App Store Google Play

Дніпро припиняє фінансувати медицину вторинної ланки та подає позов до суду на облраду

29.05.2017 17:20
Дніпро припиняє фінансувати медицину вторинної ланки та подає позов до суду на облраду

Сьогодні, 29 травня, в приміщенні міської ради під час брифінгу міський голова Борис Філатов заявив, що місто припиняє фінансувати медицину вторинної ланки. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Із 1 вересня 2017 року міська рада Дніпра припиняє фінансування медустанов вторинного рівня. Наразі держава виділила вторинній медицині субвенцію в розмірі 333 млн грн. Це лише 70% від необхідної суми. Тобто при мінімальній оплаті праці цих коштів вистачить на дев'ять із половиною місяців. Решту буде змушений покривати міський бюджет. Від початку року місто вже надало понад 100 млн грн. Гроші пішли на оплату комунальних послуг лікарень та частково – на виплату зарплат.

"Рішення про припинення фінансування вимушене. У міському бюджеті потрібно знайти ще 164 млн грн. Саме стільки бракує вторинній медицині для виплати зарплат 10 тисячам медпрацівників. Уже двічі ми в точковому режимі включалися у виплату зарплат медикам", - наголосив Філатов.

Очільник Дніпра також зазначив, що медична реформа як пілотний проект вже завершилась і область мала повернути лікарні місту, проте досі цього не сталося, тому міська влада готує позов до суду на обласну раду, аби вирішити це питання у правовому полі.

"Всюди вторинну медицину повернули у власність міст. Дніпро - єдине місто в країні, де ситуація не змінюється та залишається неприйнятною. Ми неодноразово зверталися до керівництва облради, але у відповідь чули лише відмовки. Ми підготували позов, і в нас є 100-відсоткові підстави судити обласну раду і через суд отримати у власність те, що належить місту по праву", - зазначив Філатов.

Борис Філатов також наголосив, що місцева влада готова прийняти на баланс медзаклади, адже лікарні будували за міські гроші й місто керувало ними з часів свого заснування.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...