App Store Google Play

Міністрі юстиції у Дніпрі презентував систему електронних торгів арештованим майном

23 Березня 12:20
Міністрі юстиції у Дніпрі презентував систему електронних торгів арештованим майном

Сьогодні, 23 березня, у приміщенні ДніпроОДА Міністр юстиції України Павло Петренко презентував систему електронних торгів арештованим майном - СЕТАМ. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

СЕТАМ – це прозорий, простий та ефективний засіб реалізації арештованого майна, заставного майна банків та добровільного продажу майна через мережу Інтернет. Система постійно шукає нові сфери реалізації майна і розширює коло замовників. Наразі держпідприємство «СЕТАМ» успішно співпрацює з державними та комерційними банками, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Фондом державного майна.

«Ми створили зручну систему для покупців, які можуть зараз придбати будь-яке арештоване майно, яке продається державою в нашій системі. Але основний результат – ми забезпечили надходження до бюджету, яке не могло бути за старої корупційної системою реалізації арештованого майна. Протягом минулого року система принесла до державного бюджету понад 230 млн грн надходжень», - наголосив очільник Мін’юсту.

Павло Петренко розповів, що систему СЕТАМ було запроваджено як пілотний проект у 2014 році, тоді український уряд підтримав ініціативу Мін'юсту і зламав багаторічну системну корупційну схему непрозорої реалізації арештованого майна.

«Ми запровадили СЕТАМ як пілотний проект у 2014 році. Обсяг конфіскованого майна на той час оцінювався у 80 млрд грн. Все це майно реалізовувалося до 2014 року через непрозорі схеми. У 2014 році, проаналізувавши роботу Мін’юсту, ми зрозуміли, що це один з найбільших корупційних пластів, які ми отримали в спадок від попереднього керівництва Мін’юсту», - зауважив Міністр юстиції.

Вже у перший рік діяльності СЕТАМ фактичне зростання стартової ціни лотів, які виставлялися на електронний майданчик, становило 20-25%. Абсолютна більшість лотів продавалися без зниження вартості. Почали реалізовуватися товари, які раніше просто списувалися: мобільні телефони, побутова техніка, одежа.

«Раніше такі товари навіть не розглядалися організаторами як предмет для реалізації. Вони списувалися і розчинялися. 95% продажів «своїм» за безцінок становили нерухомість, автомобілі та інше ліквідне майно. Зараз система продажів є абсолютно прозорою. СЕТАМ – це чіткий і зрозумілий інструмент боротьби з корупцією у сфері реалізації арештованого майна», - зазначив він.

Павло Петренко зауважив, що нині СЕТАМ активно розвивається. Протягом минулого року до системи підключилися державні і комерційні банки, які реалізовують власне майно через цей майданчик. Міністр так запросив активно залучати державні органи влади та підприємства Дніпропетровщини, які бажають позбутися зайвих активів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Селище офіціно перетворюється в мікрорайон міста Дніпро.Історія селища починаєя в часи Другої світової віни. Повітряні сили німецької армії будують тут летовише і інфраструктуру навколо нього - метале...
Дана новина попалася на очі випадково – через моніторинг новин по Дніпру. Від Дніпра тут якщо чесно лише аеропорт, але сама новина – просто пісня. В тому сенсі, що є наглядною ілюстрацією...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...