App Store Google Play

Нікопольські живодери вбивають здорових собак, прикриваючись африканською чумою

25.03.2017 16:30
Нікопольські живодери вбивають здорових собак, прикриваючись африканською чумою

Через спалах африканської чуми у Нікополі найближчим часом будуть приспані та спалені усі безпритульні собаки. Знищенню підлягають також мешканці Нікопольського притулку для бездомних тварин. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Город Никополь.

У зв’язку із зафіксованим у лютому місяці випадком захворюваності свиней на африканську чуму, нікопольська місцева влада вирішила перестрахуватися. Задля запобігання інфікування інших тварин, було прийняте рішення винищити усіх без виключення собак міста, аргументуючи це тим, що собаки – розповсюдники хвороб та переносники інфекцій.

Учора, 24 березня, на території Нікопольського притулку для бездомних тварин були розпочаті роботи. Обравши найбільш гуманний метод вбивства чотирилапих – присипання, місцевий ветеринар ввів ін’єкції зі смертельною речовиною трьом тваринам. Після цього їх туші спалили на шинах.

Волонтери б’ють на сполох. За їх словами, винищують навіть стерилізованих, абсолютно здорових собак, адже місцева влада просто не хоче фінансувати утримання тварин у притулку.

«Ми створили притулок на цій території. Вже рік тут перебувають 19 собак, яких лікували та доглядали за наш кошт. Міськвиконком прийняв рішення приспати безпритульних тварин. Але на ділі вбивають і наших собак з притулку. Питання: яке відношення мають ці собаки до бездомних? Як вони можуть перенести вірус чуми, сидячи за кліткою, при цьому будучи стерилізованими, чіпованими, й, абсолютно не контактними з худобою», - скаржиться волонтер Олександр Дунай.

Територія КП «Притулок для бездомних тварин», що на Херсонеській 541 б, на час проведення «запобіжних заходів» охороняється поліцією. Нікого, окрім журналістів, туди не впускають.

«Приспали трьох тварин, яких як нам сказали, ловці піймали в парку. Ми виконуємо діючу інструкцію з африканської чуми свиней. Допоки карантин, тварини без нагляду, на жаль, мають бути відловлені та приспані гуманним методом. Потім трупи спалюються в спеціально відведеному місці, на шинах», - коментує ситуацію головний лікар Нікопольської державної лікарні ветеринарної медицини Геннадій Собко.

За його словами, роботи будуть продовжені наступного понеділка. Якщо волонтери не заберуть до себе чіпованих тварин з притулку, то їх теж присплять.

«Люди стверджують, що це їх тварини, тож нехай забирають. Показують документи. Одягають нашийники і виводять звідси», - додає Геннадій Собко.

Зазначимо, обласна влада стверджує, за останні півтора місяці випадки африканської чуми на Дніпропетровщині не зафіксовані.

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...