App Store Google Play

Не служити радянському міфу, але й не боротися з ним

08.05.2017 17:00
Не служити радянському міфу, але й не боротися з ним

Міф про "велику перемогу", був головним системоутворюючим мифом Радянського союзу.

Свого часу (десь у середині 60-з) він майже остаточно замінив для СРСР його первісний міф - "Мрію про звільнений світ" (7 листопада) і, майже розчавив до 80-х іншій радянський міф - "Про світле майбутне" (12 квітня).

З 1965, СРСР йшов уперед, озираючись назад, і, врешті решт, звернув собі шию.

Тепешня українська боротьба за "альтернативне (европейське) "9 Травня", що святкується 8-го - це те саме віддане служіння тому самому радянському "Міфу-про-велику-перемогу", тільки вже шляхом боротьби з ним.

З точки зору звичайної психології - спроба активно співпереживати подіям 70-річної давнини, з якими у вас не має прямих або асоціативних зв'язків - це ознака доволі важкої психічної хвороби.

Спроба боротися з психічно хворими шляхом піднесення альтернативної хвороби - це вже розлад на розлад, це ще й розлад вторинності.

Україна досі - у пастці епігонства, вічної вторинності, коли головні її міфи пишуться у Москві, або Брюсселі, а єдине, що є нас самостійного (у царині створення Мифу власної історії) - це спроби створення анти-культів.

Навіть, міф "визвольної боротьби", якій, нібито, видається самостійним - є міфом боротьби з міфами Варшави, Берліну, Москви, Стамбулу. А не за Київ.

Для мене Україна стане незалежною від російсько-радянської спадщини, коли і 9-го, і 8-го травня, стрічка буде заповнена кошенятами та шашликами і не буде ні боротьби, ні анти-боротьби.

І ба більше - не буде, Боже збав, ніяких "...державних заходів" з цього приводу.

Хоча я і не проти подивитися пару яких-небуть цікавих досліджень щодо Другої світової.

Сторінка автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...