App Store Google Play

Основні атмосферні забруднення на Дніпропетровщині відбуваються за участі Криворізької та Придніпровської ТЕС

9 Червня 17:20
Основні атмосферні забруднення на Дніпропетровщині відбуваються за участі Криворізької та Придніпровської ТЕС

Сьогодні, 9 червня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" директор Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець розповів про ситуацію з навколишнім середовищем на Дніпропетровщині. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За результатами дослідження минулого року Дніпропетровщина отримала більше 800 тис тон викидів в атмосферу. Близько 300 млн тон відходів була утворена підприємствами гірничо-металургійної галузі.

"В цілому, показники здаються неймовірно великими, проте саме наш регіон виготовляє близько 22% всієї товарної продукції України, і відповідно має найбільше техногенне навантаження. Проте з 2015 року в області працює комплексна екологічна програма, так звана стратегія, яка включає в себе заходи спрямовані на поліпшення екологічного стану регіону", - розповів Стрілець.

На сьогодні 96% екологічного навантаження здійснює 25 основних підприємств-забруднювачів.

"В них входять гірничо-металургійні комплекси. З ними були проведені консультації та співпраця в рамках цієї екологічної програми. Було визначено ряд заходів, який вони будуть робити за власний кошт. Загальна сума інвестицій, які вони зобов'язані вкласти протягом 10 років в збереження екології, склала 26 млрд грн. На початок року сума, яка вже реалізувалася склала близько 2,5 млрд грн", - зазначив фахівець.

За словами Руслана Стрільця, основні атмосферні забруднення наразі існують через відсутність модернізованих заходів та екологічної безвідповідальності двох підприємств - це Криворізька ТЕС та Придніпровська ТЕС.

Також важливим питанням на сьогодні є екологічний стан річки Дніпро. 

"У Дніпрі порушена екосистема. Першим фактором, який впливає на стан водоймища - це робота тих самих підприємств, які забруднюють стічними водами річку. Вже сьогодні велика кількість заводів та ТЕС, які скидають технічну воду в Дніпро, перейшли на замкнуті цикли водообігу. Протягом виконання зазначеної програми ми розраховуємо на повний перехід усіх підприємств на подібний цикл", - зазначив Стрілець. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дана новина попалася на очі випадково – через моніторинг новин по Дніпру. Від Дніпра тут якщо чесно лише аеропорт, але сама новина – просто пісня. В тому сенсі, що є наглядною ілюстрацією...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...