App Store Google Play

Студенти проти рабства в гуртожитках: боротьба триває

13 Червня 12:40
Студенти проти рабства в гуртожитках: боротьба триває

ГО «Студентський контроль діє» та Соборна молодіжна районна адміністрація продовжують боротьбу проти примусової праці студентів у гуртожитках. Про це вони розповіли сьогодні у медіа-центрі Zabeba.li, передає Дніпроград.

Після того, як молодь заявила про корупційні схеми та примусову працю у гуртожитках, до активістів стало звертатися все більше студентів, які потерпають від свавілля керівництва гуртожитків. Так, студент НГУ та мешканець гуртожитку №5 Денис Скачко розповів, що сам зіткнувся з необхідністю чергувати та прибирати гуртожиток замість відвідування занять:

«Коли у студента накопичується багато господарських годин, яких при заселенні спочатку нараховують 40, він потрапляє до будбригади. Штрафні господарські години нараховують навіть за невідвідування студради. У дні чергувань ми не йдемо на навчання. Нам дають якусь довідку, однак в університеті вона нікого не цікавить і нам нараховують прогули», - поділився власним досвідом студент НГУ.

Хлопець розповів, що взимку до його кімнати зайшли представники студради у той момент, коли в кімнаті не було нікого з трьох мешканців, тобто фактично порушили приватність студентів. За зошити на столі та чашки з-під чаю трьом студентам нарахували штрафні години господарських робіт.

Також Денис наголошує, що будбригада, до якої він потрапив за систематичне невиконання господарських робіт, буде безоплатно фарбувати стіни та займатися іншою працею у той час, коли студенти проходять навчальну практику. Студрада повідомила хлопцю, що робота у цій бригаді буде зарахована за навчальну практику, однак в університеті цю інформацію не підтвердили.

Артем Трапезніков, голова Соборної районної молодіжної адміністрації, розповів про залякування студентів студрадою та керівництвом гуртожитків, і через це, на думку активістів, молодь боїться відкрито заявити про своє небажання виконувати трудові повинності, невідомо ким вигадані, замість навчання в університеті.

Наразі ГО «Студентський контроль діє» та Соборна районна молодіжна адміністрація зробили запит на доступ до публічної інформації стосовно коштів, які збирають з бажаючих заселитися до гуртожитку кожного року. Як повідомлялося раніше, ця сума становить 50 гривень, і невідомо, куди ці кошти йдуть згодом.

Нагадаємо, минулого тижня молодіжна ГО «Студентський контроль діє» та Соборна районна молодіжна адміністрація відгукнулися на численні скарги студентів стосовно примусової праці в гуртожитках.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...