App Store Google Play

Коли влада працює на місто: Ірина Корецька розповіла про досягнення Дніпра у сфері електронного врядування

11 Березня 14:15
Коли влада працює на місто: Ірина Корецька розповіла про досягнення Дніпра у сфері електронного врядування

Сьогодні, 11 березня, на XI форумі мережі вільних місцевих політиків начальник управління інформаційних технологій Дніпровської міської ради Ірина Корецька розповіла про досвід Дніпра з використання інструментів електронного врядування. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«У минулому році Дніпро зробило вагомий крок до покращення комунікації мешканців міста з владою. Було запроваджено багато електронних ресурсів, які дійсно корисні та зручні у функціонуванні. Але, на жаль, ми зіштовхуємося з проблемою того, що громадяни навіть не знають про їх існування. Саме тому, ми намагаємося популяризувати інновації у періодичних виданнях та соцмережах», - говорить Ірина Корецька.

За її словами, дніпровська міська рада прагне бути ближчою до жителів міста. З цією метою у 2016 році Дніпро долучилося до Єдиної системи місцевих петицій.

«Владою створена спеціальна робоча група, яка розглядає петиції. Так, у минулому році було розглянуто 370 петицій, станом на березень 2017 року ця кількість сягає 25-ти», - повідомляє політична діячка.

Феєричним проектом, за словами Ірини, став «Бюджет участі», який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі бюджетних коштів через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. На нього з міського бюджету виділили 10 млн грн. У рамках проекту на розгляд комісії було надано 295 проектів, за якими можна зробити висновок: сфери комунального господарства та інфраструктури викликають у жителів міста найбільший інтерес.

На сьогоднішній день у Дніпрі активно практикується онлайн-трансляція сесій дев’яти постійних комісій міської ради. Таким чином, жителі міста мають змогу слідкувати за процесом прийняття важливих рішень депутатами міськради.

Крім того, додатково був створений веб-портал департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради. На сайті можна отримати інформацію про місцезнаходження найближчої аптеки, або ж зареєструватися на прийом до лікаря.

Дніпро стало другим містом в Україні (після Львова), яке візуалізувало бюджет на сайті міста та показало мапу ремонтів у рамках проекту «Відкритий бюджет по об’єктам ремонту». За даними, у 2016 році в місті було виконано рекордну кількість ремонтних робіт по Україні, а саме – 4977-ми об’єктів.

«Ми також підключилися до Єдиного порталу відкритих даних. Кожен державний орган опубліковує тут дані про себе, зокрема, надає звіт про використання бюджетних коштів», - зазначає Ірина Корецька.

За її словами, у 2016 році міською радою було прийняте рішення про створення Мапи торгівельних споруд. Наразі вона вже функціонує та допомагає боротися з незаконними МАФами. Також на цьому сервісі можна переглянути інформацію з приводу заходів, які проводяться у місті для маленьких дітей.

Крім того, Дніпро долучилося до системи ProZorro, і, тепер, кожна державна закупівля на рівні міста вище трьох тисяч гривень проводиться через цю платформу. Усі комунальні заклади міста теж працюють на ProZorro.

Також був створений електронний ресурс «Прозоре Дніпро», де надані методичні рекомендації по роботі в системі державних закупівель ProZorro.

Крім вищезазначених електронних ресурсів, дніпряни тепер мають змогу оперувати мобільними аплікаціями Navizor.com (паспортування доріг міста) та Waze (соціальний навігатор, який повідомляє про ремонтні роботи на дорогах).

Зазначимо, у 2016 році в Дніпрі був також створений внутрішній електронний управлінський комплекс «УкрДок», де щоденно обробляються заявки на фінансування та проводиться переддоговірний моніторинг.

Читайте також

Теологія революції

Теологія революції

12 Листопада 18:00
Розпечений простір

Розпечений простір

12 Листопада 14:00
Пташенята Януковича

Пташенята Януковича

6 Листопада 10:00

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...
Сумна Дніпровська історія в картинках про абсурдно-цинічну невдячність...Або - "Как причудлива тасуется колода" (с), чи "Самое дорогое на земле - это глупость, потому что за неё дороже всего прих...