App Store Google Play

У Дніпрі обговорили створення сучасного етнографічного комплексу на місці фортеці Стара Самарь

11.05.2017 12:00
У Дніпрі обговорили створення сучасного етнографічного комплексу на місці фортеці Стара Самарь

Сьогодні, 11 травня, у приміщенні міської ради відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «Фортеця на фронтирі: місто Самарь у XVI-XVIIIст». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

У конференції взяли участь відомі історики, культурологи, архітектори з усієї країни. Директор КП "Етнографічні парки Дніпропетровська" Дмитро Каюк розповів, що у Дніпрі планують створити історико-культурний комплекс міжнародного значення - козацьке містечко Самарь і музей археології та етнографії міста. 

"Метою проекту є створення в межах Дніпра історико-культурного центру як одного з ключових об'єктів культурно-історичного ландшафту міста. В основу центру покладено реконструкцію козацького містечка Стара Самарь. Сьогодні мова йде про академічне наукове обґрунтування проекту. Ми не говоримо про самодіяльність міської рали чи громадських організацій, ми говоримо про масштабну розбудову парку, реставрацію фортеці, з побудовою туристичного комплексу. Вже сьогодні ми підготували модель майбутнього парку", - розповів Дмитро Каюк.

Так, український історик, доктор історичних наук Віктор Брехуненко наголосив, що створення історичного парку у Дніпрі є важливим культурологічний чинником, та має великі можливості стати потужним туристичним центром.

"Конференція присвячена місту Самарь 16-18 століття - козацькому попереднику сучасного Дніпра. Ця конференція відбиває прагнення міської ради заглибитися в коріння власного міста. Це позиціонує Дніпро в зовсім іншому світлі. Це вже не місто важкої промисловості, це вже місто, яке органічно вписується у весь європейський контекст. Майбутній парк дасть можливість виховувати людей та дітей в дусі справжньої української історії, також привабить велику кількість туристів", - розповів Брехуненко.

Зазначимо, історико-культурний центр планується побудувати в районі вул. Пензенської, Самарського району. Територія центру являє собою півострів площею близько 80 га, утвореної плесом річки Самари. 

Нагадаємо, у Дніпрі ініціюють створення Парку тоталітарного режиму.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...