App Store Google Play

Боєць АТО, подавший позов до суду на Нацполіцію, виграв справу

28 Березня 15:00
Боєць АТО, подавший позов до суду на Нацполіцію, виграв справу

Права бійців АТО при необхідності будуть відстоюватися в судах. Справедливість в країні має бути не тільки на папері, а й на ділі. Про це стало відомо сьогодні, 28 березня, на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро», повідомляє Дніпроград з місця подій.

Олексій Максименко - старшина запасу, колишній боєць, нині інвалід війни другої групи – пішов служити добровольцем у полк «Дніпро-1», проте, отримавши травму правої руки, був вимушений демобілізуватися.

Після численних операцій, боєць звернувся до органів державної влади за фінансовою допомогою, яка передбачена бійцям АТО та їх сім’ям чинним законодавством України, і, має чітко встановлені рамки. Олексій як інвалід другої категорії мав би отримати виплати у розмірі 200 прожиткових мінімумів, тобто 320 тисяч гривень вже за місяць після звернення до Нацполіції.

Однак Нацполіція з невідомих причин затягувала процес виплат. Олексій Максименко подав позов до суду. Підтримав бійця у цій справі «Політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість».

«При зверненні за належними компенсаціями, мені було відмовлено. У письмовій відповіді говорилося про те, що компенсація законом передбачена, але водночас, наразі, очікуються зміни в законодавстві, і, тому виплата допомоги призупинена. З цих причин я почав звертатися до судових інстанцій, адже іншого виходу не бачив. Завдяки безкоштовній юридичній допомозі партії «Справедливість» мій позов був задоволений», - говорить колишній боєць Олексій Максименко.

Юрист у цій справі Роман Бочкар коментує ситуацію так: «Цей випадок є одним із тих небагатьох судових справ, під час розгляду якого суди обох інстанцій – Запорізького та Дніпровського - прийшли до єдиного висновку і стали на захист порушених прав бійця АТО, який отримав поранення під час виконання своїх службових обов’язків.  Справа в тому, що так звана судова практика щодо захисту прав бійців та надання допомоги їх сім’ям тільки починає формуватися. По суті, ми – перші, кому вдалося досягти виконання чинного законодавства».

За словами юриста, суд першої інстанції – Запорізький - одразу задовольнив позов громадянина, однак, Нацполіція подала апеляцію. Тому засідання Дніпровського суду, куди була передана справа, остаточно підтвердило порушення і зобов’язало державні установи виплатити кошти постраждалому.

Голова обласної організації «Політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» В’ячеслав Голенищев закликає бійців АТО не боятися відстоювати свої права та у разі виникнення юридичних проблем звертатися за допомогою до «Справедливості».

«Юридичну допомогу в таких випадках ми надаємо безкоштовно. Наша мета – зробити так, аби в країні дотримувалися законодавства. Дика ситуація, коли держава в обличчі одних людей посилає на війну інших, а потім по їх поверненню відмовляє їм в законних правах», - додає голова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...