App Store Google Play

У Дніпрі зафіксували появу риб-чужинців

09.03.2017 16:00
У Дніпрі зафіксували появу риб-чужинців

У Дніпрі фіксують появу нових видів риб. Про це сьогодні, під час прес-конференці в ІА "Мост-Дніпро" повідомив іхтіолог, кандидат біологічний наук Роман Новицький, передає Дніпроград з місця подій.

Завдяки рибалкам-аматорам дніпровським іхтіологам вдалося побачити та ідентифікувати кілька нових видів риб, які раніше ніколи не зустрічалися у водоймах регіону. Перш за все це Бичок-ротан, Перкерина Чорноморська та Бичок Кніповичій Кавказький.

"Такі риби спостерігалися раніше лише в Каховському водосховищі, нещодавно вони були знайдені у Дніпровському водосховищі на берегах якого стоїть місто Дніпро. Найчастіше такі риби потрапляють в нові середовища із баластними водами інших суден", - розповів Новицький. 

За словами фахівців, поява нових видів риб не пов'язана з поліпшенням екології та зменшенням забруднення річки. Просто цим видам підійшли нові природні умови.

"Поява нових риб у річці Дніпро означає, що біорізноманіття зростає та екосистема стає більш сталою. Це ніяким чином не пов'язано з покращенням екологічних умов", - зазначив фахівець.

Зазначимо, два, з трьох знайдених нових видів, належать до Червоної Книги України - це Перкерина Чорноморська таКніповичія Кавказька.

В дніпровському басейні налічує 57 видів риб, всього по Україні - 214.

Нагадаємо, в Дніпрі рибалки виловили рідкісного "монстра" - міногу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Рік після призначення екс-очільника місцевого беркута керівником муніципальної поліції я не коментував ситуацію в Дніпрі.Старався бути об‘єктивним і виваженим, щоби не заважати міській владі про...
Чим більше наближаються вибори, тим більше маніпуляцій влади із суспільством можна побачити. Одна з таких маніпуляцій була здійснена під час нещодавнього форуму “Валити не можна залишитись&rdquo...
Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...