App Store Google Play

Рада схвалила реструктуризацію держборгу "Південмашу"

24.03.2017 10:20
Рада схвалила реструктуризацію держборгу "Південмашу"

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про фінансове оздоровлення єдиного виробника ракет-носіїв та супутників в Україні - держпідприємства "Південний машинобудівний завод ім. Макарова", який передбачає проведення реструктуризації боргів підприємства, а також списання штрафних санкцій в розмірі близько 82 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на УНІАН.

За прийняття відповідного законопроекту №5113 "Про фінансове оздоровлення державного підприємства "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод імені А. М. Макарова" в першому читанні за основу і в цілому проголосували 232 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів. 

"Цей законопроект дозволить врятувати "Південмаш", дозволить реструктуризувати основну суму держборгу, розтягнувши його оплату з 2020 року на 10 років, а також списати штрафні санкції в сумі близько 82 мільйонів гривень. Це дозволить підприємству нормально забезпечити свою діяльність", - сказав голова парламентського Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, доповідаючи з відповідним законопроектом.

За словами народного депутата, заступника голови вищезгаданого комітету Олександри Кужель, на сьогоднішній день завод має чотири контракту, які дають можливість розпочати виробництво. В ході обговорення документа була врахована поправка про те, що уряду необхідно забезпечити завод, починаючи з 2017 року, державними оборонними замовленнями в якості часткової компенсації втрати "Південмашем" російського космічного та оборонного ринку.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, його реалізація дозволить уникнути банкрутства "Південмашу", забезпечить умови для збільшення обсягів виробництва та його диверсифікації і, як наслідок, призведе до підвищення конкурентоспроможності України на світовому ринку космічного машинобудування та озброєнь, збільшення зайнятості населення та відрахувань податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

У законопроекті сказано, що "Південмаш" погашає заборгованість перед державою щокварталу рівними частинами протягом 10 років, починаючи з 2020 року, згідно із затвердженим Кабміном плану розвитку підприємства. При цьому, на суму заборгованості не нараховуються відсотки, а нараховані штрафні санкції підлягають списанню.

Нагадаємо, 13 лютого у Дніпрі народний депутат Андрій Денисенко заявив, що Південмаш запрацює тоді, коли будуть замовлення на оборонку.

"Ми ведемо війну. І зараз і КБ «Південне» і інші конструкторські бюро розробили цілу низку інноваційних технічних рішень у галузі ракетобудування. Вже з'явилося багато нових видів ракетного озброєння. І головне підприємство, яке буде освоювати державне замовлення на їх виготовлення – «Південмаш»", - зазначив Андрій Денисенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...