App Store Google Play

Без віз, та не без правил: дніпрянам розповіли як працюватиме безвізовий режим на практиці

11.04.2017 14:40
Без віз, та не без правил: дніпрянам розповіли як працюватиме безвізовий режим на практиці

Сьогодні, 11 квітня, на прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" адвокат Андрій Верба розповів юридичні тонкощі щодо поїздок до Європи після введення безвізового режиму. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Європарламент у четвер, 6 квітня, проголосував за безвіз для України. Проте реально він запрацює тільки влітку. 

"Важливо не забувати, що голосування в Європарламенті - це не кінець процедури. Рішення мають схвалити Комітет постпредів ЄС і Рада Євросоюзу, потім його мають підписати та опублікувати. Реальні строки початку дії безвізу - початок літа", - розповів Андрій Верба.

Адвокат зазначив, що головною умовою є те, що вʼїжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт.

"Власники "стандартних" паспортів і надалі матимуть право отримати візу у звичайному порядку. Водночас біометричний паспорт для оформлення візи просто не візьмуть і порадять замість цього їхати відразу на кордон", - зазначив фахівець.

Варто знати, що безвіз розповсюджується лише на короткострокові поїздки. Він надає право на перебування в ЄС протягом 90 днів у проміжку 180 днів. Також безвіз не надає права на роботу і навчання в країнах ЄС.

"Збираючись в подорож з собою потрібно мати лише ті документи, які доведуть прикордоннику, що ви не брешете про мету своєї поїздки. Загалом попросити можуть документи, які і так повинні бути з собою. Це бронь готелю або запрошення. Або ж це може бути запрошення для участі у конференції, виставці, лист від ділових партнерів чи щось подібне. Також треба мати з собою страховку та документи, які підтвердять вашу платоспроможність. Але, що важливо, жодних посвідок про рух коштів на рахунку, довідок з місця роботи, виписок з податкової не потрібно", - зазначив Верба.

Зазначимо, дія безвізу розповсюджується на країни, які підписали Шенгенську угоду. Це 22 з 28 країн-членів ЄС. Зокрема, безвізовий режим не діятиме у Великій Британії та Ірландії. Також українці матимуть право їздити до країн, які не є членами ЄС, але до угоди долучились, - Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Також безвізовий режим розповсюджується на країни ЄС, які не входять у Шенгенську зону, але зобов'язалися підтримувати Шенгенське законодавство - Румунія, Болгарія, Хорватія.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...