App Store Google Play

Криворізькі шахтарі: "Кривбас - це Україна, хто не згоден - той скотина"

04.05.2017 19:30
Криворізькі шахтарі: "Кривбас - це Україна, хто не згоден - той скотина"

Шахтарі чотирьох шахт, які зранку оголосили страйк, відкидають політичну складову протесту.

Гірники проводять збори під землею. До них приєдналися колеги. При цьому шахтарі не припиняють виконувати свою роботу, повідомляє місцевий телеканал "Перший Криворізький".

"Адміністрація намагається пояснити дії протестувальників політичними мотивами, оскільки вважає рівень зарплати і так високим. Погрожує учасникам акції стягненнями, аж до закриття однієї з шахт, звільненням її працівників, відповідно збільшенням зарплати іншим шахтарям. Гірники обурилися заявою керівництва про те, що акція проплачена Росією. Почали скандувати: "Кривбас - це Україна, хто не згоден - той скотина" - йдеться у повідомленні телеканала.

Станом на 19:00 під землею залишаються більше 500 осіб. На шахті «Тернівська» - 190 осіб, «Гвардійська» - 175, «Зоря» - 60, а в забої на «Батьківщині» перебувають 120 гірників. Робітники не збираються підніматися на поверхню найближчим часом.

Нагадаємо, чотири шахти Кривбасу зупинили видобуток через страйк гірників.

Вони почались вранці 4 травня, коли працівники нічних змін на шахтах "Гвардійська", "Родіна", "Тернівська" та частина робітників шахти "Жовтнева" відмовились підніматись на поверхню.

Про це повідомляє голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Вимагають від керівництва підвищення заробітної плати до рівня 2012 року - $1 тис.

Такі вимоги пояснюють збільшенням тарифів на житлово-комунальні послуги та продукти харчування. Нині гірники на зазначених шахтах отримують в середньому 10 тис. грн, а працівники допоміжних професій – 3 тис. грн.

Усі зазначені шахти входять до структури ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат". Це найбільше в Україні підприємство з видобутку залізної руди. Частина комбінату належить компанії "Метінвест" Ріната Ахметова. Інша пов'язана з групою "Приват" Ігоря Коломойського.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...