App Store Google Play

Без віз, та не без правил: дніпрянам розповіли як працюватиме безвізовий режим на практиці

11.04.2017 14:40
Без віз, та не без правил: дніпрянам розповіли як працюватиме безвізовий режим на практиці

Сьогодні, 11 квітня, на прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" адвокат Андрій Верба розповів юридичні тонкощі щодо поїздок до Європи після введення безвізового режиму. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Європарламент у четвер, 6 квітня, проголосував за безвіз для України. Проте реально він запрацює тільки влітку. 

"Важливо не забувати, що голосування в Європарламенті - це не кінець процедури. Рішення мають схвалити Комітет постпредів ЄС і Рада Євросоюзу, потім його мають підписати та опублікувати. Реальні строки початку дії безвізу - початок літа", - розповів Андрій Верба.

Адвокат зазначив, що головною умовою є те, що вʼїжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт.

"Власники "стандартних" паспортів і надалі матимуть право отримати візу у звичайному порядку. Водночас біометричний паспорт для оформлення візи просто не візьмуть і порадять замість цього їхати відразу на кордон", - зазначив фахівець.

Варто знати, що безвіз розповсюджується лише на короткострокові поїздки. Він надає право на перебування в ЄС протягом 90 днів у проміжку 180 днів. Також безвіз не надає права на роботу і навчання в країнах ЄС.

"Збираючись в подорож з собою потрібно мати лише ті документи, які доведуть прикордоннику, що ви не брешете про мету своєї поїздки. Загалом попросити можуть документи, які і так повинні бути з собою. Це бронь готелю або запрошення. Або ж це може бути запрошення для участі у конференції, виставці, лист від ділових партнерів чи щось подібне. Також треба мати з собою страховку та документи, які підтвердять вашу платоспроможність. Але, що важливо, жодних посвідок про рух коштів на рахунку, довідок з місця роботи, виписок з податкової не потрібно", - зазначив Верба.

Зазначимо, дія безвізу розповсюджується на країни, які підписали Шенгенську угоду. Це 22 з 28 країн-членів ЄС. Зокрема, безвізовий режим не діятиме у Великій Британії та Ірландії. Також українці матимуть право їздити до країн, які не є членами ЄС, але до угоди долучились, - Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Також безвізовий режим розповсюджується на країни ЄС, які не входять у Шенгенську зону, але зобов'язалися підтримувати Шенгенське законодавство - Румунія, Болгарія, Хорватія.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...