App Store Google Play

У Дніпрі обговорили створення сучасного етнографічного комплексу на місці фортеці Стара Самарь

11.05.2017 12:00
У Дніпрі обговорили створення сучасного етнографічного комплексу на місці фортеці Стара Самарь

Сьогодні, 11 травня, у приміщенні міської ради відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «Фортеця на фронтирі: місто Самарь у XVI-XVIIIст». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

У конференції взяли участь відомі історики, культурологи, архітектори з усієї країни. Директор КП "Етнографічні парки Дніпропетровська" Дмитро Каюк розповів, що у Дніпрі планують створити історико-культурний комплекс міжнародного значення - козацьке містечко Самарь і музей археології та етнографії міста. 

"Метою проекту є створення в межах Дніпра історико-культурного центру як одного з ключових об'єктів культурно-історичного ландшафту міста. В основу центру покладено реконструкцію козацького містечка Стара Самарь. Сьогодні мова йде про академічне наукове обґрунтування проекту. Ми не говоримо про самодіяльність міської рали чи громадських організацій, ми говоримо про масштабну розбудову парку, реставрацію фортеці, з побудовою туристичного комплексу. Вже сьогодні ми підготували модель майбутнього парку", - розповів Дмитро Каюк.

Так, український історик, доктор історичних наук Віктор Брехуненко наголосив, що створення історичного парку у Дніпрі є важливим культурологічний чинником, та має великі можливості стати потужним туристичним центром.

"Конференція присвячена місту Самарь 16-18 століття - козацькому попереднику сучасного Дніпра. Ця конференція відбиває прагнення міської ради заглибитися в коріння власного міста. Це позиціонує Дніпро в зовсім іншому світлі. Це вже не місто важкої промисловості, це вже місто, яке органічно вписується у весь європейський контекст. Майбутній парк дасть можливість виховувати людей та дітей в дусі справжньої української історії, також привабить велику кількість туристів", - розповів Брехуненко.

Зазначимо, історико-культурний центр планується побудувати в районі вул. Пензенської, Самарського району. Територія центру являє собою півострів площею близько 80 га, утвореної плесом річки Самари. 

Нагадаємо, у Дніпрі ініціюють створення Парку тоталітарного режиму.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...