App Store Google Play

У Дніпрі й області хворі на ниркову недостатність залишилися без необхідних ліків

05.05.2017 09:20
У Дніпрі й області хворі на ниркову недостатність залишилися без необхідних ліків

Сотні пацієнтів, що живуть завдяки штучній нирці на Дніпропетровщині, залишились без життєво необхідних ліків. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ТСН.

На складах немає флаконів розчину, хоча гроші на закупівлю препаратів. Провести тендер чиновники готові хоч сьогодні. Зробити це вже кілька місяців не дає Антимонопольний кабінет.

Такий розчин замінює функцію нирки, тобто очищує кров. Якщо купувати розчин самотужки – це 30 тис. грн. на місяць. Для більшості хворих сума непідйомна, тож купує їх держава, коштом обласних бюджетів.

Досі перебоїв з поставкою розчинів не було, але тепер пацієнтам оголосили – ліки скінчилися, а коли будуть – невідомо.

Без життєво необхідних ліків в області опинились усі пацієнти перитонального діалізу. Залишки розчину розтягують, щоб зменшити пацієнтам дози. Лікарі працюють у режимі економії.

Гроші на препарат є, і купити їх готові хоч сьогодні, кажуть в обласному департаменті охорони здоров’я, а тендер на якому мають проводити закупівлі, заблокував антимонопольний комітет.

Туди поскаржився виробник ліків, який на тендер не потрапив.

Керівник департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської області Наталя Буряк зазначила: «Торг був заблокований скаргою іншого виробника, який теж хоче продаватись в Україні. На жаль, цей виробник не має усього переліку тих розчинів, які мають бути обов’язковими для лікування.

Переводити пацієнтів зі звичного розчину новий означає ризикувати їхніми життями. Накази Мінохорони здоров’я робити це категорично забороняють, зазначають лікарі.

Пояснити це у Антимонопольному кабінеті двічі вирушав десант із лікарів і пацієнтів, але марно.

Коли розблокують тендер на закупівлю препарату, Антимонопольний комітет дасть відповідь найближчим часом.

Ліків у більшості залишилось на один день.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...