App Store Google Play

Закохана у роботу: про водія трамваю із 30-річним досвідом

25.03.2017 09:00
Закохана у роботу: про водія трамваю із 30-річним досвідом

Вона прокидається о четвертій ранку. Іноді працює до пізньої ночі. Щодня проїжджає по декілька десятків кілометрів. Пильна, працьовита та закохана у свою роботу – водій трамваю Світлана Гарагуля. Вона – герой нової рубрики від ДніпроОДА «Наші люди».

Його поява поклала початок громадському транспорту, а зараз – це символ великого міста. Трамвай. Ним щодня тисячі містян можуть швидко та вчасно дістатися роботи чи навчання. Серце кожного трамваю - водій. З самого початку ця професія вважалася суто чоловічою. Та з плином часу цю роль на себе перейняли жінки.

Ніжна, тендітна та скромна – Світлана Гарагуля небагатослівно розказує про свою професію, якій присвятила усе життя. 30 років жінка працює водієм трамваю у Дніпрі.

«Я почала працювати одразу після школи. Прийшла в депо, спробувала проїхатися, мені сподобалося, і я залишилися», - так розповідає про початок свого трудового шляху Світлана.

Її робочий день розпочинається, коли все місто ще спить. О четвертій ранку водій трамваю поспішає на роботу. Перший пункт призначення – Депо№3. Далі – давно знайомий маршрут: від Дніпровського машинобудівного заводу до площі Вокзальної. Майже щодня у дорозі, подолано десятки кілометрів, за вікном однакові пейзажі, які змінюють тільки пори року. Проте це не набридає Світлані.

«Я люблю і пишаюся своєю роботою. Можливо, хтось буде заперечувати, але це - жіноча професія. Звісно, інколи доводиться докладати фізичну силу, коли виходить щось з ладу. Але в основному нам допомагають профільні робітники», - додає жінка.

Головне правило водія – уважність та зосередженість. Він має бути особливо пильним на лінії, бо відповідає за десятки життів, розповідає Світлана. Ситуацій бувало чимало, навіть екстремальних. Та не дивлячись ні на що жінка любить свою роботу: зранку спішить в депо, ввечері – додому. Весь день у дорозі, все життя у русі.

Професійне свято водіїв трамваїв щорічно відзначається у третю неділю березня. Це День комунальників. Вперше після чотирьох років затишшя на Дніпропетровщині їх запросили на урочистий концерт. У великій залі театру Шевченка зібралися представники всіх галузей. Кращих вітали керівники області. Серед нагороджених - Світлана. Для урочистого моменту вона навіть взяла вихідний на роботі.

«Це так несподівано, але дуже приємно», - знову небагатослівно коментує Світлана.

День на відпочинок – знову за управління трамваєм зустрічати у дорозі новий день, поки все місто ще спить.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...