App Store Google Play

Дніпро припиняє фінансувати медицину вторинної ланки та подає позов до суду на облраду

29.05.2017 17:20
Дніпро припиняє фінансувати медицину вторинної ланки та подає позов до суду на облраду

Сьогодні, 29 травня, в приміщенні міської ради під час брифінгу міський голова Борис Філатов заявив, що місто припиняє фінансувати медицину вторинної ланки. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Із 1 вересня 2017 року міська рада Дніпра припиняє фінансування медустанов вторинного рівня. Наразі держава виділила вторинній медицині субвенцію в розмірі 333 млн грн. Це лише 70% від необхідної суми. Тобто при мінімальній оплаті праці цих коштів вистачить на дев'ять із половиною місяців. Решту буде змушений покривати міський бюджет. Від початку року місто вже надало понад 100 млн грн. Гроші пішли на оплату комунальних послуг лікарень та частково – на виплату зарплат.

"Рішення про припинення фінансування вимушене. У міському бюджеті потрібно знайти ще 164 млн грн. Саме стільки бракує вторинній медицині для виплати зарплат 10 тисячам медпрацівників. Уже двічі ми в точковому режимі включалися у виплату зарплат медикам", - наголосив Філатов.

Очільник Дніпра також зазначив, що медична реформа як пілотний проект вже завершилась і область мала повернути лікарні місту, проте досі цього не сталося, тому міська влада готує позов до суду на обласну раду, аби вирішити це питання у правовому полі.

"Всюди вторинну медицину повернули у власність міст. Дніпро - єдине місто в країні, де ситуація не змінюється та залишається неприйнятною. Ми неодноразово зверталися до керівництва облради, але у відповідь чули лише відмовки. Ми підготували позов, і в нас є 100-відсоткові підстави судити обласну раду і через суд отримати у власність те, що належить місту по праву", - зазначив Філатов.

Борис Філатов також наголосив, що місцева влада готова прийняти на баланс медзаклади, адже лікарні будували за міські гроші й місто керувало ними з часів свого заснування.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...
Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...