App Store Google Play

Студенти проти рабства в гуртожитках: боротьба триває

13.06.2017 12:40
Студенти проти рабства в гуртожитках: боротьба триває

ГО «Студентський контроль діє» та Соборна молодіжна районна адміністрація продовжують боротьбу проти примусової праці студентів у гуртожитках. Про це вони розповіли сьогодні у медіа-центрі Zabeba.li, передає Дніпроград.

Після того, як молодь заявила про корупційні схеми та примусову працю у гуртожитках, до активістів стало звертатися все більше студентів, які потерпають від свавілля керівництва гуртожитків. Так, студент НГУ та мешканець гуртожитку №5 Денис Скачко розповів, що сам зіткнувся з необхідністю чергувати та прибирати гуртожиток замість відвідування занять:

«Коли у студента накопичується багато господарських годин, яких при заселенні спочатку нараховують 40, він потрапляє до будбригади. Штрафні господарські години нараховують навіть за невідвідування студради. У дні чергувань ми не йдемо на навчання. Нам дають якусь довідку, однак в університеті вона нікого не цікавить і нам нараховують прогули», - поділився власним досвідом студент НГУ.

Хлопець розповів, що взимку до його кімнати зайшли представники студради у той момент, коли в кімнаті не було нікого з трьох мешканців, тобто фактично порушили приватність студентів. За зошити на столі та чашки з-під чаю трьом студентам нарахували штрафні години господарських робіт.

Також Денис наголошує, що будбригада, до якої він потрапив за систематичне невиконання господарських робіт, буде безоплатно фарбувати стіни та займатися іншою працею у той час, коли студенти проходять навчальну практику. Студрада повідомила хлопцю, що робота у цій бригаді буде зарахована за навчальну практику, однак в університеті цю інформацію не підтвердили.

Артем Трапезніков, голова Соборної районної молодіжної адміністрації, розповів про залякування студентів студрадою та керівництвом гуртожитків, і через це, на думку активістів, молодь боїться відкрито заявити про своє небажання виконувати трудові повинності, невідомо ким вигадані, замість навчання в університеті.

Наразі ГО «Студентський контроль діє» та Соборна районна молодіжна адміністрація зробили запит на доступ до публічної інформації стосовно коштів, які збирають з бажаючих заселитися до гуртожитку кожного року. Як повідомлялося раніше, ця сума становить 50 гривень, і невідомо, куди ці кошти йдуть згодом.

Нагадаємо, минулого тижня молодіжна ГО «Студентський контроль діє» та Соборна районна молодіжна адміністрація відгукнулися на численні скарги студентів стосовно примусової праці в гуртожитках.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...