App Store Google Play

«Доки війна, інші пісні не пишуться» – учасник фестивалю бойової пісні у Дніпрі

23.05.2017 18:00
«Доки війна, інші пісні не пишуться» – учасник фестивалю бойової пісні у Дніпрі

Дніпро – Авторська пісня, фотовиставка, танцювальний флешмоб. У Дніпрі провели всеукраїнський фестиваль творчості учасників бойових дій на Донбасі «Пісні, народжені в АТО». Заходи тривали на кількох майданчиках. Зокрема, для гостей проводили екскурсії Музеєм АТО, пригощали стравами з польової кухні, презентували документальний фільм про переселенців тощо. А найголовнішою була авторська пісня, написана в зоні бойових дій на Донбасі. Бійці-барди співали про війну та бойових побратимів, але не тільки.

 

АТО, АТО, АТО.
Крізь «Смерч» і «Урагани».
АТО, АТО, АТО.
І тисячі життів
Тут втрачено умить
За злу підступність зради
Породжених будь-де,
Зачатих у Кремлі…

(фрагмент пісні)

36-річний учасник бойових дій на Донбасі, десантник Сергій Свинарчук – лауреат минулорічного конкурсу «Пісні, народжені в АТО» і учасник нинішнього. Одну з перших авторських композицій, каже, написав саме на Донбасі – про події 2014-го року, трагічну загибель 49 товаришів у збитому бойовиками Іл-76.

За рік, що минув від першого конкурсу в Дніпрі, сталось багато, ділиться він: бійці-барди записали диск, знялись у фільмі, побували з гастролями в багатьох куточках України, де їх тепло приймала публіка. Змінився, зазначає боєць, і він сам: став більш вимогливим і критичним до своєї творчості.

Сергій Свинарчук
Сергій Свинарчук

 

«Щоразу, виходячи на сцену, переживаєш все нові емоції. Контакт із глядачем для непрофесійного виконавця дорогого вартує. Служу я досі в армії, пісні пишуться все ще на воєнну тематику. Про хлопців співаю, про тих, хто вже не повернеться. Перша пісня з’явилась вже в АТО, під Красногорівкою, на емоціях, в нарядах, на нічних чергуваннях. Пісня приходить емоційно саме тоді, коли перебуваєш безпосередньо зоні АТО, а не за столом, в спокійній обстановці, – мені особисто не йде. Всі пісні про війну. Доки у нас війна, інші пісні писатись поки не можуть», – розповів Радіо Свобода десантник.

Сергій Бойко
Сергій Бойко

 

Ще один учасник фестивалю – волонтер Сергій Бойко. Три роки поспіль він відвідує зону бойових дій і зазначає: зустрів там людей, які його надихають на творчість, «підслухав» на фронті й деякі сюжети для своїх пісень.

«Багато моїх пісень народжені саме в АТО. Багато епізодів я «підслухав» або мені розповіли ці історії друзі. Наприклад, син мого друга потрапив в одну військову ситуацію, яку я описав у пісні про ангела. Є пісня «Берці» – про тих бійців, які втратили в АТО ноги. Деякі з них відновились і уже знову воюють. Буває пісня з’являється за дві години, а буває, я виношую пісню по півроку. Цей фестиваль – частина мого власного життя. Виступаємо в частинах, гуртуємось. Пишу я й про тих, хто не сприймає ситуацію в Україні, цинічно сприймає. Я про них теж шпарю. У мене є «Дуже зла пісня», «Не дуже зла пісня», є «Антиода антиеліті»… Але моє кредо – писати все ж позитивні пісні, об’єднуючі, де є якийсь вихід, світло», – сказав Радіо Свобода Сергій Бойко.

 

«Радісна реабілітація»

На фестивалі у Дніпрі прозвучали пісні у виконанні 15 лауреатів, обраних журі з-поміж десятків учасників у ході попереднього «заочного» відбору. Бійці презентували дуже різнопланові композиції – не тільки ліричні, а й гумористичні пісні, вірші, покладені на музику в різних стилях. Їх підтримували бойові побратими: хто оплесками, хто квітами, а хто і танцем.

 

Іван Зеленьов із 20-го окремого мотопіхотного батальйону 93 бригади ЗСУ – серед тих демобілізованих вояків, які у рамках своєрідної арт-терапії зараз з допомогою волонтерів навчаються хореографії. Зазначає: кожен з них, повертаючись додому, потребує психологічного розвантаження, тому участь у фестивалях чи виступах дуже важлива.

Іван Зеленьов
Іван Зеленьов

 

«Це, можна сказати, радісна реабілітація. Це найкраще, що ми можемо на даний момент робити. Це сильно змінює людей: аби людина перелаштувалась, не зациклювалась. Хочу сказати хлопцям, які приходять з АТО, щоб вони йшли в спортзал, танцювали, співали», – сказав Іван.

 

Диск, фільм, гастролі…

Всеукраїнський фестиваль «Пісні, народжені в АТО» організувала Дніпропетровська облдержадміністрація та обласна асоціація воїнів АТО. За підсумками обіцяють знову записати диск «АТОшних» пісень і організувати гастролі Україною.

Іван Начовний
Іван Начовний

 

«Звичайно, буде новий диск. Виходить багатосерійний фільм за участі наших учасників, перші серії вже є в інтернеті. Розвиваємось. Нам дуже приємно, що багато людей нас підтримують, підхоплюють цей проект в інших областях», – сказав радник голови ОДА, учасник АТО Іван Начовний.

І все ж, попри підтримку бійців-виконавців авторської пісні в Дніпрі, серед публіки висловлювались думки про прив’язку таких пісень до сьогодення. Після закінчення війни на Донбасі, сказала Радіо Свобода одна з прихильниць фестивалю Валентина, хлопці мають писати на більш світлі, життєствердні теми.

 

«І все таки, це пісня на злобу дня. А хотілось би, щоб все це було вже лише в наших споминах. Як ото раніше ходили Україною кобзарі, співали про давню минувшину. А на сьогодні нам все це ще доводиться бачити, чути про загиблих», – зазначила вона.

 

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...