App Store Google Play

Селище на Дніпропетровщині місцева птахофабрика заливає курячим послідом

25.05.2017 15:00
Селище на Дніпропетровщині місцева птахофабрика заливає курячим послідом

Сьогодні, 25 травня, на прес-конференції в медіа-центрі Zabeba.li голова сільської ради Максим Голосний розповів, що селище Єлизаветівка місцева птахофабрика заливає курячим послідом. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

На території села Єлизаветівка Петриківського району Дніпропетровської області вже протягом кількох років існує Птахофабрика "Оріль-Лідер". Підприємство побудувало на своїй території біогазову установку. Вона переробляє пташиний послід на тепло, електроенергію та органічне добриво і є найбільшою в Європі. Попри це мешканці села скаржаться на нестерпний сморід курячого посліду, який підпримство зливає на найближчих полях.

"Нам почали надходити скарги про те, що на території села вночі їздять величезні трактори, які вивозять з птахофабрики так звану рідку фракцію. Вона утворюється внаслідок утилізації курячого посліду в біогазовій установці для генерації енергії. За інформацією, близько 20 40-тонних цистерн виїздить із підприємства щодня", - розповів Голосний.

Аби з'ясувати долю залишків курячого посліду сельчани вирішили створити системне патрулювання полів за допомогою безпілотного апарату.

"Радіус безпілотника 12 кілометрів. Ми облетіли ним усі поля і з'ясували, що на них зливають усі відходи від фабрики. Зазначу, якщо послід використовувати в оптимальній кількості, то воно виконує функцію добрива, а якщо його забагато, то це вже хімічна отрута. І ціє рідиною залиті усі поля Єлизаветівки. Поліція весь час обіцяє розібратися, проте поки ніякої реакції. Також ми маємо інформацію, що більшість техніки, що вивозить послід немає жодних документів - ні техпаспорт, ні реєстрації, навіть номерних знаків немає", - зазначив Голосний. 

Також зазначимо, сільрада Єлизаветівки провела екологічне дослідження, попередньо повідомивши місцеві підприємства про проведення аудиту на їх територіях. Але на всіх підприємствах відповіли відмовою і не пустили аудиторів. Тоді експерти в так званих санітарних зонах взяли проби повітря та води. За словами Голосного, результати невтішні.

Тепер маючи на руках результати екологічного дослідження, відео- та фотодокази представники сільради збираються звертутися до Служби безпеки України з заявою щодо хімічного отруєння селища.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...