App Store Google Play

Прокуратура намагається повернути громаді об’єкти, вкрадені Вілкулом на користь колишнього боса

27.05.2017 15:00
Прокуратура намагається повернути громаді об’єкти, вкрадені Вілкулом на користь колишнього боса

Дніпро став заручником фінансових проблем, що створювалися на Дніпропетровщині протягом декількох років командою «міцних господарників» на чолі з віце-прем’єром часів Януковича Олександром Вілкулом. Редакція Дніпрограду неодноразово висвітлювала масштабні схеми афер, пов'язаних з незаконним відчуженням майна за часів головування сумновідомих регіоналів. 

Відтак на сьогодні обласна прокуратура проводить досудове розслідування щодо незаконного відчуження об'єктів електропостачання: 55 об'єктів нерухомого майна та 959 об'єктів рухомого майна. Ще у 2014 році внаслідок вчинення службовими особами Дніпропетровської обласної ради, ОКП «Електоромережі Південне» та ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго» злочину, про який ми розповідали раніше, об'єкти вибули зі спільної власності територіальних громад області, та були незаконно отримані ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго». Тобто за допомогою однієї масштабної афери під керуванням Вілкула у громади області було вкрадено і передано до лав монополіста Ахметова близько тисячі електрооб'єктів.

За вищезазначеними подіями було розпочато кримінальне провадження. Вже у квітні 2017 року Жовтневим судом міста Дніпра було прийнято ухвалу щодо арешту того ж рухомого і нерухомого майна та визнано їх речовими доказами. Зазначимо, ухвала знаходиться у вільному доступі на сайті Єдиного Державного Реєстру судових рішень.

Редакція Дніпрограду звернулася за коментарем до обласної прокуратури, аби дізнатися на якому етапі знаходиться досудове розслідування.

Під час телефонної розмови слідчий Іван Пономаренко, який проводить розслідування, повідомив, що на теперішній час тривають експертизи та збір доказів щодо вчинення кримінального правопорушення. Накладення арешту, зі слів слідчого, було вчинено з метою збереження об’єктів електропостачання для можливості їх повернення до власності громади області.

Слідчий також зазначив, що наразі «ДТЕК Дніпрообленерго» подала позов до Жовтневого суду з метою оскарження ухвали щодо арешту майна.

Щодо висвітлення інших важливих деталей розслідування слідчий Іван Пономаренко радив зачекати у зв’язку з таємницею досудового розслідування та повідомив, що результати будуть повідомлені громадськості прес-службою прокуратури Дніпропетровської області.

З тексту ухвали суду також відомо, що вже відомі факти перепродажу ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» об'єктів електропостачання, які визнані речовими доказами, що ускладнює процедуру повернення їх до власності громади області.

Дніпроград продовжуватиме пильно стежити за подіями навколо цієї резонансної справи, і сподівається, що привернута увага влади, громадських активістів та преси все ж дозволить повернути у власність громади області незаконно відчужені, а просто кажучи вкрадені Вілкулом та його посіпаками об'єкти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...