App Store Google Play

Російська душа

08.06.2017 14:00
Російська душа

Чому Росія помітно морщилась за першого пострадянського президента України Кравчука? Тому що почало підводити голову українство. Заявило про себе те, що радянська пропаганда з Другої світової війни називала бандерівщиною. На слуху був головний бандерівець - Чорновіл з його людьми. Вони шуміли, зухвало грубили совку, в головах більшості населення України, намагалися ствердитися як головна сила в країні. Росія пережила б найповнішу незалежність України, якби та збиралася залишатися такою ж російськомовною і суржиковою, як в СРСР. Більш за те, оголоси Україна остаточне зросійщення своєю національною метою, Росія стерпіла б найпрекраснішу її демократію. Розумом це не до кінця розуміють навіть перші особи Росії, не кажучи про інших, але в підкірці у них саме така Україна. Що втовкмачують населенню Росії кремлівські ТБ, радіо, газети? Хіба говорять вони: дивіться, люди, що творять ці українці в господарській сфері, нас не питаючи? Ні, з року в рік наголос на інше: дивіться, люди, як наполегливо ці українці від нас відсуваються - дійшли до того, що хочуть, щоб все у них там було по-українські. Націоналісти, інакше кажучи, бандерівці. Тобто зрадники.

Чому єльцинська Росія майже дружелюбно ставилася до України в роки президентства Кучми? Той допетрав, що потрібно Росії для повного щастя. Для повного щастя Росії потрібно одне: аби в Україні все відчутніше переважала російськомовність. Ну, і казена балаканина Києва про вічне братерство. Ось і лади, вирішив Кучма. Чим би Москва ні тішилася, аби не розоряла нас своїм газом. Якщо вам подобається, щоб ми мали те-то і те-то російською мовою на наших теренах, ми не проти, отримуйте свою іграшку!

При цьому у Кучми під рукою завжди був бандерівець. Коли йому, Кучмі, було потрібно, він казав Єльцину: "Та я б, ти ж розумієш, Борис Миколайович, радий був би піти ще далі, але ж ці галичани, боюся, піднімуть хай, а то і за кілки візьмуться". Він розраховував на час - на те, що, поступово зміцнюючись економічно, Україна даватиме все більше волі українству. Третій президент, Ющенко, поклав край цій грі. Українство заявило про себе всерйоз. Цього політика ворогом Росії в її очах зробила його домашня українська мова. Мова і тільки мова - може і неабияка, але українська домашня. Все інше дрібниці. Якби Ющенко виголошував неприємні для Москви промови домашньою російською мовою, вона і бровою б не повела.

Чому Росія вклала величезні гроші у виборчу кампанію Януковича? Тому що його домашнім мовою був донецько-російський блатняк. Блатняк, але російський. Чому Росія прийняла загравання Тимошенко після поразки Януковича? Тому що її домашньою мовою була нехай і дніпропетровська, але російська. Чому Москву надихнула спроба Юлії влаштувати тандем з Януковичем, щоб удвох володіти Україною до кінця своїх земних термінів або поки не підростуть спадкоємці? Тому що це був би тандем домашніх російських мов з переважанням блатного.

Зрештою Янукович таки переміг Ющенка. Україна не встигла озирнутися, як стала чимось каламутним майже в складі Росії. Громадяни Росії з'явилися на багатьох ключових посадах в Києві і областях. Служба безпеки України стала злодійським підрозділом путінської гебухі. Якщо і залишалися якісь українські секрети, то суто приватні грошові. Кожен чиновник мав свою ціну, вільно продавався і купувався. "Навіщо нам Крим? Нам потрібна вся Україна", - проголосив колись один видатний думець. І дійсно: Росії, за наявності Януковича, не потрібен був Крим - вона мала у своєму розпорядженні всю Україну. Мовний закон Ківалова - Колесніченка, який поставив хрест на українстві, був російському серцю дорожче всіх міждержавних договорів. Тепер можна було цілком зосередитися на найприємнішому: на схемах розкрадання і відкатах. Великі українські гроші і великі російські ніколи до цього так безмежно вільно не говорили однією мовою - мовою російської братви.

Майдан-2 став ударом і для Путіна, і для Януковича з їхніми людьми, але для Путіна і компанії – значно сильнішим, незважаючи на те, що донецьким належало втратити свої мережі й тенета, вже накинуті на всю країну. Донецькі - народ простий. Йому що потрібно? Щоб йшло бабло - більше, ще більше! Кремлівським же, тим, крім бабла, потрібно дещо ще, а саме: щоб жила "страна родная", а яке може бути у неї життя, якщо Україна стане Україною не на папері, а на ділі ?! Небезпеку вони відчули раніше і гостріше за Януковича, тому що перемога Майдану-2 означала б початок кінця "Русского мира", яким вони його бачили у своїх мріях. У бариг теж можуть бути не зовсім ниці гендлярські цілі. Ось чому Путін відразу взяв цю справу до своїх рук і став боротися з українським Майданом як зі своїм рідним, російським. Були закликані люди, котрі не тільки зобов'язані, але і здатні стріляти. І все вийшло б, якби Майдан-2 злякався і якби не жменька людей, немов створених для оргроботи в такій обстановці.

Збереження і розвиток України як найважливішої частини "Русского мира" було і буде завданням всіх російських завдань. Росія живе з переконанням, що без російської України вона - не вона. Росії немає без Києва, без "цього пращура російських міст". Що тут ще пояснювати? Чому той же Ходорковський втрачає самовладання і казиться в нападках на Україну? Обмовляє її, брутально грубить так, немов був на зоні аж ніяк не політичним. Він бачить себе на чолі Росії, а навіщо вона йому не вся? Чи для того він стільки страждав, щоб отримати якийсь обрубок. А ви все: нафта, газ. Без їх надлишку Росія може обійтися. А ось без українського сержанта ... Без українського сержанта немає російської армії. Без українського чинуші немає російської бюрократії. Без українського попа немає російського православ'я. Без українського образованця немає російської образованщини. Насправді все це може бути і без українця, але російська людина думає, що - ні, не може бути. Цього стану російської душі не розуміє, не відчуває Захід, тому що він живе вже в іншій епосі.

У Росії, коротше, є тільки один ворог, від згадки про якого вона тужить направду смертельно. Це не США, не Захід в цілому, не Китай. Це - українська мова.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...
Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...
Яка перевага у трамвая перед іншим наземним громадським транспортом? Перевага в тім, що трамвай рухається окремою смугою позазагальним транспортним потоком, ну і можливо взимку простіше чистити проїзд...