App Store Google Play

Три завдання Уряду відносно пенсійної реформи в Україні

16 Травня 14:00
Три завдання Уряду відносно пенсійної реформи в Україні

В Конституції України немає прямої норми, яка б забороняла дискримінацію літніх за віковою ознакою. Вся надія була на статтю 24. Але ще у далекому 2007 році Конституційний суд задекларував: «У частині другій статті 24 Конституції вік відсутній у переліку ознак, за якими не може бути привілеїв чи обмежень. Не можна вік віднести і до «інших ознак», що згадуються у цьому положенні». А все те, що в Конституції не заборонено, — значить дозволено. Один із головних принципів західних демократій. Тому маємо тотальну дискримінацію літніх в усіх сферах нашого життя.

ПЕНСІЙНА СИСТЕМА

Застаріла у своїй солідарній суті. Більшість країн Заходу уже давно запроваджують модернізацію солідарної системи впровадженням «умовно визначеного рахунку».

При такій системі кожна людина має свій персональний рахунок, на якому обліковуються всі надходження. При виході на пенсію сума накопичень ділиться на розрахункову прогнозовану кількість років життя після досягнення пенсійного віку.

Майже всі країни, які ввели цю систему, передбачають такий крок, як перехідний до ліквідації солідарної і впровадження повноцінної накопичувальної системи другого-третього рівнів.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

Неефективний, нереформований, без належного аудиту і нормальної інформаційної системи. Дотаційний. На 141 млрд.грн., або всього-на-всього — 17,8 %!!! бюджету України в 2017 році.

ПЕНСІЇ

Заморожені з 2012 року. А фактично, якщо б вона реально базувалися на відповідному споживчому кошику, то з…. 2001 року.

ЧОМУ ЗАРАЗ?

У повітрі пахне виборами.

ЩО В РЕАЛЬНОСТІ ХОЧЕ ЗРОБИТИ ВЛАДА?

Базових завдань три. Перше – покращити свої електоральні позиції серед пенсіонерів.

За рахунок підняття мінімальної заробітної плати у два рази вдалося зібрати ЄСВ за перший квартал лише на 30 відсотків більше, ніж у попередньому 2016 році. В абсолютній сумі – це лише 7 млрд. грн., або на 2,33 млрд. грн. у місяць.

Навіть за урядовими прогнозами не передбачається двократний збір ЄСВ. Замість 107,1 мільярдів збору цього податку минулого року передбачається зібрати лише… 163,6 мільярда гривень у 2017 році. Хоча вважаю, що навіть такий «сміливий прогноз» не виправдається. Збір у кращому випадку буде на рівні 140-145 млрд.грн.

Саме ось ці кошти і передбачається «осучаснити», про що чесно заявив Павло Розенко: «Якщо ми побачимо, що бізнес зрозумів, що треба легалізуватися і сплачувати податки…, безумовно, ми одразу приймемо рішення про додаткове збільшення пенсій або про проведення осучаснення пенсій».

Є ще й інше завдання – виконати умови МВФ стосовно стабілізації ситуації в ПФУ. Це можна зробити або піднявши пенсійний вік, або збільшивши страховий стаж.
Перед виборами піднімати вік виходу на пенсію означає гарантовано їх програти. Тому проробляється інший варіант. В деяких пропозиціях озвучується вкрай небезпечна теза про те, що стаж потрібно враховувати лише… з 2000 року.
Так, чоловікам, яким сьогодні 50 років для здобуття пенсії потрібно працювати ще 18 років, щоб мати страховий стаж в 35 років.

І третє завдання – продовжити зменшувати навантаження на державний бюджет, перекладаючи його на працюючих і роботодавців.
Звичайно, в запропонованих кроках ПОЛІПШЕННЯ, а не реформи, є певні позитивні моменти. Насамперед це призначення пенсії у розмірі 40% від мінімальної зарплати (40% від 3 200 грн — 1 280 грн).

Зміст цього нововведення – виконання рекомендацій Міжнародної організації праці (конвенція №102 про мінімальні норми соціального забезпечення), де мінімальна пенсія має становити 40% від мінімалки, а середня пенсія — 40% від середньої зарплати).

Є і ще деякі нормальні нововведення, але без зміни всієї системи соціально-економічних відносин в України (нормальні суди, подолання тотальної корупції, розбудови необхідної інфраструктури і т.д.) не буде розвитку бізнесу. А відтак – не відбудеться створення нових робочих місць, нових платників податків.

Буде тотальний виїзд за кордон працездатного населення і його наступна натуралізація, що, в свою чергу, буде зменшувати надходження в ПФУ.

Звичайно, потрібно змінити докорінно і саму пенсійну систему, але про це ми вже писали багато разів.

ХвиляHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
До того, як у мене з'явилася ця фортеця, я орендувала спочатку величезну "сталінку" біля залізничного вокзалу, а потім - однокімнатну кавртирку на проспекті Героїв, у якій не було ані ліжка, ані шафи,...
Максим Мірошниченко

Що Ви знаєте про Лі Кван Ю?

Нещодавно зустрів одного активного блоггера. У 2013-му році він, свята душа, "топив" за Майдан. У 2014-му році "топив" за АТО, добробати, потім ЗСУ. Постійно шось там пише про "зраду", "перемогу", ана...
В принципі реальне відношення до військових і реальне побратимство серед них у Дніпрі ми бачимо на прикладі стрілянини на Гагаріна. Купа орангутанів з бойовими автоматами вбила двох військових. У тих...
Усього півроку існує Царичанська об’єднана територіальна громада, до якої увійшли чотири сільські ради або 23 села району, проте за цей короткий проміжок часу на території, яку вона займає,...
В городе появился новый департамент с очень интересным названием - по вопросам энергоэффективных технологий и инициатив Днепровского городского совета.Ознакомиться с его положением можно здесь - http:...
Юрій Фоменко

Знакова зустріч

 Інколи трапляються зустрічі, котрі важко усвідомити і оцінити.  Вони раптові і неочікувані. В житті я мав декілька випадкових зустрічей, котрим не можу дати пояснення. Хто це був, як це ста...