App Store Google Play

Закохана у роботу: про водія трамваю із 30-річним досвідом

25.03.2017 09:00
Закохана у роботу: про водія трамваю із 30-річним досвідом

Вона прокидається о четвертій ранку. Іноді працює до пізньої ночі. Щодня проїжджає по декілька десятків кілометрів. Пильна, працьовита та закохана у свою роботу – водій трамваю Світлана Гарагуля. Вона – герой нової рубрики від ДніпроОДА «Наші люди».

Його поява поклала початок громадському транспорту, а зараз – це символ великого міста. Трамвай. Ним щодня тисячі містян можуть швидко та вчасно дістатися роботи чи навчання. Серце кожного трамваю - водій. З самого початку ця професія вважалася суто чоловічою. Та з плином часу цю роль на себе перейняли жінки.

Ніжна, тендітна та скромна – Світлана Гарагуля небагатослівно розказує про свою професію, якій присвятила усе життя. 30 років жінка працює водієм трамваю у Дніпрі.

«Я почала працювати одразу після школи. Прийшла в депо, спробувала проїхатися, мені сподобалося, і я залишилися», - так розповідає про початок свого трудового шляху Світлана.

Її робочий день розпочинається, коли все місто ще спить. О четвертій ранку водій трамваю поспішає на роботу. Перший пункт призначення – Депо№3. Далі – давно знайомий маршрут: від Дніпровського машинобудівного заводу до площі Вокзальної. Майже щодня у дорозі, подолано десятки кілометрів, за вікном однакові пейзажі, які змінюють тільки пори року. Проте це не набридає Світлані.

«Я люблю і пишаюся своєю роботою. Можливо, хтось буде заперечувати, але це - жіноча професія. Звісно, інколи доводиться докладати фізичну силу, коли виходить щось з ладу. Але в основному нам допомагають профільні робітники», - додає жінка.

Головне правило водія – уважність та зосередженість. Він має бути особливо пильним на лінії, бо відповідає за десятки життів, розповідає Світлана. Ситуацій бувало чимало, навіть екстремальних. Та не дивлячись ні на що жінка любить свою роботу: зранку спішить в депо, ввечері – додому. Весь день у дорозі, все життя у русі.

Професійне свято водіїв трамваїв щорічно відзначається у третю неділю березня. Це День комунальників. Вперше після чотирьох років затишшя на Дніпропетровщині їх запросили на урочистий концерт. У великій залі театру Шевченка зібралися представники всіх галузей. Кращих вітали керівники області. Серед нагороджених - Світлана. Для урочистого моменту вона навіть взяла вихідний на роботі.

«Це так несподівано, але дуже приємно», - знову небагатослівно коментує Світлана.

День на відпочинок – знову за управління трамваєм зустрічати у дорозі новий день, поки все місто ще спить.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...