App Store Google Play

На Дніпропетровщині запровадять дуальну систему навчання

08.06.2017 15:20
На Дніпропетровщині запровадять дуальну систему навчання

Сьогодні, 8 червня, в обласній раді підписали протокол про трирічне співробітництво з німецькою організацією роботодавців «NORDMETAL». Про це повідомляє Дніпроград на прес-службу установи.

Метою договору є вивчення та запровадження у нас на регіональному рівні досвід Німеччини з розвитку соціального діалогу влади, профспілок та роботодавців. Особливу увагу учасники зустрічі приділили наступним напрямкам роботи: підготовці професійних робітничих кадрів (запровадженню дуальної системи навчання), питанню тарифних угод (соціальний пакет робітників), заохоченню роботодавців у створенні нових робочих місць та соціальній відповідальності бізнесу.

«На жаль, сьогодні влада, профспілки та роботодавці не мають чіткого порозуміння, але без нього неможлива сильна економіка регіону. Ми сподіваємося, що спільний проект з нашими німецькими партнерами дозволить перебудувати систему відносин між цими трьома сторонами максимально ефективно», – зазначив Гліб Пригунов.

Проект буде тривати протягом трьох років, з можливістю продовження ще на три. Фінансується міністерством економічного співробітництва Німеччини та став можливим завдяки підтримці депутата Бундестагу Франца Теннеса.

Дуальна система діє наступним чином: студенти, які обирають для себе ту чи іншу технічну спеціальність, у той же час починають навчання у профільних підприємствах. Наприклад, один чи два рази на тиждень ця людина працює за своїм фахом, так би мовити, поєднуючи теорію та реальну практику з першого дня навчання.

Пан Теннес поділився прикладом такого досвіду у Німеччині: «Так, у 2008 під час кризи, ми мали скоротити робітникам робочий день, але паралельно запровадили додаткову освіту цим людям, аби вони займалися у вільний час. Два роки потому ми змогли дати нову кваліфікацію 500 тисячам співробітників, тим самим залишивши їх робочі місця».

До кінця цього року вже є конкретні плани реалізації спільного українсько-німецького проекту. До першого вересня передбачається провести детальний аналіз стану соціального діалогу на Дніпропетровщині.

Згодом, до середини жовтня, заплановані 2 навчальні поїздки наших викладачів ПТУ до Німеччини.

Окрім того, планується провести спеціальний освітній курс для дніпровських роботодавців, який читатимуть найбільш кваліфіковані фахівці Німеччини. За досвідом Німеччини організації роботодавців на рівні регіонів, галузей економіки відіграють все більш вагому роль. Це притаманно сталому розвитку країн, тому повинно бути й у нас в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...