App Store Google Play

Криворізькі чиновники пояснили космічну ціну смітників

28 Березня 08:30
Криворізькі чиновники пояснили космічну ціну смітників

Чиновники виконкому криворізького міськради уклали договір на поставку урн з фірмою «Віллікум», в якій офіційно працевлаштований один чоловік. Закупівля на 140 000 гривень є допороговою, а значить - чиновники самі вирішують, з ким укласти договір. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Перший криворізький".

Як ми повідомляли раніше, за гроші платників податків планується закупівля 200 урн для сміття. Ціна однієї урни, якщо розділити загальну вартість на їх кількість, обійдеться криворіжцям в 700 гривень.

Ці гроші, від благодійного фонду «Ветеран» повинні бути витрачені на благоустрій та капітальний ремонт скверу «Суха Балка» по вулиці Невській.

На одному з криворізьких інформаційних порталів опублікована стаття від 1 серпня 2014 року зі згадкою про фонд "Ветеран".

У публікації йдеться про електронний лист, який голова одного з районних в Кривому Розі рад надіслав приватному підприємцю. У тексті листа підприємця просять звернути увагу на ситуацію, як склалася в країні і «скинутися» 10 000 гривень на ремонт казарми у військовій частині А-3283. Гроші потрібно пожертвувати не для військової частини, а в благодійний фонд «Ветеран» на розрахунковий рахунок Донецької філії комерційного банку.

За даними аналітичної платформи YouControl, БФ «Ветеран» був заснований в 1998 році. У списку засновників значаться: ПрАТ «ЦГЗК» та профспілка працівників «ЦГЗК». Керує фондом Анатолій Лушпа, який також є колишнім директором нині закритого підприємства «Автотранс». Фонд «Ветеран» та «Автотранс» зареєстровані за одною адресою - вулиця Мусорського, 15.

Нагадаємо, що всю цю роботу з благоустрою та капремонту парку, виробництва смітників і лавок здійснює, за даними YouControl, всього одна людина - директор ТОВ «Віллікум».

На запит щодо закупівлі смітників відреагував начальник управління благоустроєм і житлової політики виконкому Криворізької міської ради Ігор Терещенко у соцмережі. Після того як був опублікована офіційна відповідь на запит редакції новинного порталу «Перший Криворізький» заступник міського голови висловив своє невдоволення ним на своїй сторінці у Facebook.

Олександр Катриченко дорікнув журналістам в перебільшенні значущості закупівлі смітників. 

«Управління благоустрою та житлової політики уклало договір з ТОВ «Віллікум» на придбання та установку смітників з наступними технічними характеристиками:

Смітник - бетонна основа - 330 грн., в той час як, наприклад, в гіпермаркеті будматеріалів «Епіцентр», подібна бетонна основа коштує 431 грн., за 1 одиницю товару, а в одній з організацій, яка представляє такі товари на продаж, повторюся, на продаж в нашому місті - 320грн., а не 160 грн. як повідомляють не зовсім перевірені джерела, за 1 одиницю товару», - зазначив Олександр Катриченко.

На запит адресованому Управлінню благоустрою та житлової політики виконкому міської ради, редакція видання цікавилися які конкретно смітники закуплені. Отримана відповідь не містила запитуваної інформації.

«А тепер повертаємося до короткої технічної характеристики того смітника, яку планує придбати і встановити управління благоустрою та житлової політики: Бетонна основа-330 грн .; Оцинкована вставка-135грн .; Металоконструкція -75грн .; Витратні матеріали - (фарба, грунт, і т.д.) - 15грн .; Транспортні послуги-40грн .; собівартість 595 грн., включаючи рентабельність 12% - 70грн., єдиний податок - 35грн., отримуємо 700грн., за 1 одиницю товару», - зазначив Олександр Катриченко.

Відзначимо, що начальник Управління благоустрою не повідомив про знижку для оптових покупців, яку за правилами торгівлі надають всі підприємці.

Також сумнівною видається критерій «транспортні послуги», який зазначається аж в 40 гривень. Тобто, доставити смітники від воріт «Віллікум» на точку установки коштуватиме 8 000 гривень.

Ще Катриченко навів приклад смітників, які, за його словами, будуть встановлені в Кривому Розі. 

Тепер про те, де будуть встановлені урни. У відповіді на запит заступник Олександра Катриченко Ігор Терещенко повідомив, що смітники будуть встановлені по всьому місту протягом 2017 року.

Катриченко повідомив, що смітники будуть встановлені в парках Будівельників, Гагаріна та Ювілейного. Також чиновник зазначив, що придбані урни не повинні зруйнуватися при перших непогодних умовах.

«Оцинкована вставка потрібна для захисту від вибухових речей, як це було кілька років тому в Дніпрі. За технічними характеристиками урни, які будуть придбані містом, відповідають критеріям, бо витрачати гроші потрібно все ж з розумом, і не купувати те, що зруйнується при перших не погодних умовах», - пише Катриченко.

Чи означає це, що в найближчі кілька років ми не побачимо нового тендеру на чергову закупівлю смітників?Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Вчера товарищ с гордостью показывал мне подготовленный к покраске кузов его будущей новой игрушки – мерседеса 70-х годов. Главным предметом его гордости было то, что кузов в семидесятых на завод...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...