App Store Google Play

Дніпропетровщина презентує інноваційний проект – впровадження медіаграмотності у шкільну освіту

22.03.2017 18:40
Дніпропетровщина презентує інноваційний проект –  впровадження медіаграмотності у шкільну освіту

На Дніпропетровщина презентували інноваційний проект – частину програми з впровадження медіаграмотності у шкільну освіту. Відносно новий предмет у деяких школах вивчають уже роками. Тепер департамент освіти структурував навчальний матеріал у зручному вигляді, з ілюстраціями, прикладами і навіть іграми. Про це йдеться у сюжеті "9 каналу", передає Дніпроград.

Газети й журнали, радіо в машині, телевізори та інтерактивні екрани – всюди, комп’ютери та ноутбуки, і, звісно, телефони у кожного в руках – з виходом у всесвітню мережу. Медіа заполонили життя сучасної людини. Та чи багато користувачів замислюються про безпеку? Вже шостий рік на Дніпропетровщині набирає оберти пілотна програма медіграмотності. Спочатку дев’ять, а нині вже півсотні шкіл дають можливість учням будь-якого віку ходити на відповідний факультатив. 

Посібник створений у вигляді сайту. Його декілька місяців розробляли за кошти Міністерства закордонних справ Чехії. Тут багато розділів, кожний створював фахівець із свого питання. Перше завдання ресурсу — розширити кругозір. Та це– не головне.

"Наша мета навчити підлітка критично сприймати інформацію, яку він отримує через ЗМІ. І це дуже важливе завдання, коли в нашому світі існують великі інформаційні потоки та пропаганда. Люди мають вміти фільтрувати таку інформацію", - розповіла одна з авторів проекту Діана Дуцик.

Посібник уже використовують для уроків у школах, де така дисципліна є в програмі. А ще ним зацікавилися на кафедрі журналістики – це автори вважають особистою відзнакою. В подальших планах – впровадити медіаграмотність, як факультативну дисципліну, в усіх школах. Та не як звичайний предмет — в атестаті його не буде.

"Мова про оцінювання медіаграмотності не іде, адже це питання досить складне. І оцінити рівень медіаграмотності за певною шкалою дуже важко", - зазначила науковий керівник впровадження медіа-освіти в Дніпропетровській області Вікторія Пісчанська.

Електронний посібник іще розроблюють, не всі кнопки активні, але це – питання недовгого часу. Розробники сподіваються, що їхнім ресурсом користуватимуться всі охочі. Не лише на заняттях, а й у вільний час просто заради цікавості.

Зазначимо, генеральний директор "9 каналу" Ольга Владімірова вважає, що програма медіграмотності має бути не факультативом, а повноцінним уроком у школах. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Про естетичність топономіки

Все одно якось бентежить напрямок думок у деяких коментаторів: мати і сприймати у Дніпрі вулиці Робесп'єра і Гарібальді, Одоєвського і Менделєєва (не плутати з Менделом Шнеєрсоном), Марата і Вагн...