App Store Google Play

У Дніпрі й області хворі на ниркову недостатність залишилися без необхідних ліків

05.05.2017 09:20
У Дніпрі й області хворі на ниркову недостатність залишилися без необхідних ліків

Сотні пацієнтів, що живуть завдяки штучній нирці на Дніпропетровщині, залишились без життєво необхідних ліків. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ТСН.

На складах немає флаконів розчину, хоча гроші на закупівлю препаратів. Провести тендер чиновники готові хоч сьогодні. Зробити це вже кілька місяців не дає Антимонопольний кабінет.

Такий розчин замінює функцію нирки, тобто очищує кров. Якщо купувати розчин самотужки – це 30 тис. грн. на місяць. Для більшості хворих сума непідйомна, тож купує їх держава, коштом обласних бюджетів.

Досі перебоїв з поставкою розчинів не було, але тепер пацієнтам оголосили – ліки скінчилися, а коли будуть – невідомо.

Без життєво необхідних ліків в області опинились усі пацієнти перитонального діалізу. Залишки розчину розтягують, щоб зменшити пацієнтам дози. Лікарі працюють у режимі економії.

Гроші на препарат є, і купити їх готові хоч сьогодні, кажуть в обласному департаменті охорони здоров’я, а тендер на якому мають проводити закупівлі, заблокував антимонопольний комітет.

Туди поскаржився виробник ліків, який на тендер не потрапив.

Керівник департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської області Наталя Буряк зазначила: «Торг був заблокований скаргою іншого виробника, який теж хоче продаватись в Україні. На жаль, цей виробник не має усього переліку тих розчинів, які мають бути обов’язковими для лікування.

Переводити пацієнтів зі звичного розчину новий означає ризикувати їхніми життями. Накази Мінохорони здоров’я робити це категорично забороняють, зазначають лікарі.

Пояснити це у Антимонопольному кабінеті двічі вирушав десант із лікарів і пацієнтів, але марно.

Коли розблокують тендер на закупівлю препарату, Антимонопольний комітет дасть відповідь найближчим часом.

Ліків у більшості залишилось на один день.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...