App Store Google Play

Дніпровські студенти скаржаться на примус до безкоштовної праці і корупцію у гуртожитках

9 Червня 17:40
Дніпровські студенти скаржаться на примус до безкоштовної праці і корупцію у гуртожитках

У Дніпрі студенти стають жертвами примусових робіт у гуртожитках. Про це молодь повідомила сьогодні на прес-конференції у медіа-центрі «Інформатор», передає Дніпроград.

За словами студентки Національного гірничого університету Ангеліни Трифонової, студенти потерпають від свавілля керівництва гуртожитків не лише в Дніпрі, а й по всій Україні. Так, випадки примусової праці студентів не поодинокі: такі ситуації склалися у ДНУЗТ, ПДАБА та Харківському політехнічному університеті.

«Цього тижня нам, молодіжній адміністрації Соборного району, прийшли скарги щодо примусових робіт у гуртожитках: мити вбиральні, приводити стіни та стелю у належний стан. Ми вирішили дізнатися, чи це законно, і разом з громадською організацією («Студентський контроль діє»-ред.) вирішили змінити ці правила минулих сторіч у нашому ХХІ столітті», - розповів Артем Трапезніков, голова Соборної молодіжної районної адміністрації.

Як повідомляють активісти, студенти вимушені працювати у гуртожитках замість прибиральниць, часто – замість відвідування занять в університеті. Також Ангеліна Трифонова, голова організації «Студентський контроль діє» впевнена, що у цій справі не обходиться без корупційної складової.

«Студенти кожного року платять по 50 гривень з людини. Як стало відомо, за рік проживання студентів було зібрано близько 22 тисяч гривень. Ми спитали, куди йдуть ці гроші, і нам відповіли, що гроші йдуть на ганчірки, миючі засоби – на допомогу гуртожитку. Після цього ми відвідали директора студентського містечка і спитали, чи отримували вони допомогу від студентського самоврядування. Нам відповіли, що ні», - підтверджує слова однодумниці Артем Трапезніков.

Активісти підкреслюють, що 22 тисячі – це сума лише з одного гуртожитка, а у Дніпрі лише гуртожитків НГУ налічується шість штук. Ці гроші ніяк не оподатковуються і не проходять ні за якими документами – вони просто потрапляють до кишень.

Ще одна проблема на шляху до вирішення складної ситуації – ієрархічна структура. Адміністрація університету цілком підтримала активістів і погодилась з необхідністю укласти новий статут, проте середні ланки управління гальмують цей процес.

«Якщо ситуація не зміниться, ми будемо збирати мітинги, на яких ми будемо піднімати це питання. Ми будемо підіймати більш високі структури, щоб вони нам в цьому допомогли. Ми будемо звертатися до міської та обласної рад», - розповів про плани боротьби Костянтин Івченко, секретар Соборної районної молодіжної адміністрації.

Молодь закликає усіх підтримати їх у прагненні подолати «совок» та драконівські правила, жертвами яких стають студенти.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що дніпровські студенти збунтувалися проти свавілля керівництва гуртожитків.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Вчера товарищ с гордостью показывал мне подготовленный к покраске кузов его будущей новой игрушки – мерседеса 70-х годов. Главным предметом его гордости было то, что кузов в семидесятых на завод...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...