App Store Google Play

У Дніпрі й області хворі на ниркову недостатність залишилися без необхідних ліків

05.05.2017 09:20
У Дніпрі й області хворі на ниркову недостатність залишилися без необхідних ліків

Сотні пацієнтів, що живуть завдяки штучній нирці на Дніпропетровщині, залишились без життєво необхідних ліків. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ТСН.

На складах немає флаконів розчину, хоча гроші на закупівлю препаратів. Провести тендер чиновники готові хоч сьогодні. Зробити це вже кілька місяців не дає Антимонопольний кабінет.

Такий розчин замінює функцію нирки, тобто очищує кров. Якщо купувати розчин самотужки – це 30 тис. грн. на місяць. Для більшості хворих сума непідйомна, тож купує їх держава, коштом обласних бюджетів.

Досі перебоїв з поставкою розчинів не було, але тепер пацієнтам оголосили – ліки скінчилися, а коли будуть – невідомо.

Без життєво необхідних ліків в області опинились усі пацієнти перитонального діалізу. Залишки розчину розтягують, щоб зменшити пацієнтам дози. Лікарі працюють у режимі економії.

Гроші на препарат є, і купити їх готові хоч сьогодні, кажуть в обласному департаменті охорони здоров’я, а тендер на якому мають проводити закупівлі, заблокував антимонопольний комітет.

Туди поскаржився виробник ліків, який на тендер не потрапив.

Керівник департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської області Наталя Буряк зазначила: «Торг був заблокований скаргою іншого виробника, який теж хоче продаватись в Україні. На жаль, цей виробник не має усього переліку тих розчинів, які мають бути обов’язковими для лікування.

Переводити пацієнтів зі звичного розчину новий означає ризикувати їхніми життями. Накази Мінохорони здоров’я робити це категорично забороняють, зазначають лікарі.

Пояснити це у Антимонопольному кабінеті двічі вирушав десант із лікарів і пацієнтів, але марно.

Коли розблокують тендер на закупівлю препарату, Антимонопольний комітет дасть відповідь найближчим часом.

Ліків у більшості залишилось на один день.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...
Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...