App Store Google Play

Боєць АТО, подавший позов до суду на Нацполіцію, виграв справу

28 Березня 15:00
Боєць АТО, подавший позов до суду на Нацполіцію, виграв справу

Права бійців АТО при необхідності будуть відстоюватися в судах. Справедливість в країні має бути не тільки на папері, а й на ділі. Про це стало відомо сьогодні, 28 березня, на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро», повідомляє Дніпроград з місця подій.

Олексій Максименко - старшина запасу, колишній боєць, нині інвалід війни другої групи – пішов служити добровольцем у полк «Дніпро-1», проте, отримавши травму правої руки, був вимушений демобілізуватися.

Після численних операцій, боєць звернувся до органів державної влади за фінансовою допомогою, яка передбачена бійцям АТО та їх сім’ям чинним законодавством України, і, має чітко встановлені рамки. Олексій як інвалід другої категорії мав би отримати виплати у розмірі 200 прожиткових мінімумів, тобто 320 тисяч гривень вже за місяць після звернення до Нацполіції.

Однак Нацполіція з невідомих причин затягувала процес виплат. Олексій Максименко подав позов до суду. Підтримав бійця у цій справі «Політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість».

«При зверненні за належними компенсаціями, мені було відмовлено. У письмовій відповіді говорилося про те, що компенсація законом передбачена, але водночас, наразі, очікуються зміни в законодавстві, і, тому виплата допомоги призупинена. З цих причин я почав звертатися до судових інстанцій, адже іншого виходу не бачив. Завдяки безкоштовній юридичній допомозі партії «Справедливість» мій позов був задоволений», - говорить колишній боєць Олексій Максименко.

Юрист у цій справі Роман Бочкар коментує ситуацію так: «Цей випадок є одним із тих небагатьох судових справ, під час розгляду якого суди обох інстанцій – Запорізького та Дніпровського - прийшли до єдиного висновку і стали на захист порушених прав бійця АТО, який отримав поранення під час виконання своїх службових обов’язків.  Справа в тому, що так звана судова практика щодо захисту прав бійців та надання допомоги їх сім’ям тільки починає формуватися. По суті, ми – перші, кому вдалося досягти виконання чинного законодавства».

За словами юриста, суд першої інстанції – Запорізький - одразу задовольнив позов громадянина, однак, Нацполіція подала апеляцію. Тому засідання Дніпровського суду, куди була передана справа, остаточно підтвердило порушення і зобов’язало державні установи виплатити кошти постраждалому.

Голова обласної організації «Політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» В’ячеслав Голенищев закликає бійців АТО не боятися відстоювати свої права та у разі виникнення юридичних проблем звертатися за допомогою до «Справедливості».

«Юридичну допомогу в таких випадках ми надаємо безкоштовно. Наша мета – зробити так, аби в країні дотримувалися законодавства. Дика ситуація, коли держава в обличчі одних людей посилає на війну інших, а потім по їх поверненню відмовляє їм в законних правах», - додає голова.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...