App Store Google Play

Дніпровські студенти скаржаться на примус до безкоштовної праці і корупцію у гуртожитках

09.06.2017 17:40
Дніпровські студенти скаржаться на примус до безкоштовної праці і корупцію у гуртожитках

У Дніпрі студенти стають жертвами примусових робіт у гуртожитках. Про це молодь повідомила сьогодні на прес-конференції у медіа-центрі «Інформатор», передає Дніпроград.

За словами студентки Національного гірничого університету Ангеліни Трифонової, студенти потерпають від свавілля керівництва гуртожитків не лише в Дніпрі, а й по всій Україні. Так, випадки примусової праці студентів не поодинокі: такі ситуації склалися у ДНУЗТ, ПДАБА та Харківському політехнічному університеті.

«Цього тижня нам, молодіжній адміністрації Соборного району, прийшли скарги щодо примусових робіт у гуртожитках: мити вбиральні, приводити стіни та стелю у належний стан. Ми вирішили дізнатися, чи це законно, і разом з громадською організацією («Студентський контроль діє»-ред.) вирішили змінити ці правила минулих сторіч у нашому ХХІ столітті», - розповів Артем Трапезніков, голова Соборної молодіжної районної адміністрації.

Як повідомляють активісти, студенти вимушені працювати у гуртожитках замість прибиральниць, часто – замість відвідування занять в університеті. Також Ангеліна Трифонова, голова організації «Студентський контроль діє» впевнена, що у цій справі не обходиться без корупційної складової.

«Студенти кожного року платять по 50 гривень з людини. Як стало відомо, за рік проживання студентів було зібрано близько 22 тисяч гривень. Ми спитали, куди йдуть ці гроші, і нам відповіли, що гроші йдуть на ганчірки, миючі засоби – на допомогу гуртожитку. Після цього ми відвідали директора студентського містечка і спитали, чи отримували вони допомогу від студентського самоврядування. Нам відповіли, що ні», - підтверджує слова однодумниці Артем Трапезніков.

Активісти підкреслюють, що 22 тисячі – це сума лише з одного гуртожитка, а у Дніпрі лише гуртожитків НГУ налічується шість штук. Ці гроші ніяк не оподатковуються і не проходять ні за якими документами – вони просто потрапляють до кишень.

Ще одна проблема на шляху до вирішення складної ситуації – ієрархічна структура. Адміністрація університету цілком підтримала активістів і погодилась з необхідністю укласти новий статут, проте середні ланки управління гальмують цей процес.

«Якщо ситуація не зміниться, ми будемо збирати мітинги, на яких ми будемо піднімати це питання. Ми будемо підіймати більш високі структури, щоб вони нам в цьому допомогли. Ми будемо звертатися до міської та обласної рад», - розповів про плани боротьби Костянтин Івченко, секретар Соборної районної молодіжної адміністрації.

Молодь закликає усіх підтримати їх у прагненні подолати «совок» та драконівські правила, жертвами яких стають студенти.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що дніпровські студенти збунтувалися проти свавілля керівництва гуртожитків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...
Є такий розпрекрасний документ. Називається «Загальна декларація прав людини». Прийнятий цей документ Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року і з того часу не редагувався та не випра...