App Store Google Play

На досвід роботи Дніпропетровщини у Prozorro рівняється вся Україна

31 Березня 17:40
На досвід роботи Дніпропетровщини у Prozorro рівняється вся Україна

Мільярдні заробітки підприємців, власна система контролю, всеукраїнське лідерство. Такі результати роботи Дніпропетровщини у Prozorro. В системі е-закупівель співпраця замовників та постачальників – відкрита, а умови для бізнесу – чесні. Це реальний приклад для всієї України. Досвідом лідера команда Валентина Резніченка ділилася на національному Forum Zakupki в Києві. Він зібрав понад півтисячі учасників з різних регіонів.

ДніпроОДА – лідер в Україні у сфері електронних держзакупівель. Вона побудувала в регіоні прозору систему закупок задовго до того, як та стала обов’язковою. Сьогодні досвід Дніпропетровщини переймає вся країна. Свої досягнення область презентувала на Всеукраїнському Forum Zakupki. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпровської обласної державної адміністрації.
«ДніпроОДА впровадила Prozorro першою в Україні. Зараз посідає перше місце по завершеним торгам серед облдержадміністрацій. Кожен десятий підприємець, що приєднався до Prozorro, – із Дніпропетровської області. За останній рік бізнесмени регіону заробили у Prozorro 26 мільярдів гривень. Це додаткові надходження до бюджету Дніпропетровщини. Усі кошти – на розвиток територій», – підкреслив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

ДніпроОДА разом з активістами громадської організації «Громадський контроль» постійно навчає роботі у Prozorro підприємців і держслужбовців. За півтора року пройшло близько 60 тренінгів та семінарів.

Для держслужбовців, які відповідають за торги у Prozorro, ДніпроОДА запровадила обов'язковий освітній курс. Навчання – онлайн на платформі Prometheus. Тривалість – півтора тижня. Спеціалісти отримують на електронну пошту відео-лекції, конспекти, презентації. У кінці курсу – тестування.

ДніпроОДА створила власну систему моніторингу. Вона дозволяє протягом доби виявляти та усувати порушення у тендерній документації. Щодня контролюють торги, консультують і виявляють неточності аналітики обласного департаменту економрозвитку.

Нині через Prozorro продають державі свої товари та послуги майже 7 тисяч підприємців Дніпропетровщини. Це 10% всіх бізнесменів України, зареєстрованих у системі електронних закупівель. Це один з найвищих показників серед областей.

«Якщо перші півроку роботи у Prozorro в торгах брав участь один учасник, то зараз на кожен лот в середньому припадає 2,6 учасника. Прагнемо, аби цьогоріч цей показник був не нижче 3-х», – говорить Юрій Голик.

Національний Zakupki Forum проходив уже вчетверте. Він зібрав у Києві понад півтисячі учасників: представників уряду, бізнесменів, виробників та постачальників з усієї України. Обговорювали особливості закупівель, успішні практики та як оскаржувати торги.

«ДніпроОДА ефективніше за всіх в Україні користується системою Prozorro, – зазначив учасник форуму, директор Лабораторії інформаційних технологій Юрій Цирюльнєв. – Я не пропускаю жодного тендеру, який стосуються електронних архівів. Якщо будуть подібні лоти від ДніпроОДА, обов’язково візьму участь у торгах. Система Prozorro зробила великий крок вперед. Вона має багато напрямків для подальшого удосконалення».

На форумі виступили 25 провідних експертів України. Серед них – заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

«Добре, що такі заходи стають традиційними. Наша мета – залучати до діалогу бізнес. Кожного разу з’являється більше тих, хто пересвідчився в ефективності Prozorro, – наголосив Максим Нефьодов. – Дніпропетровщина є незмінним лідером в Україні у сфері е-закупівель. За цим досягненням – нічого надскладного. Це щоденна системна робота. Радує те, що команда Валентина Резніченка жваво ділиться своїм досвідом з іншими регіонами. Якщо будуть покращуватися закупівлі в кожній області – виграємо всі ми як платники податків».

На сьогодні у Дніпропетровській області у Prozorro зареєстровано 76 тисяч торгів на 26 мільярдів гривень, планова економія – 877 мільйонів гривень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...