App Store Google Play

Кордон без проблем: дніпрянам розповіли, що потрібно знати для виїзду до Євросоюзу з дитиною

07.06.2017 14:20
Кордон без проблем: дніпрянам розповіли, що потрібно знати для виїзду до Євросоюзу з дитиною

Наближається час літніх відпусток і шкільних канікул, і для багатьох батьків і їх дітей актуалізується питання оздоровлення та відпочинку. Що треба знати батькам, щоб за нових умов без проблем оформити дитині документи для виїзду за кордон розповіла сьогодні, 7 червня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" розповіла в.о. заступника начальника відділу по персоналу прикордонної служби Дніпроаеропорт Юлія Купчик, передає Дніпроград з місця подій.

Нещодавно, на засіданні Ради ЄС, сталася велика для України подія - остаточне затвердження безвізового режиму. В нинішній сезон відпусток багато українців поїдуть відкривати для себе Європу. І дорослим безвіз має значно полегшити життя з оформленням документів, проте як бути з малечою, коли її захочуть взяти з собою, - залишається питанням відкритим.

"Якщо дитину супроводжують батьки, їй достатньо мати закордонний біометричний паспорт. У випадку, коли вона подорожує з одним з батьків, потрібна буде також нотаріально завірена згода другого з батьків або ж судове рішення, яке надає право дитині на перетин кордону без згоди одного з батьків. У ній має бути вказана держава, у яку їде дитина та час, який вона там перебуватиме", - розповіла Юлія Купчик.

Тож, діти для виїзду до Євросоюзу за безвізовим режимом повинні мати біометричний закордонний паспорт громадянина України. Зазначимо, паспорт для виїзду за кордон має право отримати кожен громадянин України. Тобто навіть для новонародженої дитини можна зробити закордонний паспорт.

"Заяву на оформлення закордонного паспорта дитини може подати один із батьків, або законний представник з документами, що засвідчують особу представника та його повноваження. Діти віком до 12 років можуть бути відсутні при оформленні закордонного паспорта. Можна просто подати два кольорових фото розміром 3,5 на 4,5 сантиметри та одне розміром 10 на 15 сантиметрів. З 12 років присутність дитини при оформленні є обов’язковою", - розповіла фахівець.

Зазначимо, діти віком до 16 років мають виїжджати за межі України лише у супроводі обох батьків, або у супроводі одного з батьків чи з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...
Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...