App Store Google Play

Дніпро припиняє фінансувати медицину вторинної ланки та подає позов до суду на облраду

29.05.2017 17:20
Дніпро припиняє фінансувати медицину вторинної ланки та подає позов до суду на облраду

Сьогодні, 29 травня, в приміщенні міської ради під час брифінгу міський голова Борис Філатов заявив, що місто припиняє фінансувати медицину вторинної ланки. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Із 1 вересня 2017 року міська рада Дніпра припиняє фінансування медустанов вторинного рівня. Наразі держава виділила вторинній медицині субвенцію в розмірі 333 млн грн. Це лише 70% від необхідної суми. Тобто при мінімальній оплаті праці цих коштів вистачить на дев'ять із половиною місяців. Решту буде змушений покривати міський бюджет. Від початку року місто вже надало понад 100 млн грн. Гроші пішли на оплату комунальних послуг лікарень та частково – на виплату зарплат.

"Рішення про припинення фінансування вимушене. У міському бюджеті потрібно знайти ще 164 млн грн. Саме стільки бракує вторинній медицині для виплати зарплат 10 тисячам медпрацівників. Уже двічі ми в точковому режимі включалися у виплату зарплат медикам", - наголосив Філатов.

Очільник Дніпра також зазначив, що медична реформа як пілотний проект вже завершилась і область мала повернути лікарні місту, проте досі цього не сталося, тому міська влада готує позов до суду на обласну раду, аби вирішити це питання у правовому полі.

"Всюди вторинну медицину повернули у власність міст. Дніпро - єдине місто в країні, де ситуація не змінюється та залишається неприйнятною. Ми неодноразово зверталися до керівництва облради, але у відповідь чули лише відмовки. Ми підготували позов, і в нас є 100-відсоткові підстави судити обласну раду і через суд отримати у власність те, що належить місту по праву", - зазначив Філатов.

Борис Філатов також наголосив, що місцева влада готова прийняти на баланс медзаклади, адже лікарні будували за міські гроші й місто керувало ними з часів свого заснування.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...