App Store Google Play

У ДніпроОДА пройшла дискусія на тему: «Право жінки на гідну працю»

6 Березня 18:00
У ДніпроОДА пройшла дискусія на тему: «Право жінки на гідну працю»

Гідна праця, зарплатня та рівні можливості разом з чоловіками – на такі подарунки чекають жінки до свята 8 Березня. Про це представниці прекрасної статі нагадали під час дискусії у ДніпроОДА.

«Право жінки на гідну працю» – на таку тему дискутували у ДніпроОДА. Напередодні жіночого свята за «круглим столом» зібралися науковці, представники міжнародних та громадських організацій, студенти.

«8 Березня відзначається по всьому світові з 1977 року за рішенням Генеральної Асамблеї ООН як день боротьби працюючих жінок за свої права. Кожна жінка має право на життя, вільне від насильства, на гідну оплату праці, на свободу від дискримінації, на рівний голос при прийнятті рішень. Гендерна нерівність, менша зарплата, ніж у чоловіків, – усе це робить жінок вразливими. Наша мета – консолідувати зусилля жінок для вирішення існуючої проблеми», – зазначила радник голови ДніпроОДА Ірина Грицай.

Прагнення жінок на гідну працю підтримує Агентство ООН у справах біженців. Воно працює в Україні з 2004 року, з 2014-го – діє представництво у Дніпрі. Окрема увага – переселенцям з Донбасу та Криму.

«В Україні, за офіційними даними, нараховується близько 2 мільйонів переселенців. Понад 60 відсотків з них – жінки та діти. У нових умовах на жіночі плечі лягає неабиякий тягар – треба дбати про дитину, сім’ю. Непросто знайти й гідну роботу. Жінка має право на роботу не тому, що вона – жінка, а тому, що вона – людина», – вважає спеціаліст з правового захисту переселенців Агентства ООН у справах біженців Ірина Павлик.

Проблему дискримінації жінок-переселенців при пошуку роботи вирішує благодійний фонд «Слав’янське серце». Він працює в Донецькій області, досвідом ділиться з усіє Україною.

«Дискримінація за принципом «переселенець-не переселенець» є помітною. Хоча держава й стимулює підприємства, які працевлаштовують переселенців, та цього недостатньо. При прийомі роботодавець запитує: «Ви звідки?». Якщо ви переселенець, то вас або ставлять у резерв, або пропонують низько оплачувану роботу. Багато хто погоджується на низьку зарплатню, адже на новому місці треба виживати. Особливо важко знайти роботу жінкам, яким за 50. Один з виходів – створення жіночих профспілок», – каже голова правління благодійного фонду «Слав’янське серце» Наталія Кіркач.

Учасники дискусії вважають, що в Україні слід покращити політику щодо жінок на ринку праці. Зокрема, забезпечити жінкам та чоловікам рівні права та однакову зарплату. Пропозиції оформлять письмово та відправлять до Уряду.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дана новина попалася на очі випадково – через моніторинг новин по Дніпру. Від Дніпра тут якщо чесно лише аеропорт, але сама новина – просто пісня. В тому сенсі, що є наглядною ілюстрацією...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...