App Store Google Play

Основні атмосферні забруднення на Дніпропетровщині відбуваються за участі Криворізької та Придніпровської ТЕС

09.06.2017 17:20
Основні атмосферні забруднення на Дніпропетровщині відбуваються за участі Криворізької та Придніпровської ТЕС

Сьогодні, 9 червня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" директор Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець розповів про ситуацію з навколишнім середовищем на Дніпропетровщині. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За результатами дослідження минулого року Дніпропетровщина отримала більше 800 тис тон викидів в атмосферу. Близько 300 млн тон відходів була утворена підприємствами гірничо-металургійної галузі.

"В цілому, показники здаються неймовірно великими, проте саме наш регіон виготовляє близько 22% всієї товарної продукції України, і відповідно має найбільше техногенне навантаження. Проте з 2015 року в області працює комплексна екологічна програма, так звана стратегія, яка включає в себе заходи спрямовані на поліпшення екологічного стану регіону", - розповів Стрілець.

На сьогодні 96% екологічного навантаження здійснює 25 основних підприємств-забруднювачів.

"В них входять гірничо-металургійні комплекси. З ними були проведені консультації та співпраця в рамках цієї екологічної програми. Було визначено ряд заходів, який вони будуть робити за власний кошт. Загальна сума інвестицій, які вони зобов'язані вкласти протягом 10 років в збереження екології, склала 26 млрд грн. На початок року сума, яка вже реалізувалася склала близько 2,5 млрд грн", - зазначив фахівець.

За словами Руслана Стрільця, основні атмосферні забруднення наразі існують через відсутність модернізованих заходів та екологічної безвідповідальності двох підприємств - це Криворізька ТЕС та Придніпровська ТЕС.

Також важливим питанням на сьогодні є екологічний стан річки Дніпро. 

"У Дніпрі порушена екосистема. Першим фактором, який впливає на стан водоймища - це робота тих самих підприємств, які забруднюють стічними водами річку. Вже сьогодні велика кількість заводів та ТЕС, які скидають технічну воду в Дніпро, перейшли на замкнуті цикли водообігу. Протягом виконання зазначеної програми ми розраховуємо на повний перехід усіх підприємств на подібний цикл", - зазначив Стрілець. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...