App Store Google Play

Майстриня з Дніпра дає поламаним лялькам друге життя, перетворюючи їх в індуїстські божества

29.05.2017 09:40
Майстриня з Дніпра дає поламаним лялькам друге життя, перетворюючи їх в індуїстські божества

Першу богиню 23-річна Марія Весела зробила фактично зі сміття - вигулюючи собаку, помітила у дитячого саду викинуту ляльку. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Комсомольську правду".

"Це була Барбі з величезними очима. Покрутивши її в руках, я вирішила, що вона чимось нагадує мені одну з індуїстських богинь, і вирішила забрати її додому", - розповіла майстриня.

На свій подив, Маша протягом декількох днів знаходила на вулиці ще ляльки. В результаті з кількох і вийшла одна, але справжня богиня. Далі більше - "матеріал" немов сам йшов в руки. Можна було створювати і богів - Марія давно захоплюється йогою і індуїстської релігією, так що з темою була знайома.

"На кожній прогулянці з собакою я знаходила або цілу ляльку, або окремі частини тіла, - посміхається Марія. - Дрібні деталі від іграшок, тенісні м'ячики і те, що могло б зійти за зброю богів - теж не вислизали від мого погляду. А потім ляльок мені стали приносити двірники з сусідніх дворів і знайомі, чиї діти вже виросли. Єдину ляльку я купила, щоб зробити маленького Крішну. Знайшла її на барахолці за три гривні".

Одяг майстриня шиє зі справжніх індійських сарі, а ось супутні предмети, наприклад музичні інструменти, створює зі шматочків пінопласту.

Здобувши новий вигляд, ляльки вже стають Мурті - так в індуїзмі називається статуя або зображення певної форми божества. До речі, всі Мурті Марії пахнуть і наповнені мантрами.

"Моя колекція зараз налічує одинадцять божеств, - каже дівчина. - Жодне Мурті не подароване і не продане, хоча пропозицій про покупку було. Я відмовилася, оскільки мене не надихнуло те, що ними буде гратися дитина".

Зараз майстриня мріє створити статую бога Вішну, але для цього потрібна не Барбі, а Кен, а вони, на жаль, навіть двірникам зустрічаються рідко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...