App Store Google Play

Майстриня з Дніпра дає поламаним лялькам друге життя, перетворюючи їх в індуїстські божества

29.05.2017 09:40
Майстриня з Дніпра дає поламаним лялькам друге життя, перетворюючи їх в індуїстські божества

Першу богиню 23-річна Марія Весела зробила фактично зі сміття - вигулюючи собаку, помітила у дитячого саду викинуту ляльку. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Комсомольську правду".

"Це була Барбі з величезними очима. Покрутивши її в руках, я вирішила, що вона чимось нагадує мені одну з індуїстських богинь, і вирішила забрати її додому", - розповіла майстриня.

На свій подив, Маша протягом декількох днів знаходила на вулиці ще ляльки. В результаті з кількох і вийшла одна, але справжня богиня. Далі більше - "матеріал" немов сам йшов в руки. Можна було створювати і богів - Марія давно захоплюється йогою і індуїстської релігією, так що з темою була знайома.

"На кожній прогулянці з собакою я знаходила або цілу ляльку, або окремі частини тіла, - посміхається Марія. - Дрібні деталі від іграшок, тенісні м'ячики і те, що могло б зійти за зброю богів - теж не вислизали від мого погляду. А потім ляльок мені стали приносити двірники з сусідніх дворів і знайомі, чиї діти вже виросли. Єдину ляльку я купила, щоб зробити маленького Крішну. Знайшла її на барахолці за три гривні".

Одяг майстриня шиє зі справжніх індійських сарі, а ось супутні предмети, наприклад музичні інструменти, створює зі шматочків пінопласту.

Здобувши новий вигляд, ляльки вже стають Мурті - так в індуїзмі називається статуя або зображення певної форми божества. До речі, всі Мурті Марії пахнуть і наповнені мантрами.

"Моя колекція зараз налічує одинадцять божеств, - каже дівчина. - Жодне Мурті не подароване і не продане, хоча пропозицій про покупку було. Я відмовилася, оскільки мене не надихнуло те, що ними буде гратися дитина".

Зараз майстриня мріє створити статую бога Вішну, але для цього потрібна не Барбі, а Кен, а вони, на жаль, навіть двірникам зустрічаються рідко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...