App Store Google Play

Закохана у роботу: про водія трамваю із 30-річним досвідом

25 Березня 09:00
Закохана у роботу: про водія трамваю із 30-річним досвідом

Вона прокидається о четвертій ранку. Іноді працює до пізньої ночі. Щодня проїжджає по декілька десятків кілометрів. Пильна, працьовита та закохана у свою роботу – водій трамваю Світлана Гарагуля. Вона – герой нової рубрики від ДніпроОДА «Наші люди».

Його поява поклала початок громадському транспорту, а зараз – це символ великого міста. Трамвай. Ним щодня тисячі містян можуть швидко та вчасно дістатися роботи чи навчання. Серце кожного трамваю - водій. З самого початку ця професія вважалася суто чоловічою. Та з плином часу цю роль на себе перейняли жінки.

Ніжна, тендітна та скромна – Світлана Гарагуля небагатослівно розказує про свою професію, якій присвятила усе життя. 30 років жінка працює водієм трамваю у Дніпрі.

«Я почала працювати одразу після школи. Прийшла в депо, спробувала проїхатися, мені сподобалося, і я залишилися», - так розповідає про початок свого трудового шляху Світлана.

Її робочий день розпочинається, коли все місто ще спить. О четвертій ранку водій трамваю поспішає на роботу. Перший пункт призначення – Депо№3. Далі – давно знайомий маршрут: від Дніпровського машинобудівного заводу до площі Вокзальної. Майже щодня у дорозі, подолано десятки кілометрів, за вікном однакові пейзажі, які змінюють тільки пори року. Проте це не набридає Світлані.

«Я люблю і пишаюся своєю роботою. Можливо, хтось буде заперечувати, але це - жіноча професія. Звісно, інколи доводиться докладати фізичну силу, коли виходить щось з ладу. Але в основному нам допомагають профільні робітники», - додає жінка.

Головне правило водія – уважність та зосередженість. Він має бути особливо пильним на лінії, бо відповідає за десятки життів, розповідає Світлана. Ситуацій бувало чимало, навіть екстремальних. Та не дивлячись ні на що жінка любить свою роботу: зранку спішить в депо, ввечері – додому. Весь день у дорозі, все життя у русі.

Професійне свято водіїв трамваїв щорічно відзначається у третю неділю березня. Це День комунальників. Вперше після чотирьох років затишшя на Дніпропетровщині їх запросили на урочистий концерт. У великій залі театру Шевченка зібралися представники всіх галузей. Кращих вітали керівники області. Серед нагороджених - Світлана. Для урочистого моменту вона навіть взяла вихідний на роботі.

«Це так несподівано, але дуже приємно», - знову небагатослівно коментує Світлана.

День на відпочинок – знову за управління трамваєм зустрічати у дорозі новий день, поки все місто ще спить.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...
Дмитро Томчук

В ожидании "халявы"

Есть у меня знакомый народный депутат из Днепра. До того, как стать нардепом, он был бизнесменом. Человек небедный. И , как многие люди этого круга, привыкший считать деньги до копейки. Это старая бух...