App Store Google Play

У Павлограда є план, як до 2030 року економити 72% теплової енергії

25.05.2017 09:00
У Павлограда є план, як до 2030 року економити 72% теплової енергії

У вівторок, 23 травня, депутати павлоградської міської ради більшістю голосів затвердили План дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) міста до 2030 року.  Про це повіідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Громадянської мережи ОПОРА.

У лютому 2014 року Павлоград приєднався до європейської ініціативи «Угода мерів», яка охоплює місцеві та регіональні органи влади, що беруть на себе зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.

Для реалізації завдань, які взяла на себе міська влада Павлограда, у лютому 2014 року, за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», розпочалась розробка Плану дій сталого енергетичного розвитку. Над ним працювала енергосервісна компанія «Екологічні Системи» на підставі попередніх розрахунків та пропозицій комунальних компаній міста.

Реалізація ПДСЕР передбачає поступову відмову від природного газу та газових котелень, як основного виду палива для міста. Стратегічні цілі проекту до 2030 року – скорочення викидів СО2 на 20%, зниження споживання природного газу в системі теплопостачання на 63%, зменшення використання електроенергії та місцеве виробництво електроенергії з альтернативних джерел (АДЕ) на 6%, економія 72% теплової енергії в багатоповерхових житлових та бюджетних будівлях, а також виробництво теплової енергії з АДЕ.

У планах ПДСЕР передбачається два періоди. Перший – до 2020 року, загальний обсяг фінансування становитиме 154,3 млн грн. Другий розпочнеться у 2021 році і триватиме до 2030 року, сума затребуваних коштів на його втілення складатиме 4517,3 млн грн.

Для реалізації інвестиційних проектів ПДСЕР Павлограду потенційно планується залучити кошти міжнародних фінансових організацій: МБРР, МФК, ЄБРР, ЄІБ, НЕФКО, KfW тощо. Практика свідчить, що такі корпорації, разом з наданням кредитів, сприяють у залученні коштів від міжнародних грантових фондів (зокрема, ФЧТ, Е5Р) у розмірі 5-10% від суми фінансування проектів.

Впровадження ПДСЕР охоплює такі сектори як будівля бюджетної сфери, житлові будівлі, система теплопостачання, мережа питного водопостачання та водовідведення, система зовнішнього освітлення та система поводження з відходами.

Коментуючи рішення міськради, начальник відділу реконструкції, будівництва та енергозбереження управління комунального господарства та будівництва Андрій Завгородній зазначив: «Сьогоднішня подія – це хороший крок вперед для Павлограда. Адже затвердження Плану дій сталого енергетичного розвитку дозволяє місту перейти до другого етапу співробітництва за угодою мерів».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...