App Store Google Play

Дніпро є лідером з електронного самоврядування в країні, - Мерило

31.05.2017 14:20
Дніпро є лідером з електронного самоврядування в країні, - Мерило

Сьогодні, 31 травня, в. о. заступника міського голови у Дніпрі Яніка Мерило заявила, що Дніпро на сьогодні є лідером за розвитком електронного самоврядування в Україні. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

Дніпро стрімко випереджає інші міста України у впровадженні новітніх інноваційних проектів. Відтак Дніпро стало другим містом в Україні, яке візуалізувало бюджет на сайті міста у рамках проекту Відкритого бюджету

"Найголовніше це те, що ми відкрили фінанси і весь час працюємо над тим, аби були опубліковані нові рішення. Ми зробили відкритими дані про бюджет Дніпра, внесені в нього зміни одразу ж з'являються на сайті. Кожен державний орган публікує дані про себе, зокрема, надає звіт про використання бюджетних коштів", - розповіла Яніка Мерило.

Дніпро також став найактивнішим містом в країні у голосуванні за громадські ініціативи масштабного проекту "Бюджету участі".

"Дніпро у відсотковому співвідношенні виявився на першому місці у всій країні за активністю голосування. За проекти проголосували 61,5 тисячі осіб, що становить 4% населення міста. У Києві цей показник склав 1%, у Львові - 2,5%. Це неймовірний результат. Дуже успішно провели проект бюджету участі. Сподіваюся, що і реалізація цих проектів залишиться на навищому рівні", - зазначила Яніка Мерило.

Також протягом року у Дніпрі працює інтерактивна карта ремонту доріг.

«Кожний бажаючий може скористатися цією картою, лишити свій коментар. Ми щодня працюємо над її удосконаленням. Проте вже сьогодні на мапу нанесено 4 тис. об’єктів, і вказано, де ведуться або плануються ремонтні роботи. За тиждень з'явиться функція, за допомогою якої можна буде побачити, що було до і як стало після», - зазначила фахівець.

Також на сайті міської ради працює функція «Соціальний інспектор».

"За допомогою Громадьского Контролю Дніпро відкрив найбільшу кількість інформації. Дніпро завантажив інформацію про понад 4000 запланованих ремонтів у місті", - зазначила фахівець.

За словами Яніки Мерило сьогодні найбільш ефективно корупцію в держзакупівлях долають завдяки онлайн-системі Prozorro.

"Всі закупівлі вище 3 тис. грн, які роводить Дніпровська міськрада, є на сайті Prozorro. А таких закупівель проводиться більше двох тис. на місяць. І по відкритості через Prozorro ми входимо в 5-ку лідерів по Україні. Також відкрита функція Dozorro, де можна задати питання і отримати відповіді з певних закупівель", - повідомила Яніка Мерило.

Також у Дніпрі працює електронна карта МАФів у місті, на якій розташовано більше тисячі об'єктів, у тому числі і сезонної торгівлі.  

"Кожний бажаючий може переглянути карту законних МАФів у місті, якщо дніпрянин побачив, що той чи інший кіоск стоїть незаконно, він в режимі онлайн зможе подати заявку-скаргу, аби міськрада на це швидко відреагувала. Також за картою можна дізнатися про заходи, які проводяться в місті, в тому числі і політичні», - розповіла Мерило.

З останніх нововведень Мерило відзначила той факт, що вже протягом двох місяців у Дніпрі можна сплатити проїзд у першому трамваї та метро смартфоном.

«Дніпро разом зі Львовом на сьогодні - перші пілотні міста, які впровадили на муніципальному транспорті електронні квитки. У нас є купа планів на майбутнє, ми розвиваємо на місто в інноваціях, і споддіваємося, що саме Дніпро стане лідером серед технологій в країні", - зазначила Яніка Мерило.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...