App Store Google Play

Із 6 до 18 березня у Дніпрі проводиться декадник в рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою

09.03.2017 17:20
Із 6 до 18 березня у Дніпрі проводиться декадник в рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою

У Дніпрі проходить декадник в рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою. Про це під час прес-конференції 9 березня повідомив головний хірург департаменту охорони здоров'я Дніпровської міської ради Олександр Новіков. Він зазначив, що основна мета заходу – звернути увагу мешканців на цю хворобу, оскільки на початкових стадіях вона протікає без симптомів. Тому вкрай важливо вчасно виявити глаукому, щоб ефективно її лікувати і, головне, – запобігти сліпоті, оскільки ця хвороба вбиває зоровий нерв.

«У будь-який час, а в декадник особливо, будь-хто з мешканців міста може звернутися до центру первинної медико-санітарної допомоги, до свого сімейного лікаря, де йому виміряють внутрішньоочний тиск. Якщо він підвищений – це перша ознака розвитку глаукоми. З ознаками цієї хвороби пацієнта направлять до вузькопрофільних фахівців – офтальмологів для подальшої консультації та лікування. Головне, щоб люди проходили обстеження, оскільки будь-яку хворобу легше та ефективніше лікувати, якщо її вчасно виявили. А глаукому – тим паче, адже на останніх стадіях людина просто сліпне і повернути зір вже неможливо», – наголосив головний хірург департаменту.

У Дніпрі широкий спектр офтальмологічної допомоги надається у міській клінічній лікарні №8, що на вул. Космічній, 19. Там працює галузеве відділення, а також консультативна поліклініка.

Під час прес-конференції позаштатний офтальмолог департаменту, завідувач офтальмологічного відділення лікарні №8 Тетяна Поліщук повідомила, що в рамках декадника 10 березня, з 10.00 до 15.00, у ТЦ «Материк» працюватиме виїзний пункт, де фахівці відділення безкоштовно вимірюватимуть внутрішньоочний тиск усім охочим.

«Загалом усі містяни в разі потреби можуть звернутися до нашої лікарні, пройти обстеження,та отримати консультацію фахівців. Необхідно спершу звернутися до консультативної поліклініки, а далі, якщо буде потреба, пацієнт буде направлений до відділення для лікування. У нас є сучасна апаратура, зокрема для лазерного лікування, яке є безкоштовним», – сказала Тетяна Поліщук.

Лікар звернула увагу, що частіше на глаукому страждають люди після 40 років, тому такій категорії рекомендується хоча б раз на рік вимірювати внутрішньоочний тиск. Факторами ризику є спадковість, а також низка захворювань – атеросклероз, цукровий діабет, спазми судин, ендокринна патологія.

Вже понад 10 років при консультативній поліклініці лікарні №8 працює спеціалізований кабінет для надання офтальмологічної допомоги пацієнтам із глаукомою. «За рік ми приймаємо близько 3 тис. хворих на глаукому. Маємо всі засоби для повноцінного обстеження таких пацієнтів. Приймаємо людей і за направленнями від лікарів із центрів первинної медико-санітарної допомоги, і напряму: мешканець може звернутися безпосередньо до поліклініки», – додав завідувач поліклініки Андрій Шерстюк.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...