App Store Google Play

Прокуратура намагається повернути громаді об’єкти, вкрадені Вілкулом на користь колишнього боса

27.05.2017 15:00
Прокуратура намагається повернути громаді об’єкти, вкрадені Вілкулом на користь колишнього боса

Дніпро став заручником фінансових проблем, що створювалися на Дніпропетровщині протягом декількох років командою «міцних господарників» на чолі з віце-прем’єром часів Януковича Олександром Вілкулом. Редакція Дніпрограду неодноразово висвітлювала масштабні схеми афер, пов'язаних з незаконним відчуженням майна за часів головування сумновідомих регіоналів. 

Відтак на сьогодні обласна прокуратура проводить досудове розслідування щодо незаконного відчуження об'єктів електропостачання: 55 об'єктів нерухомого майна та 959 об'єктів рухомого майна. Ще у 2014 році внаслідок вчинення службовими особами Дніпропетровської обласної ради, ОКП «Електоромережі Південне» та ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго» злочину, про який ми розповідали раніше, об'єкти вибули зі спільної власності територіальних громад області, та були незаконно отримані ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго». Тобто за допомогою однієї масштабної афери під керуванням Вілкула у громади області було вкрадено і передано до лав монополіста Ахметова близько тисячі електрооб'єктів.

За вищезазначеними подіями було розпочато кримінальне провадження. Вже у квітні 2017 року Жовтневим судом міста Дніпра було прийнято ухвалу щодо арешту того ж рухомого і нерухомого майна та визнано їх речовими доказами. Зазначимо, ухвала знаходиться у вільному доступі на сайті Єдиного Державного Реєстру судових рішень.

Редакція Дніпрограду звернулася за коментарем до обласної прокуратури, аби дізнатися на якому етапі знаходиться досудове розслідування.

Під час телефонної розмови слідчий Іван Пономаренко, який проводить розслідування, повідомив, що на теперішній час тривають експертизи та збір доказів щодо вчинення кримінального правопорушення. Накладення арешту, зі слів слідчого, було вчинено з метою збереження об’єктів електропостачання для можливості їх повернення до власності громади області.

Слідчий також зазначив, що наразі «ДТЕК Дніпрообленерго» подала позов до Жовтневого суду з метою оскарження ухвали щодо арешту майна.

Щодо висвітлення інших важливих деталей розслідування слідчий Іван Пономаренко радив зачекати у зв’язку з таємницею досудового розслідування та повідомив, що результати будуть повідомлені громадськості прес-службою прокуратури Дніпропетровської області.

З тексту ухвали суду також відомо, що вже відомі факти перепродажу ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» об'єктів електропостачання, які визнані речовими доказами, що ускладнює процедуру повернення їх до власності громади області.

Дніпроград продовжуватиме пильно стежити за подіями навколо цієї резонансної справи, і сподівається, що привернута увага влади, громадських активістів та преси все ж дозволить повернути у власність громади області незаконно відчужені, а просто кажучи вкрадені Вілкулом та його посіпаками об'єкти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...