App Store Google Play

Чому переселенці до нині не можуть заселитися в гуртожитки Дніпра?

30 Березня 18:30
Чому переселенці до нині не можуть заселитися в гуртожитки Дніпра?

У Дніпрі ще у 2015 році був затверджений проект щодо реконструкції чотирьох нежилих приміщень, які мали б стати гуртожитками для переселенців. Проект був реалізований за фінансового сприяння Євросоюзу. Однак, на ділі, дніпровські переселенці до нині не мають даху над головою. Про це повідомили сьогодні, 30 березня, на прес-конференції у Zabeba.li, передає Дніпроград.

«У січні 2015 року представник Євросоюзу Ян Томбінський презентував програму реконструкції гуртожитків. У Дніпрі планувалося відремонтувати чотири нежилих будівлі, які б мали стати тимчасовим житлом для переселенців. Усього в країні передбачалася реконструкція 14-ти гуртожитків, на що Євросоюз виділив 1,5 млн євро. У Нікополі та деяких інших містах України знедолені люди вже давно отримали житло, однак у Дніпрі, до сьогодні, цього, на жаль, не відбулося, адже на це є ряд юридичних причин», – говорить представник громадської організації «Сила майбутнього» Тетяна Гладкова .

За її словами, під час створення проекту вищезазначені приміщення перебували у підпорядкуванні обласної ради. У вересні 2017 року облрада передала гуртожитки для подальшої реконструкції місту.

Однак міська влада наразі не може дозволити проживати переселенцям в цих гуртожитках, адже усі чотири будівлі значаться приміщеннями нежитлового фонду.

Як коментує ситуацію юрист у цій справі Антон Деньгуб, в Україні не існує належного порядку переведення приміщень із нежилого фонду в жилий. З цих причин, процес зміни статусу гуртожитків затягнувся на тривалий час.

«Про це треба було думати першочергово, коли вкладали гроші в ремонт. Допоки гуртожитки за статусом не стануть «жилими», люди туди заселитися не зможуть. В Україні, на жаль, не продумане законодавство стосовно цього питання: воно передбачає процес переведення приміщення лише із жилого фонду в нежилий, а не навпаки», - інформує Антон Деньгуб.

Шлях до вирішення цього питання - створення проекту рішення міськради стосовно переведення вищезгаданих приміщень до жилого фонду.

«Треба змінювати правовий статус споруд. Міська рада, яка на сьогодні є власником цих гуртожитків, повинна ухвалити рішення про зміну статусу. Для чого, відповідно, першочергово треба, аби місцеві депутати створили проект такого рішення. Потім уповноважена комісія цей проект затвердить, рішення буде прийняте, а значить, процес переведення будівель з нежилого фонду в жилий здвинеться з мертвої точки», - пояснює начальник управління експлуатації житлового господарства міськради Віталій Слєпцов.

Він також додає, утримання гуртожитків без мешканців є економічно недоцільним.

«Будівлі пустують, так вони руйнуються. Але, це питання юридичної площини, яке на жаль не може бути дуже швидко вирішеним. Законодавство України створене таким чином, що при усьому бажанні міськрада Дніпра не має можливості пришвидшити процес зміни статусу приміщень. Для цього необхідно здійснити цілий ряд процедур», - додає Віталій Слєпцов.

Зазначимо, реконструкція гуртожитків створює можливість для заселення 400 переселенців. До Дніпровської міськради надійшло вже 109 заявок.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...