App Store Google Play

У мерії Дніпра розповіли, як система «Електронне здоров'я» зробить комфортнішим життя містян

24.03.2017 15:20
У мерії Дніпра розповіли, як система «Електронне здоров'я» зробить комфортнішим життя містян

У Дніпрі продовжується реалізація електронних проектів, зокрема, в галузі медицини. Так, в одній із лікарень міста вже кілька місяців працює електронна черга. Протягом року сервіс хочуть поширити і на решту поліклінік. У планах також – почати запровадження електронних медкартки та аптечного рецепта для пацієнтів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Міської ради.

«Цьогоріч будемо масштабувати так звану електронну поліклініку – це можливість записатися в чергу до лікаря через Інтернет. Можна буде все бачити та планувати заздалегідь. Також у перспективі – електронна картка пацієнта та електронний рецепт», – зазначила в. о. заступника міського голови Яніка Мерило під час прес-конференції 24 березня.

Проект «Картка пацієнта» дозволяє хворим в електронному форматі відстежувати всі свої аналізи, рентгени, періодичність відвідування лікаря.

Ще одна новація – «Електронний рецепт», яка дасть можливість уникати папірців, написаних нерозбірливим почерком. Лікар оновлюватиме перелік препаратів через спеціальну програму. Тобто, щоб отримати рецепт, пацієнтові в деяких випадках навіть не потрібно буде йти до лікарні. Провізори в аптеках працюватимуть із замовленнями через спеціальний реєстр. У мерії також обіцяють поступово забезпечити медзаклади Дніпра необхідною технічною базою.

«Минулого року ми закупили 130 комп'ютерів, підключили до Інтернету 51 амбулаторію. Усі сімейні лікарі, всі амбулаторії та центри підключені до Мережі. Наразі маємо 330 одиниць комп'ютерної техніки. У найближчі тижні закупимо та встановимо в амбулаторіях ще 90 комп'ютерів, 50 принтерів, зокрема, 20 термопринтерів для видачі талонів у електронній реєстратурі», – повідомив заступник мера Дніпра Андрій Бабський.

Посадовці також розповіли про результати перших трьох місяців роботи електронної черги у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3. Так, за цей час нею скористалися 32% пацієнтів. Люди також можуть заповнити анкету для зворотного зв'язку. У мерії зауважують, що за словами лікарів, особливих проблем із використанням Інтернету у пацієнтів не виникало. Найближчим часом електронну чергу планують запустити також у медзакладах №1,5 і 11.

Проекти, які вже працюють у Дніпрі, не коштували міському бюджету жодної копійки. За словами Яніки Мерило, з реалізацією електронних ініціатив допомогли волонтери. Також вона закликала лікарів бути активними та більше розповідати пацієнтам про новації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....