App Store Google Play

І земля є, і технології - а працювати в агросекторі нікому

2 Червня 13:20
І земля є, і технології - а працювати в агросекторі нікому

Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна та «МРІЯ Агрохолдинг» провели 1 червня у прес-центрі «Главкому» прес-конференцію на тему «Сезонні роботи. Агросектор як стратегічний напрямок української економіки», повідомляє Дніпроград.

Участь у заході взяли Марія Панченко, HR-директор «МРІЯ Агрохолдинг», та Катерина Криворученко, спеціаліст експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Під час прес-конференції мова йшла про те, що ринок праці функціонує за певними правилами і має свої сезонні коливання. Так, з приходом весни активізуються усі гравці ринку. У роботодавців з’являється необхідність закриття сезонних вакансій, а у пошукачів, відповідно, є нагода попрацювати на сезонних роботах. Щоправда, ставлення українців до сезонного виду зайнятості неоднозначне. Одні вважають, що це гарна можливість отримати досвід, заробити більше коштів. Інші переконані, що такий тип діяльності пов'язаний з ненормованим робочим графіком та великою ймовірністю потрапити на непорядного працедавця.

Також йшлося про те, що не зважаючи на наявність чималої кількість навчальних закладів різного рівня акредитації, котрі випускають фахівців у сфері сільського господарства, працедавцям цього сектору української економіки доводиться докладати серйозних зусиль, щоб знайти хороших фахівців у свої команди. У зв’язку із цим роботодавці агросфери налагоджують співробітництво з вишами: пропонують бази практик, створюють програми стажувань, організовують екскурсії на виробництва. Це дає змогу, змінити уявлення молоді та розвінчати стереотипи у цій царині, а ще продемонструвати, що у сільському господарстві є місце новим технологія та сучасним трендам.

До речі, за даними досліджень HeadHunter Україна, серед українських працедавців сьогодні лише 3% таких, котрі за останні 4-5 років не були в кризових ситуаціях. І більшість серед них становлять саме представники агробізнесу.

Марія Панченко, HR-директор «МРІЯ Агрохолдинг», також зазначила, що у процесі пошуку та підбору персоналу вони часто зустрічаються з такими проблемами, як виїзд потенційних робітників на сезонні роботи за кордон. Адже як за кордоном, так в Україні, сезонні роботи збігаються в часі. Тож українським працедавцям інколи дуже складно переконати людину залишитися в себе дома та йти працювати на вітчизняне підприємство. І це при тому, що пропонуються конкурентні зарплати, офіційне працевлаштування, забезпечення соц.пакетом, зв’язком, житлом та трансфером на робоче місце. Марія Панченко, також зауважила, що серед сезонних працівників спостерігається міграція різними областями країни. Люди готові переїздити, якщо є гарні сезонні пропозиції, і роблять це в межах держави.

Аграрне виробництво є однією з небагатьох проф.областей, яку криза зачепила меншою мірою. На стабільність галузі вказує і те, що сільськогосподарські підприємства дозволили собі запустити програми навчання молодих спеціалістів і йде активний набір персоналу. Спеціалісти в агросфері затребувані на ринку праці, особливо в регіонах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...