App Store Google Play

Селище на Дніпропетровщині місцева птахофабрика заливає курячим послідом

25.05.2017 15:00
Селище на Дніпропетровщині місцева птахофабрика заливає курячим послідом

Сьогодні, 25 травня, на прес-конференції в медіа-центрі Zabeba.li голова сільської ради Максим Голосний розповів, що селище Єлизаветівка місцева птахофабрика заливає курячим послідом. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

На території села Єлизаветівка Петриківського району Дніпропетровської області вже протягом кількох років існує Птахофабрика "Оріль-Лідер". Підприємство побудувало на своїй території біогазову установку. Вона переробляє пташиний послід на тепло, електроенергію та органічне добриво і є найбільшою в Європі. Попри це мешканці села скаржаться на нестерпний сморід курячого посліду, який підпримство зливає на найближчих полях.

"Нам почали надходити скарги про те, що на території села вночі їздять величезні трактори, які вивозять з птахофабрики так звану рідку фракцію. Вона утворюється внаслідок утилізації курячого посліду в біогазовій установці для генерації енергії. За інформацією, близько 20 40-тонних цистерн виїздить із підприємства щодня", - розповів Голосний.

Аби з'ясувати долю залишків курячого посліду сельчани вирішили створити системне патрулювання полів за допомогою безпілотного апарату.

"Радіус безпілотника 12 кілометрів. Ми облетіли ним усі поля і з'ясували, що на них зливають усі відходи від фабрики. Зазначу, якщо послід використовувати в оптимальній кількості, то воно виконує функцію добрива, а якщо його забагато, то це вже хімічна отрута. І ціє рідиною залиті усі поля Єлизаветівки. Поліція весь час обіцяє розібратися, проте поки ніякої реакції. Також ми маємо інформацію, що більшість техніки, що вивозить послід немає жодних документів - ні техпаспорт, ні реєстрації, навіть номерних знаків немає", - зазначив Голосний. 

Також зазначимо, сільрада Єлизаветівки провела екологічне дослідження, попередньо повідомивши місцеві підприємства про проведення аудиту на їх територіях. Але на всіх підприємствах відповіли відмовою і не пустили аудиторів. Тоді експерти в так званих санітарних зонах взяли проби повітря та води. За словами Голосного, результати невтішні.

Тепер маючи на руках результати екологічного дослідження, відео- та фотодокази представники сільради збираються звертутися до Служби безпеки України з заявою щодо хімічного отруєння селища.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У 2012 році я вперше працювала на виборах не як журналіст ЗМІ, а як журналіст-райтер обласного виборчого штабу партії "УДАР" Віталія Кличка". Через деяких час я стала прес-секретарем ГО "Антикорупційн...
В 90-х мы ходили в городской парк пить. Там студентам было хорошо и привольно, потому что городским властям было не до парков, были в Днепропетровске для чиновников, занимавшихся первоначальным накопл...
Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...