App Store Google Play

Дніпровські студенти скаржаться на примус до безкоштовної праці і корупцію у гуртожитках

09.06.2017 17:40
Дніпровські студенти скаржаться на примус до безкоштовної праці і корупцію у гуртожитках

У Дніпрі студенти стають жертвами примусових робіт у гуртожитках. Про це молодь повідомила сьогодні на прес-конференції у медіа-центрі «Інформатор», передає Дніпроград.

За словами студентки Національного гірничого університету Ангеліни Трифонової, студенти потерпають від свавілля керівництва гуртожитків не лише в Дніпрі, а й по всій Україні. Так, випадки примусової праці студентів не поодинокі: такі ситуації склалися у ДНУЗТ, ПДАБА та Харківському політехнічному університеті.

«Цього тижня нам, молодіжній адміністрації Соборного району, прийшли скарги щодо примусових робіт у гуртожитках: мити вбиральні, приводити стіни та стелю у належний стан. Ми вирішили дізнатися, чи це законно, і разом з громадською організацією («Студентський контроль діє»-ред.) вирішили змінити ці правила минулих сторіч у нашому ХХІ столітті», - розповів Артем Трапезніков, голова Соборної молодіжної районної адміністрації.

Як повідомляють активісти, студенти вимушені працювати у гуртожитках замість прибиральниць, часто – замість відвідування занять в університеті. Також Ангеліна Трифонова, голова організації «Студентський контроль діє» впевнена, що у цій справі не обходиться без корупційної складової.

«Студенти кожного року платять по 50 гривень з людини. Як стало відомо, за рік проживання студентів було зібрано близько 22 тисяч гривень. Ми спитали, куди йдуть ці гроші, і нам відповіли, що гроші йдуть на ганчірки, миючі засоби – на допомогу гуртожитку. Після цього ми відвідали директора студентського містечка і спитали, чи отримували вони допомогу від студентського самоврядування. Нам відповіли, що ні», - підтверджує слова однодумниці Артем Трапезніков.

Активісти підкреслюють, що 22 тисячі – це сума лише з одного гуртожитка, а у Дніпрі лише гуртожитків НГУ налічується шість штук. Ці гроші ніяк не оподатковуються і не проходять ні за якими документами – вони просто потрапляють до кишень.

Ще одна проблема на шляху до вирішення складної ситуації – ієрархічна структура. Адміністрація університету цілком підтримала активістів і погодилась з необхідністю укласти новий статут, проте середні ланки управління гальмують цей процес.

«Якщо ситуація не зміниться, ми будемо збирати мітинги, на яких ми будемо піднімати це питання. Ми будемо підіймати більш високі структури, щоб вони нам в цьому допомогли. Ми будемо звертатися до міської та обласної рад», - розповів про плани боротьби Костянтин Івченко, секретар Соборної районної молодіжної адміністрації.

Молодь закликає усіх підтримати їх у прагненні подолати «совок» та драконівські правила, жертвами яких стають студенти.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що дніпровські студенти збунтувалися проти свавілля керівництва гуртожитків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...