App Store Google Play

Нікопольські живодери вбивають здорових собак, прикриваючись африканською чумою

25.03.2017 16:30
Нікопольські живодери вбивають здорових собак, прикриваючись африканською чумою

Через спалах африканської чуми у Нікополі найближчим часом будуть приспані та спалені усі безпритульні собаки. Знищенню підлягають також мешканці Нікопольського притулку для бездомних тварин. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Город Никополь.

У зв’язку із зафіксованим у лютому місяці випадком захворюваності свиней на африканську чуму, нікопольська місцева влада вирішила перестрахуватися. Задля запобігання інфікування інших тварин, було прийняте рішення винищити усіх без виключення собак міста, аргументуючи це тим, що собаки – розповсюдники хвороб та переносники інфекцій.

Учора, 24 березня, на території Нікопольського притулку для бездомних тварин були розпочаті роботи. Обравши найбільш гуманний метод вбивства чотирилапих – присипання, місцевий ветеринар ввів ін’єкції зі смертельною речовиною трьом тваринам. Після цього їх туші спалили на шинах.

Волонтери б’ють на сполох. За їх словами, винищують навіть стерилізованих, абсолютно здорових собак, адже місцева влада просто не хоче фінансувати утримання тварин у притулку.

«Ми створили притулок на цій території. Вже рік тут перебувають 19 собак, яких лікували та доглядали за наш кошт. Міськвиконком прийняв рішення приспати безпритульних тварин. Але на ділі вбивають і наших собак з притулку. Питання: яке відношення мають ці собаки до бездомних? Як вони можуть перенести вірус чуми, сидячи за кліткою, при цьому будучи стерилізованими, чіпованими, й, абсолютно не контактними з худобою», - скаржиться волонтер Олександр Дунай.

Територія КП «Притулок для бездомних тварин», що на Херсонеській 541 б, на час проведення «запобіжних заходів» охороняється поліцією. Нікого, окрім журналістів, туди не впускають.

«Приспали трьох тварин, яких як нам сказали, ловці піймали в парку. Ми виконуємо діючу інструкцію з африканської чуми свиней. Допоки карантин, тварини без нагляду, на жаль, мають бути відловлені та приспані гуманним методом. Потім трупи спалюються в спеціально відведеному місці, на шинах», - коментує ситуацію головний лікар Нікопольської державної лікарні ветеринарної медицини Геннадій Собко.

За його словами, роботи будуть продовжені наступного понеділка. Якщо волонтери не заберуть до себе чіпованих тварин з притулку, то їх теж присплять.

«Люди стверджують, що це їх тварини, тож нехай забирають. Показують документи. Одягають нашийники і виводять звідси», - додає Геннадій Собко.

Зазначимо, обласна влада стверджує, за останні півтора місяці випадки африканської чуми на Дніпропетровщині не зафіксовані.

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...
Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...