App Store Google Play

Не служити радянському міфу, але й не боротися з ним

08.05.2017 17:00
Не служити радянському міфу, але й не боротися з ним

Міф про "велику перемогу", був головним системоутворюючим мифом Радянського союзу.

Свого часу (десь у середині 60-з) він майже остаточно замінив для СРСР його первісний міф - "Мрію про звільнений світ" (7 листопада) і, майже розчавив до 80-х іншій радянський міф - "Про світле майбутне" (12 квітня).

З 1965, СРСР йшов уперед, озираючись назад, і, врешті решт, звернув собі шию.

Тепешня українська боротьба за "альтернативне (европейське) "9 Травня", що святкується 8-го - це те саме віддане служіння тому самому радянському "Міфу-про-велику-перемогу", тільки вже шляхом боротьби з ним.

З точки зору звичайної психології - спроба активно співпереживати подіям 70-річної давнини, з якими у вас не має прямих або асоціативних зв'язків - це ознака доволі важкої психічної хвороби.

Спроба боротися з психічно хворими шляхом піднесення альтернативної хвороби - це вже розлад на розлад, це ще й розлад вторинності.

Україна досі - у пастці епігонства, вічної вторинності, коли головні її міфи пишуться у Москві, або Брюсселі, а єдине, що є нас самостійного (у царині створення Мифу власної історії) - це спроби створення анти-культів.

Навіть, міф "визвольної боротьби", якій, нібито, видається самостійним - є міфом боротьби з міфами Варшави, Берліну, Москви, Стамбулу. А не за Київ.

Для мене Україна стане незалежною від російсько-радянської спадщини, коли і 9-го, і 8-го травня, стрічка буде заповнена кошенятами та шашликами і не буде ні боротьби, ні анти-боротьби.

І ба більше - не буде, Боже збав, ніяких "...державних заходів" з цього приводу.

Хоча я і не проти подивитися пару яких-небуть цікавих досліджень щодо Другої світової.

Сторінка автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....