App Store Google Play

Дніпряни декламували вірші Шевченка просто неба

9 Березня 11:40
Дніпряни декламували вірші Шевченка просто неба

Сьогодні, 9 березня, біля пам’ятника молодому Тарасу Шевченку відбувся поетичний марафон «Здається –  кращого немає нічого в Бога, як Дніпро та наша славная країна…» з нагоди 203-ї річниці від дня народження Кобзаря. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Учні загальноосвітніх шкіл, вихованці творчих і молодіжних центрів, студенти обласного театрально-художнього коледжу, представники Молодіжної ради Дніпра, народні артисти України, артисти Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, багато з яких є  учасниками та переможцями Всеукраїнських та міських літературних оглядів, конкурсів і олімпіад, лауреатів читецьких конкурсів декламували поезії Тараса Шевченка.

«Кожен з бажаючих зміг на все місто прочитати свій улюблений вірш Кобзаря, безпосередньо біля пам’ятника великому поету. Ми приємно здивовані, що до такої ініціативи долучилися і школярі, і представники влади, і звичайні мешканці міста», - розповів один з організаторів заходу.

У поетичному марафоні взяли участь близько ста осіб. Читці – декламатори через поетичні рядки великого поета донесли силу слова, що пробуджує національну свідомість.

«Мені однаково, чи буде, той син молитися, чи ні...Та не однаково мені, як Україну злії люди, присплять, лукаві, і в огні, її, окраденую, збудять... Ох, не однаково мені», - із слізьми на очах задекламував рядки поезії народний артист України Михайло Чернявський.

Один з учасників заходу - школяр Владислав наголосив, що дніпряни мають частіше влаштовувати подібні акції аби увіковічити пам’ять справжнього патріота і героя країни – Тараса Шевченка.

«У поезії українських митців образ Тараса Шевченка є символом української державності, української нації, національної єдності українців, символом поступу до внутрішньої свободи, чесності, правди, самовираження, символом, що надихає жити, боротися, кохати - як вічна святиня, як уособлення найвищого розуму і непізнаного духу, як невмируща душа і пам'ять української нації», - наголосив учасник заходу Владислав.

Під час заходу під акомпанемент дитячого колективу бандуристів пролунали слова з поезії «Тарасове слово», яке зачепило своєю чуттєвістю кожного присутнього.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...
Сумна Дніпровська історія в картинках про абсурдно-цинічну невдячність...Або - "Как причудлива тасуется колода" (с), чи "Самое дорогое на земле - это глупость, потому что за неё дороже всего прих...