App Store Google Play

Громадськість Дніпра вимагає карати поліцейських, які сідають за кермо напідпитку, більш жорстко

31 Березня 17:20
Громадськість Дніпра вимагає карати поліцейських, які сідають за кермо напідпитку, більш жорстко

Більшість правоохоронних органів України звикли вважати, що мають «імунітет» перед законодавством, мовляв вчиняти правопорушення статус дозволяє. У суспільстві вже давно побутує думка, що правоохоронців завжди «відмажуть», захистять, і, у будь-якому випадку закон буде на їх стороні. З цих причин громадськість Дніпра вирішила вжити заходів, і тому, вже сьогодні, 31 березня, на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро» говорили про норми покарання для тих поліціантів, які сідають за кермо на підпитку. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Як стверджує стаття №15 Кодексу України про адміністративні порушення, представники правоохоронних органів несуть відповідальність за порушення такого роду за дисциплінарним уставом. Це означає, що у разі порушення правил та норм, які стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, правоохоронці будуть відповідати перед законом наступним чином: або сплатять штраф, або їх звільнять з посади. Ніякі інші види покарань - ані громадські, ані виправні роботи - до вищезгаданих осіб не можуть бути застосовані.

До того ж, колись діюча санкція, яка накладала на поліціантів адміністративний арешт від семи до десяти діб за водіння у нетверезому стані, нині в законодавстві України вже не значиться.

У липні 2016 року президент Петро Порошенко підписав закон, за яким нетверезі правоохоронці-водії, зобов’язуються сплатити штраф у розмірі 10-ти тисяч гривень.

Однак, за словами голови робочої групи громадського порядку при МВС України в Дніпропетровській області Юрія Прокоф’єва, штрафи поліціанти-правопорушники можуть сплачувати до безкінечності, а опісля знову сідати за кермо у нетверезому стані.

«На сьогоднішній день, на превеликий жаль, Нацполіція, на яку ми покладали чималі сподівання, не виправдала себе. Цей факт необхідно визнати. Те, що працівники поліції, й інших правоохоронних органів дозволяють собі, зловживаючи посадою, сідати за кермо на підпитку, а потім , будучи притягнутими до адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення, якимсь дивом виходити чистими з води – нонсенс, абсурд і ганьба. На наступному засіданні робочої групи громадського порядку при МВС ми будемо висувати на розгляд питання про те, аби активісти громадськості брали участь у перевірках патрульними поліціантів-водіїв. Таким чином, громадськість чітко знатиме, як в країні дотримуються законів», - говорить голова робочої групи Юрій Прокоф’єв.

Як повідомили на прес-конференції, громадські організації Дніпра тримають на контролі  усі порушення ПДД з боку силових структур.

«На останньому засіданні в Дніпровській громадській раді усі експерти дійшли висновку, що в Україні дуже низька адміністративна відповідальність для правоохоронців. Штраф у десять тисяч гривень для наших «мажориків» - дрібниця. Треба посилити міри покарання для правоохоронних органів. Можливо, взяти за приклад європейські країни, де штраф сягає до десяти тисяч доларів, або ж взагалі, при необхідності, позбавляти осіб-правоохоронців водійських прав на довічно», - каже голова ГО «Майдан «Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

Також він додає: необхідно аби усі подібні справи розглядалися судом лише за участі представників громадськості.

Громадські організації Дніпра планують відстежувати порушення з боку правоохоронців та доводити їх до логічного завершення.

«Ми будемо наполягати на тому, щоб усі порушення правоохоронних органів, особливо стосовно нетверезого стану за кермом, завжди розслідувалися під наглядом громадськості», - додає голова ГО «Майдан «Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Вчера товарищ с гордостью показывал мне подготовленный к покраске кузов его будущей новой игрушки – мерседеса 70-х годов. Главным предметом его гордости было то, что кузов в семидесятых на завод...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...