App Store Google Play

Не служити радянському міфу, але й не боротися з ним

08.05.2017 17:00
Не служити радянському міфу, але й не боротися з ним

Міф про "велику перемогу", був головним системоутворюючим мифом Радянського союзу.

Свого часу (десь у середині 60-з) він майже остаточно замінив для СРСР його первісний міф - "Мрію про звільнений світ" (7 листопада) і, майже розчавив до 80-х іншій радянський міф - "Про світле майбутне" (12 квітня).

З 1965, СРСР йшов уперед, озираючись назад, і, врешті решт, звернув собі шию.

Тепешня українська боротьба за "альтернативне (европейське) "9 Травня", що святкується 8-го - це те саме віддане служіння тому самому радянському "Міфу-про-велику-перемогу", тільки вже шляхом боротьби з ним.

З точки зору звичайної психології - спроба активно співпереживати подіям 70-річної давнини, з якими у вас не має прямих або асоціативних зв'язків - це ознака доволі важкої психічної хвороби.

Спроба боротися з психічно хворими шляхом піднесення альтернативної хвороби - це вже розлад на розлад, це ще й розлад вторинності.

Україна досі - у пастці епігонства, вічної вторинності, коли головні її міфи пишуться у Москві, або Брюсселі, а єдине, що є нас самостійного (у царині створення Мифу власної історії) - це спроби створення анти-культів.

Навіть, міф "визвольної боротьби", якій, нібито, видається самостійним - є міфом боротьби з міфами Варшави, Берліну, Москви, Стамбулу. А не за Київ.

Для мене Україна стане незалежною від російсько-радянської спадщини, коли і 9-го, і 8-го травня, стрічка буде заповнена кошенятами та шашликами і не буде ні боротьби, ні анти-боротьби.

І ба більше - не буде, Боже збав, ніяких "...державних заходів" з цього приводу.

Хоча я і не проти подивитися пару яких-небуть цікавих досліджень щодо Другої світової.

Сторінка автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...