна районна молодіжна адміністрація зробили запит на доступ до публічної інформації стосовно коштів, які збирають з бажаючих заселитися до гуртожитку кожного року. Як повідомлялося раніше, ця сума становить 50 гривень, і невідомо, куди ці кошти йдуть згодом.

Нагадаємо, минулого тижня молодіжна ГО «Студентський контроль діє» та Соборна районна молодіжна адміністрація відгукнулися на численні скарги студентів стосовно примусової праці в гуртожитках.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...