App Store Google Play

Дніпровські театрали мітингували під вікнами облради: хто винен та чим все закінчилось?

24 Березня 15:40
Дніпровські театрали мітингували під вікнами облради: хто винен та чим все закінчилось?

Сьогодні, 24 березня, під стінами Дніпропетровської обласної ради мітингували працівники театрально-концертних організацій. Театрали та музиканти вимагали від влади повноцінного фінансування видатків на заробітну плату та не допущення її скорочення. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Усі артисти обласних театрів залишилися без значної частини їх зарплат. Нам просто урізали навіть той прожитковий мінімум, що ми мали. Ми не просимо збільшувати фінансування, просимо хоча б не забирати колишнє. 2,5 місяці представниками профспілкових організацій ведуться переговори з владою. Ніяких позитивних змін немає. Замість того, щоб займатися творчістю, ми вимушені організовувати протести. Половина молодих акторів театрів вже розбіглися, адже їм немає за що утримувати сім’ї, за що винаймати житло. Ще трохи і театрів у Дніпрі просто вже не буде», - говорить представник профкому Дніпропетровського театру опери і балету, артистка оркестру Тетяна Каплонська.

Під вікнами облради зібралися представники усіх театрів Дніпра, зокрема, Дніпропетровського академічного обласного молодіжного театру, театру драми та комедії, опери і балету, театру імені Шевченка, міського театру ляльок. До акції протесту приєдналися також Будинок органної та камерної музики, академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич», Дніпропетровська філармонія імені Когана та профспілки.

«Область відмовилася датувати заробітні плати. Фінансування оркестру урізали вдвоє. Зарплати стали такими, які не дозволяють утримати сьогодні молодих музикантів у місті. Більшість з них виїжджають звідси в пошуках кращого робочого місця. Ситуація виглядає таким чином, ніби нас навмисне хочуть закрити, не беручи при цьому на себе ніякої відповідальності», - зазначає диригент оркестру Дніпропетровської філармонії Наталія Пономарчук.

Сьогоднішній мітинг - це вже не перше спроба звернення митців до влади. 16 лютого на порталі електронних колективних звернень Дніпропетровської облдержадміністрації була зареєстрована петиція щодо збільшення розміру фінансової допомоги театрально-концертним організаціям області, яка зібрала 3593 онлайн-голосів. Щоб в черговий раз привернути увагу до питання зменшення розміру зарплат творчих працівників, 21 лютого була проведена-прес-конференція за участю голів профспілкових комітетів театрально-концертних організацій. Однак питання залишилося не вирішеним.

Враховуючи відсутність реакції з боку влади, в переддень Міжнародного дня театру актори та музиканти об’єдналися задля протесту. Єдина їх вимога - зберегти існуючий розмір заробітної плати.

Мітинг пройшов театралізовано під музичний акомпанемент. Окрім сценічної дії мітингувальники застосували провокаційні плакати з різкими гаслами: «Театр, який для всіх – не потрібен нікому?», «Дніпро –культурна столиця?», «Знищення культури – знищення народу», «Злиденний театр – ганьба для влади».

Після довготривалого очікування до мітингувальників вийшов заступник голови обласної ради Володимир Тюрін. Він наполегливо запевняв, що облрада на даний момент не може вирішити проблему зарплат, адже облдержадміністрація не надала на розгляд цієї бюджетної сесії затверджених заяв стосовно розміру фінансування театрів. З цих причин представники профспілок театрально-концертних організацій домовилися про зустріч з представниками влади наступного понеділка, у Міжнародний день театру. Ймовірне місце зустрічі – Дніпропетровський музично-драматичний театр імені Шевченка.

}


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...