App Store Google Play

Мешканці гуртожитків розповіли, чому перекрили Слобожанський проспект

28 Березня 16:40
Мешканці гуртожитків розповіли, чому перекрили Слобожанський проспект

У Дніпрі вже декілька тижнів розгорається скандал довкола гуртожитків, мешканці яких систематично не сплачують за спожиту електроенергію. Так, загальний борг за світло склав майже 1,7 млн. ​​грн. Тож, ДТЕК вирішив припинити електропостачання боржникам. В свою чергу, жителі будинків вийшли на мітинг, та навіть перекрили у знак протесту центральну дорогу міста, що спричинило величезний затор.

Сьогодні, 28 березня, на прес-конференції у медіа-центрі Zabeba.li мешканець гуртожитку за адресою Котляревського 5 Роман Гармаш пояснив проблему відключення електроенергії з боку жителів. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

За словами Романа Гармаша, будинок за адресою Котляревського 5 знаходитися на загальному лічильнику, тобто рахунки за електроенергію на будинок нараховується як на окрему одиницю без урахування кімнат і їх заборгованостей.

"У самому будинку 369 кімнат, у кожній кімнаті є лічильник, тобто внутрішньобудинковий контроль споживання електроенергії ведеться. Конкретні боржники нам відомі. На сьогодні з усіх заборгованостей наш будинок повинен 42 тис. грн, і це боржники 49 кімнат. Тобто 320 кімнат залишаються без світла не маючи ніяких боргів", - розповів чоловік.

Він також зазначив, що існує проблема встановлення особових рахунків окремо на кожну кімнату, як це пропонувала міськрада. Гуртожиток довго перебував на балансі комбайнового заводу, який з 2010 року пішов в процедуру банкрутства і подальшу ліквідацію. Рішенням господарського суду завод зобов'язаний був передати гуртожитки на баланс міста.

"І ось вже більше шести років відбувається ця процедура. Фактично на сьогодні наш гуртожиток безхазяйний. У нього немає належного балансового власника. У комунальну власність він не переданий. Міська влада просто не має права поки виділяти нам кошти на особові рахунки, такі дії можуть бути здійснені лише після передачі будинку на баланс міської ради", - розповів Гармаш.

В свою чергу, ДТЕК встановив свої умови щодо встановлення особових рахунків у кожну кімнату, за вимогами, треба змінити електричні мережі самої будівлі і приладів обліку, які вже стоять. 

"За їх технічним умовам необхідно змінити проводку всього будинку та усі інженерні мережі. У 2012 році вартість таких робіт становила 450 тис. грн. Для мешканців така сума була непосильною, зараз також. Крім того, через те, що мешканці не власники цих кімнат, у них немає ніяких підстав витрачати такі кошти", - зазначив житель будинку.

Зазначимо, за словами мешканців, така проблема існує тільки у гуртожитка за адресою Котляревського, 5. Натомість, директор КП «Жилсервіс-5» Олег Старина раніше повідомляв, що міська рада виділила кошти на переобладнання гуртожитків. Та коли приїхали підрядники для встановлення особистих лічильників, мешканці будинку зібралися гуртом та побили електриків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дана новина попалася на очі випадково – через моніторинг новин по Дніпру. Від Дніпра тут якщо чесно лише аеропорт, але сама новина – просто пісня. В тому сенсі, що є наглядною ілюстрацією...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...