App Store Google Play

На досвід роботи Дніпропетровщини у Prozorro рівняється вся Україна

31 Березня 17:40
На досвід роботи Дніпропетровщини у Prozorro рівняється вся Україна

Мільярдні заробітки підприємців, власна система контролю, всеукраїнське лідерство. Такі результати роботи Дніпропетровщини у Prozorro. В системі е-закупівель співпраця замовників та постачальників – відкрита, а умови для бізнесу – чесні. Це реальний приклад для всієї України. Досвідом лідера команда Валентина Резніченка ділилася на національному Forum Zakupki в Києві. Він зібрав понад півтисячі учасників з різних регіонів.

ДніпроОДА – лідер в Україні у сфері електронних держзакупівель. Вона побудувала в регіоні прозору систему закупок задовго до того, як та стала обов’язковою. Сьогодні досвід Дніпропетровщини переймає вся країна. Свої досягнення область презентувала на Всеукраїнському Forum Zakupki. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпровської обласної державної адміністрації.
«ДніпроОДА впровадила Prozorro першою в Україні. Зараз посідає перше місце по завершеним торгам серед облдержадміністрацій. Кожен десятий підприємець, що приєднався до Prozorro, – із Дніпропетровської області. За останній рік бізнесмени регіону заробили у Prozorro 26 мільярдів гривень. Це додаткові надходження до бюджету Дніпропетровщини. Усі кошти – на розвиток територій», – підкреслив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

ДніпроОДА разом з активістами громадської організації «Громадський контроль» постійно навчає роботі у Prozorro підприємців і держслужбовців. За півтора року пройшло близько 60 тренінгів та семінарів.

Для держслужбовців, які відповідають за торги у Prozorro, ДніпроОДА запровадила обов'язковий освітній курс. Навчання – онлайн на платформі Prometheus. Тривалість – півтора тижня. Спеціалісти отримують на електронну пошту відео-лекції, конспекти, презентації. У кінці курсу – тестування.

ДніпроОДА створила власну систему моніторингу. Вона дозволяє протягом доби виявляти та усувати порушення у тендерній документації. Щодня контролюють торги, консультують і виявляють неточності аналітики обласного департаменту економрозвитку.

Нині через Prozorro продають державі свої товари та послуги майже 7 тисяч підприємців Дніпропетровщини. Це 10% всіх бізнесменів України, зареєстрованих у системі електронних закупівель. Це один з найвищих показників серед областей.

«Якщо перші півроку роботи у Prozorro в торгах брав участь один учасник, то зараз на кожен лот в середньому припадає 2,6 учасника. Прагнемо, аби цьогоріч цей показник був не нижче 3-х», – говорить Юрій Голик.

Національний Zakupki Forum проходив уже вчетверте. Він зібрав у Києві понад півтисячі учасників: представників уряду, бізнесменів, виробників та постачальників з усієї України. Обговорювали особливості закупівель, успішні практики та як оскаржувати торги.

«ДніпроОДА ефективніше за всіх в Україні користується системою Prozorro, – зазначив учасник форуму, директор Лабораторії інформаційних технологій Юрій Цирюльнєв. – Я не пропускаю жодного тендеру, який стосуються електронних архівів. Якщо будуть подібні лоти від ДніпроОДА, обов’язково візьму участь у торгах. Система Prozorro зробила великий крок вперед. Вона має багато напрямків для подальшого удосконалення».

На форумі виступили 25 провідних експертів України. Серед них – заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

«Добре, що такі заходи стають традиційними. Наша мета – залучати до діалогу бізнес. Кожного разу з’являється більше тих, хто пересвідчився в ефективності Prozorro, – наголосив Максим Нефьодов. – Дніпропетровщина є незмінним лідером в Україні у сфері е-закупівель. За цим досягненням – нічого надскладного. Це щоденна системна робота. Радує те, що команда Валентина Резніченка жваво ділиться своїм досвідом з іншими регіонами. Якщо будуть покращуватися закупівлі в кожній області – виграємо всі ми як платники податків».

На сьогодні у Дніпропетровській області у Prozorro зареєстровано 76 тисяч торгів на 26 мільярдів гривень, планова економія – 877 мільйонів гривень.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...